SOMIANKA: Za ofiarność Polakom i Polsce (foto)

Powiat

SOMIANKA: Za ofiarność Polakom i Polsce (foto)

04.05.2018
autor: Elżbieta Borzymek
W przeddzień święta swojego patrona św. Floriana, w dniu 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i w święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski Dzień Strażaka obchodzili druhowie z gminy Somianka.
Mszę św. dziękczynną w ich intencji w kościele w Somiance odprawili ks. proboszcz Wojciech Zyśk oraz ks. Jan Grzybowski. 
W swoim wystąpieniu na zakończenie Mszy św. dh Andrzej Żołyński, wójt i gminny prezes OSP podkreślił, że rycerze spod znaku św. Floriana są symbolem więzi pokoleń i tradycji. - Dziękujemy za empatię i wrażliwość na los drugiego człowieka – zwrócił się do wypełniających środek świątyni druhów – za pełną gotowość do niesienia pomocy, za wspaniałą postawę i za godne naśladowania trud, poświęcenie w niesieniu pomocy bliźnim, ofiarność Polakom i Polsce. To dzięki wam kolejne pokolenia Polaków uczą się znaczenia słów wspólnota, bezpieczeństwo, bezinteresowna pomoc.
- Pamiętajmy, nic nie mamy dane raz na zawsze – apelował. – Dbajmy o to, co nas łączy i łączyć powinno – dobro Polski i jej mieszkańców. Tego wymaga od nas historia i tego powinniśmy wymagać od siebie
Podziękował księżom za przewodniczenie Mszy św. 
W liście z okazji Dnia Strażaka Jarosław Kalinowski, europoseł i mieszkaniec gminy, podkreślił, że 3 Maja to święto wszystkich Polaków. Podziękował „wszystkim, którzy nieustannie czuwają nad naszym bezpieczeństwem”, „za nieustanną gotowość niesienia pomocy”. „Niech wasza służba będzie bezpieczna” – życzył europoseł
- Widzę waszą odwagę, waszą determinację, poświęcenie i bardzo wam dziękuję za to błyskawiczne działanie, ofiarną służbę – dodał ks. proboszcz Zyśk. - Wzywajcie pomocy św. Floriana i uciekajcie się do pomocy Matki Bożej, bo to są zawsze sytuacje niebezpieczne.
Odznaczeni
Po Mszy św. strażacy z Barcic, Popowa Kościelnego i Somianki przemaszerowali na plac przed remizą OSP. Po wciągnięciu flagi na maszt i odśpiewaniu hymnu, prezes miejscowej OSP Sławomir Słomczyński powitał zebranych. Wręczono medale i odznaczenia szczególnie zasłużonym druhnom i druhom. 
Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali Stefan Jeż, Marek Milczarczyk i Stanisław Tolak, Odznaki Strażak Wzorowy: Marzena Kuchta, Ryszard Kentla, Tadeusz Kokoszka, Rafał Romanowicz, Łukasz Jakubowski, Łukasz Kuchta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku