SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

Powiat

SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

01.03.2017
autor: www.somianka.pl
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 kolonistów z gmin Somianka i Zatory. Prawie dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Zdrowo zakręceni”. 
Program zimowiska był spełnianiem życzeń dzieciaków biorących w nim udział. Pogoda sprzyjała, dzięki czemu mogły szusować na nartach i jeździć na łyżwach; na Harendzie i na stoku w Suchem. Wraz z przewodnikiem wędrowały Aleją Przewodników Tatrzańskich, odwiedzając Kuźnice, Małą i Wielką Krokiew, następnie Rusinową Polanę, Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach oraz Dolinę Strążyską i wodospad Siklawica.
Kolejnym miłym przeżyciem związanym z upajaniem się górskimi widokami był wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i wejście na Beskid (2012 m n.p.m). Popołudniami uczestnicy zimowiska korzystali z atrakcji w Aqua Parku w Zakopanem i Term w Bukowinie Tatrzańskiej. Próbowali też opanować sztukę grania w kręgle. Spacerując Krupówkami, podziwiali góralską zabudowę drewnianą i budowle w stylu zakopiańskim.
Zwiedzili też Kraków (Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel) i kopalnię soli w Wieliczce. Aby zejść na głębokość 135 m, musieli pokonać ok. 800 schodów. W kopalni podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite jeziora, majestatyczne konstrukcje drewniane i unikalne solne rzeźby, dedykowaną św. Kindze cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Zwiedzanie zakończyli w Muzeum Żup Krakowskich.
Popołudniami także nie można było się nudzić. Uczestnicy m.in. rozwijali i prezentowali swoje umiejętności artystyczne (podczas pokazu mody EKO, zajęć plastycznych), a także sportowe.  
Wypoczynek zimowy, w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 700 zł na każdego uczestnika.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Pomóż przedszkolakom wygrać zabawki!

DŁUGOSIODŁO: Pomóż przedszkolakom wygrać zabawki!

Przedszkole Samorządowe w Długosiodle bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Pacynka dla wcześniaka”.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

RZĄŚNIK: Poetyckie przedwiośnie (foto)

W gminnych eliminacjach 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, które odbyły się w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Rząśniku, wzięło udział 38 recytatorów. W etapie powiatowym wystąpi 9 reprezentantów gminy, laureatów trzech pierwszych miejsc, uczniowie szkół w Komorowie, Porządziu, Rząśniku i Starym Lubielu.    
zobacz więcej
SOMIANKA: W świątecznej scenerii i atmosferze (foto)

SOMIANKA: W świątecznej scenerii i atmosferze (foto)

Długo oczekiwane otwarcie targowiska w Somiance odbyło się w sobotę 7 grudnia – w świątecznej scenerii i atmosferze. Mikołaj rozdawał dzieciom cukierki i robił sobie z nimi zdjęcia. Prawie każdy wychodził z hali z pięknym stroikiem, bombką czy inną oryginalną ozdobą świąteczną. Święta to także prezenty – takim prezentem dla walczących o życie nauczycielki i uczennicy szkoły w Olszance były zebrane dla nich środki finansowe i zarejestrowani w bazie potencjalni dawcy szpiku kostnego. Zebrano 4.500 zł, w bazie DKMS zarejestrowało się 15 osób.
zobacz więcej