SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

Powiat

SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

01.03.2017
autor: www.somianka.pl
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 kolonistów z gmin Somianka i Zatory. Prawie dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Zdrowo zakręceni”. 
Program zimowiska był spełnianiem życzeń dzieciaków biorących w nim udział. Pogoda sprzyjała, dzięki czemu mogły szusować na nartach i jeździć na łyżwach; na Harendzie i na stoku w Suchem. Wraz z przewodnikiem wędrowały Aleją Przewodników Tatrzańskich, odwiedzając Kuźnice, Małą i Wielką Krokiew, następnie Rusinową Polanę, Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach oraz Dolinę Strążyską i wodospad Siklawica.
Kolejnym miłym przeżyciem związanym z upajaniem się górskimi widokami był wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i wejście na Beskid (2012 m n.p.m). Popołudniami uczestnicy zimowiska korzystali z atrakcji w Aqua Parku w Zakopanem i Term w Bukowinie Tatrzańskiej. Próbowali też opanować sztukę grania w kręgle. Spacerując Krupówkami, podziwiali góralską zabudowę drewnianą i budowle w stylu zakopiańskim.
Zwiedzili też Kraków (Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel) i kopalnię soli w Wieliczce. Aby zejść na głębokość 135 m, musieli pokonać ok. 800 schodów. W kopalni podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite jeziora, majestatyczne konstrukcje drewniane i unikalne solne rzeźby, dedykowaną św. Kindze cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Zwiedzanie zakończyli w Muzeum Żup Krakowskich.
Popołudniami także nie można było się nudzić. Uczestnicy m.in. rozwijali i prezentowali swoje umiejętności artystyczne (podczas pokazu mody EKO, zajęć plastycznych), a także sportowe.  
Wypoczynek zimowy, w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 700 zł na każdego uczestnika.
Majster plus 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku