SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

Powiat

SOMIANKA: Zimowo zdrowo zakręceni (foto)

01.03.2017
autor: www.somianka.pl
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 10-dniowe zimowisko w Zakopanem na Olczy dla 40 kolonistów z gmin Somianka i Zatory. Prawie dwutygodniowy pobyt upłynął po hasłem „Zdrowo zakręceni”. 
Program zimowiska był spełnianiem życzeń dzieciaków biorących w nim udział. Pogoda sprzyjała, dzięki czemu mogły szusować na nartach i jeździć na łyżwach; na Harendzie i na stoku w Suchem. Wraz z przewodnikiem wędrowały Aleją Przewodników Tatrzańskich, odwiedzając Kuźnice, Małą i Wielką Krokiew, następnie Rusinową Polanę, Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach oraz Dolinę Strążyską i wodospad Siklawica.
Kolejnym miłym przeżyciem związanym z upajaniem się górskimi widokami był wjazd kolejką na Kasprowy Wierch i wejście na Beskid (2012 m n.p.m). Popołudniami uczestnicy zimowiska korzystali z atrakcji w Aqua Parku w Zakopanem i Term w Bukowinie Tatrzańskiej. Próbowali też opanować sztukę grania w kręgle. Spacerując Krupówkami, podziwiali góralską zabudowę drewnianą i budowle w stylu zakopiańskim.
Zwiedzili też Kraków (Brama Floriańska, Kościół Mariacki, Sukiennice, Wawel) i kopalnię soli w Wieliczce. Aby zejść na głębokość 135 m, musieli pokonać ok. 800 schodów. W kopalni podziwiali wykute w soli piękne komory, niesamowite jeziora, majestatyczne konstrukcje drewniane i unikalne solne rzeźby, dedykowaną św. Kindze cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Zwiedzanie zakończyli w Muzeum Żup Krakowskich.
Popołudniami także nie można było się nudzić. Uczestnicy m.in. rozwijali i prezentowali swoje umiejętności artystyczne (podczas pokazu mody EKO, zajęć plastycznych), a także sportowe.  
Wypoczynek zimowy, w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 700 zł na każdego uczestnika.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan