SOMIANKA: W finale powiatowym

Powiat

SOMIANKA: W finale powiatowym

14.02.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 9 lutego w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej. Uczestniczyły w nich 32 osoby, 24 ze szkół podstawowych, 8 gimnazjalistów. Najwięcej miejsc na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Somiance i oni głównie będę reprezentować gminę w finale powiatowym.
Do konkursu gminnego przystąpili uczniowie ze szkół: w Popowie Kościelnym, Jackowie Górnym, Kręgach, Ulasku, Somiance i Woli Mystkowskiej. Testy, składające się z 40 pytań jednokrotnego wyboru, pisali w dwóch grupach. W jednej – szkoły podstawowe (przykładowe pytanie: Ile w 2016 r. zanotowano w powiecie wyszkowskim pożarów: a) 170, b) 210, c) 250, d) 290), w drugiej – gimnazja (przykładowe pytania: Kto jest Komendantem Głównym PSP? Gdzie powstała pierwsza jednostka OSP?). Rywalizacja była wyrównana, o miejscu często decydował 1 punkt.
Szkoły podstawowe: I miejsce –Paweł Pietrzak, kl. V, PSP w Somiance, II –Aleksandra Pomaska, kl. VI, PSP w Ulasku, III –Oliwia Jeż, kl. V, PSP w Somiance
Gimnazja: I miejsce –Milena Stępkowska, kl. IIa, II –Katarzyna Kuchta, klasa IIa, III –Adrian Sobolewski, kl. IIa – wszyscy  PG w Somiance
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach, będą reprezentować gminę Somianka na eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 10 marca  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wójta Andrzeja Żołyńskiego.  Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania.
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach, będą reprezentować gminę Somianka na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 10 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
fot. somianka.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.24% (193 głosów)
29.03% (252 głosów)
7.03% (61 głosów)
7.03% (61 głosów)
34.68% (301 głosów)