SOMIANKA: Urząd czasowo niedostępny

Powiat

SOMIANKA: Urząd czasowo niedostępny

27.10.2020
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
„Mając na uwadze systematyczny wzrost liczby zakażonych koronawirusem COVID-19 na terenie powiatu wyszkowskiego oraz na terenie Gminy Somianka, z dniem 27 października 2020 r. do odwołania wprowadzam ograniczenie dostępności Urzędu Gminy Somianka dla obywateli” – czytamy w zarządzeniu podpisanym przez zastępcę wójta Agnieszkę Salwin. „Przyjmowanie interesantów odbywać się będzie przez okienko podawcze w drzwiach budynku urzędu gminy.
 
Zachęcamy do załatwiania spraw urzędowych:
1) drogą korespondencyjną (pocztą tradycyjną);
2) drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy ePUAP  - adres skrzynki podawczej na platformie ePUAP /d75l4e6egq/skrytka;
3) lub wrzucanie pisemnych wniosków do urny znajdującej się przy wejściu do Urzędu Gminy Somianka.
4. Obsługa bezpośrednia w siedzibie Urzędu Gminy Somianka ogranicza się wyłącznie do spraw niecierpiących zwłoki, wymagających osobistego stawiennictwa (np. wystawienie aktu zgonu, złożenie lub odbiór dowodu osobistego) – po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu sprawy z konkretnym pracownikiem.
5. Pracownicy Urzędu Gminy Somianka będą udzielać informacji na temat realizowanych usług publicznych telefonicznie, przez okienko podawcze lub za pośrednictwem poczty elektronicznej gmina@somianka.pl.
6. Korespondencja zwrotna nie będzie wydawana w budynku Urzędu, ale będzie każdorazowo przesyłana adresatowi na podany przez niego adres korespondencyjny.
7. Dyżury Wójta Gminy Somianka odbywające się we wtorki we wskazanym w ust. 1 okresie zostają odwołane. Skargi, wnioski i interwencje Wójt Gminy Somianka przyjmuje za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub poprzez platformę ePUAP.
8. Płatności i należności publicznoprawne należy regulować w formie bezgotówkowej, tj. przelewem bankowym, przelewem elektronicznym albo przekazem pocztowym, na określony rachunek bankowy.”
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Orszak doszedł do stajenki (foto)

ZABRODZIE: Orszak doszedł do stajenki (foto)

Po raz pierwszy w dniu uroczystości Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2019 r., przez gminę Zabrodzie przeszedł Orszak Trzech Króli; doszedł do stajenki zlokalizowanej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. – Przeszło to nasze wyobrażenia – tak liczny udział mieszkańców w pochodzie skomentowała dyr. GOK Małgorzata Wiśniewska.
zobacz więcej
SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

SOMIANKA: W gronie uczniowskiej braci (foto)

Uroczystym dniem dla szesnaściorga pierwszaków, ich rodziców i wychowawczyni Danuty Gałązki był 19 października 2017r. W tym dniu dzieci zostały włączone w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Somiance. 
zobacz więcej
Trzy gminy pod biało-czerwoną

Trzy gminy pod biało-czerwoną

Sytuacja wyszkowskich gmin po zakończeniu głosowania (11 listopada o godz. 23.59) w projekcie „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, nie zmieniła się. Maszty, na których będą powiewać biało-czerwone flagi, staną w 3 gminach: Brańszczyk, Somianka i Zabrodzie. Na postawienie masztu i zawieszenie na niej biało-czerwonej flagi gminy otrzymają z budżetu państwa dotację wys. 5 tys. zł. Obliczono, że na realizację całego projektu potrzeba prawie 6 mln zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

BRAŃSZCZYK: Festyn i dożynki

Tradycyjnie 15 sierpnia (środa) Gminny Dom Kultury zaprasza na festyn sportowo- rekreacyjny, który odbędzie się na przystani w Brańszczyku. Natomiast w niedzielę 19 sierpnia gmina będzie świętowała dożynki, również w Brańszczyku w Skansenie imienia Marii Żywirskiej. Na scenie wystąpią rodzime talenty, a także zaproszone zespoły, m.in. cygański i ludowy. 
zobacz więcej