SOMIANKA: Upalne "U rodziny Sołtysa"

Powiat

SOMIANKA: Upalne "U rodziny Sołtysa"

02.07.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Już o 14.00 rozpoczął się festyn „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” na placu przy remizie OSP w Barcicach w niezwykle upalną niedzielę 30 czerwca. Wręczono nagrody zwycięzcom konkursu kulinarnego dla dorosłych oraz edukacyjnego dla dzieci – zwycięzcami zostali Wiesława Jakacka i Dawid Jeż. Gwiazdą sceny był zespół Mejk. 
 
Dzień był wyjątkowo upalny. Nic więc dziwnego, że zdecydowana większość uczestników wolała siedzieć pod parasolami czy w cieniu budynku remizy niż prażyć się w słońcu pod sceną. I to sprawiło, że atmosfera nie przypominała typowo festynowych. Przy licznych stoiskach handlowych i promocyjnych pojawiały się pojedyncze osoby. 
Właściwie to tylko dzieci nie dawały się tropikalnej aurze i korzystały, choć nie tak masowo jak zazwyczaj, z przygotowanych dla nich atrakcji. Obejrzały spektakl „Kot w butach” w wykonaniu wyszkowskich seniorów z Domu Dziennego Pobytu „Senior” oraz pokaz taneczny grupy „Carpe Diem”. Wirowały w kulach na wodzie, kręciły się na karuzeli, zjeżdżały na pneumatycznych zjeżdżalniach. Oklaskiwały popisy iluzjonisty Marcina Cichomskiego, który do swoich sztuczek wciągał też młodych widzów.
W konkursie kulinarnym wzięło udział 5 pań. Przygotowały, na własny koszt, potrawy z sandacza, leszcza i szczupaka. Jak zdradziły, ryby były złowione w Bugu. Komisji konkursowej (Andrzej Żołyński – przewodniczący, Krzysztof Rakowski, Barbara Suchecka i Agnieszka Salwin) najbardziej przypadły do gustu potrawy, które przyrządziły: Wiesława Jakacka – pierwsze miejsce, Iwona Jeż – drugie i Dorota Rakowska – trzecie. Dania nie tylko smaczne, ale i ładnie podane. Natomiast Katarzynie Staśkiewicz i Beacie Rakowskiej jurorzy przyznali wyróżnienia.
Konkurs edukacyjny propagował m.in. działania sektora rybackiego, wiedzę i działania proekologiczne, dbałość o czystość środowiska wokół nas. Test (25 pytań) rozwiązało 7 dzieci. Poprawność odpowiedzi sprawdzali: Jerzy Staśkiewicz – przewodniczący, Zdzisław Grochowski i Marzena Kuchta. Laureatami zostali: I miejsce – Dawid Jeż, II – Rozalia Kuchta, III – Wiktoria Gołdys. 
W konkursie spinningowym (tzw. spinning sprawnościowy, jedna z dyscyplin wędkarstwa rzutowego) i rzucaniu piłeczką do celu wzięło udział 8 młodych adeptów wędkarstwa. Wszyscy otrzymali nagrody. 
- Dzisiaj mamy swoje stoisko – zapraszał prezes wyszkowskiego koła PZW Wiesław Piasecki. – Można wszystkiego dowiedzieć się o naszym kole wędkarskim, rybach, które żyją w Bugu. 
Ok. 17.00 na scenie pojawił się zespółi Mejk. Udało mu się zaktywizować widzów, szczególnie tych najmłodszych, zebranych pod sceną, ale wszyscy świetnie bawili się przy największych przebojach zespołu.
Wystąpił także zespół Fenix. Zabawa trwała do 21.00.  
Zrealizowana operacja pn. „U rodziny Sołtysa – wspólne biesiadowanie bez granic” była dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom