SOMIANKA: Zrobili niezgodnie ze specyfikacją

Powiat

SOMIANKA: Zrobili niezgodnie ze specyfikacją

17.08.2017
autor: Elżbieta Szczuka
Karę 7.121 zł plus 2.042 zł odsetek musi zapłacić powiat Samorządowi Województwa Mazowieckiego, co jest związane z budową w 2014 r. chodnika w Popowie Kościelnym.
 - Miesiąc temu mieliśmy kontrolę tej inwestycji – informował radnych na nadzwyczajnej sesji rady powiatu starosta Bogdan Pagowski. – Kontrolerzy zarzucili nam pewne niedociągnięcia związane z tym, żeśmy wybudowali nie 340 m, tylko 400 m. W każdym razie były zmiany powykonawcze i obciążyli nas kwotą 7.121 zł plus 2.042 zł odsetek.
Projekt na budowę chodnika, na którą powiat otrzymał ok. 63.000 zł dotacji z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, został rozszerzony, doszły np. zjazdy. Powiat zwiększył środki na tę inwestycję, dołożył pieniądze, ale w odbiorze powykonawczym nie było tego, co w specyfikacji. Stąd ta kara.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

DŁUGOSIODŁO: Oświata i samorząd czekają na konkrety

Zwolnienia, przenosiny, likwidacja, nadmiar czy brak miejsca? Zapowiedziana reforma oświaty budzi zrozumiałe emocje w środowisku nauczycieli i samorządowców. Jednak poza ogólnymi zapowiedziami zmian nie ma aktów prawnych, regulujących szczegóły. Na wiele pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, a reforma wchodzi w życie od przyszłego roku szkolnego.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Przegląd wszedł w dorosłość (foto)

BRAŃSZCZYK: Przegląd wszedł w dorosłość (foto)

Szesnaście kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych wykonano podczas XVIII Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który w niedzielę 22 stycznia odbył się w remizie OSP w Brańszczyku. W finale powiatowym gminę reprezentować będą uczniowie szkół podstawowych w Knurowcu i Brańszczyku oraz gimnazjum w Brańszczyku.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Sportowy weekend

ZABRODZIE: Sportowy weekend

Na orliku w dniach 8-9 października odbył się Sportowy Weekend dla mieszkańców. W jego ramach podczas VII Jesiennego Turnieju Piłkarskich Szóstek i II Jesiennego Turnieju Siatkówki drużyny rywalizowały o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie. Debiutował Jesienny Turniej Tenisa Stołowego. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kultywują tradycję (foto)

ZABRODZIE: Kultywują tradycję (foto)

Reprezentantami gminy w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wyszkowie będą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu w dwóch kategoriach oraz Szkoły Podstawowej w Dębinkach. Zwyciężyli w konkursie gminnym, który odbył się 11 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.
zobacz więcej
manhattan
manhattan