SOMIANKA: W finale powiatowym

Powiat

SOMIANKA: W finale powiatowym

14.02.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 9 lutego w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej. Uczestniczyły w nich 32 osoby, 24 ze szkół podstawowych, 8 gimnazjalistów. Najwięcej miejsc na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Somiance i oni głównie będę reprezentować gminę w finale powiatowym.
Do konkursu gminnego przystąpili uczniowie ze szkół: w Popowie Kościelnym, Jackowie Górnym, Kręgach, Ulasku, Somiance i Woli Mystkowskiej. Testy, składające się z 40 pytań jednokrotnego wyboru, pisali w dwóch grupach. W jednej – szkoły podstawowe (przykładowe pytanie: Ile w 2016 r. zanotowano w powiecie wyszkowskim pożarów: a) 170, b) 210, c) 250, d) 290), w drugiej – gimnazja (przykładowe pytania: Kto jest Komendantem Głównym PSP? Gdzie powstała pierwsza jednostka OSP?). Rywalizacja była wyrównana, o miejscu często decydował 1 punkt.
Szkoły podstawowe: I miejsce –Paweł Pietrzak, kl. V, PSP w Somiance, II –Aleksandra Pomaska, kl. VI, PSP w Ulasku, III –Oliwia Jeż, kl. V, PSP w Somiance
Gimnazja: I miejsce –Milena Stępkowska, kl. IIa, II –Katarzyna Kuchta, klasa IIa, III –Adrian Sobolewski, kl. IIa – wszyscy  PG w Somiance
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach, będą reprezentować gminę Somianka na eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia 10 marca  w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wójta Andrzeja Żołyńskiego.  Pozostałym uczestnikom wręczono podziękowania.
Uczniowie, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w poszczególnych grupach, będą reprezentować gminę Somianka na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 10 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
fot. somianka.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: W przyrodzie jak w życiu

DŁUGOSIODŁO: W przyrodzie jak w życiu

W gminie Długosiodło w ciągu 10 lat nadleśnictwo zamierza pozyskać przeszło 140 tys. m3 drewna. – Dochodzą do nas głosy, że wycinamy dużo lasu. Ale w przyrodzie, jak i w życiu. Czy chcielibyśmy, żeby w naszym społeczeństwie byli tylko dorośli? – na spotkaniu z radnymi i sołtysami mówił nadleśniczy Wojciech Kwiatkowski.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Plastyczne wakacje

ZABRODZIE: Plastyczne wakacje

Zakończyły się wakacyjne spotkania z plastyką w Gminnym Ośrodku Kultury. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów, dzieci chętnie brały udział w kreatywnych zajęciach. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

RZĄŚNIK: Gmina zwróci, ale chce wyegzekwować zwrot

Jak już informowaliśmy w Nowym Wyszkowiaku, gmina dąży do tego, by firma Viatelecome poniosło koszty samowolnej zmiany 150 anten na inne, tym samym zmieniając technologię odbioru Internetu. – My zwrócimy te koszty – zapowiada wójt – ale od nich będziemy chcieli wyegzekwować zwrot.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłoto we współpracy z PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie zorganizowało spotkanie z Jackiem Żukowskim, pracownikiem naukowym UW, etnografem, etnologiem, pasjonatem kultury ludowej oraz Piotrem Karsznią, rysownikiem, twórcą murali, autorem książek, znawcą historii militarnej, regionalistą. Była to interesująca lekcja historii dla każdego, i młodego, i dorosłego słuchacza, opowiedziana przez pana Jacka i namalowana przez pana Piotra. 
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
Bricomarche