SOMIANKA: "Syrenka" w Somiance (foto)

Powiat

SOMIANKA: "Syrenka" w Somiance (foto)

01.04.2018
autor: tekst i foto Org.
Eliminacje gminne 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka odbyły się 16 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance. Wystąpiło 40 reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów.
 
Istotą konkursu jest pobudzenie aktywności artystycznej, ujawnienie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.
Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała Dorota Groszkiewicz, bibliotekarz GOK. Recytatorów oceniało jury w składzie: Renata Powichrowska, instruktor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie, Marzena Kuchta, dyrektor GOK oraz Renata Chabros-Szymkowska, bibliotekarz Filii Bibliotecznej w Popowie Kościelnym. W ocenie brano pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Decyzją jury gminę reprezentować będą w etapie powiatowym konkursu:
 
kl. 0-III: I miejsce – Blanka Czuper, SP w Kręgach („Miss stonoga” A. Frączek), II – Patrycja Jeż, SP w Ulasku („W aeroplanie” J. Tuwim), III – Kacper Przychodzki, SP w Woli Mystkowskiej („Sum” J. Brzechwa)
 
kl. IV-VI: I miejsce – Alicja Pachulska, SP w Somiance (fragm. „Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek” K. Dembska), II – Aleksander Budziński, SP w Somiance („List z wakacji”), III – Patrycja Jędrzejczyk, SP w Woli Mystkowskiej („Trudny wybór” ks. J. Twardowski)
 
kl. VII i gimnazjum: I miejsce – Kacper Piątek, SP w Somiance (fragm. „Zaczarowana dorożka” K.I. Gałczyński), II – Gabriela Szabłowska, SP w Somiance (fragm. „Chłopi” W. St. Reymont), III – Angelika Krawczyk, SP w Woli Mystkowskiej (fragm. „Na brzegu rzeki” P. Coelho)
 
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, laureaci także nagrodę rzeczową. Na pamiątkę wraz z organizatorami zrobili wspólne zdjęcie. 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Grzybowy rekord (foto)

DŁUGOSIODŁO: Grzybowy rekord (foto)

Rekordową ilość – prawie 1,5 tony – grzybów zebrali uczestnicy XV Wielkiego Grzybobrania w Długosiodle! Rekordowa była też liczba drużyn zbierających grzyby, bo aż 29. Dopisała również pogoda i publiczność. Tłumy pojawiły się na występie gwiazdy wieczoru – zespołu Sławomir.
zobacz więcej
ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

ZABRODZIE: ASF - sprawa dynamiczna

O stanie bezpieczeństwa weterynaryjnego na ostatniej sesji rady gminy mówił powiatowy lekarz weterynarii Paweł Edmund Matey (na fot.). – Jeśli chodzi o sprawy weterynaryjne, gmina Zabrodzie miała dobry rok – ocenił. – Nie było żadnej choroby zwalczanej z urzędu. Odniósł się też do zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF). – To jest sprawa bardzo dynamiczna – stwierdził.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? (foto)

RZĄŚNIK: Jak nie stać się ofiarą przestępstwa? (foto)

- na to i inne równie ważne pytania można było uzyskać odpowiedzi na spotkaniu w Rząśniku. Z osobami starszymi i samotnymi, odpowiadając na zaproszenie wójta Pawła Kołodziejskiego, spotkali się 20 kwietnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, w zabytkowym młynie w Niegowie odbyła się ciekawa impreza z wieloma atrakcjami zarówno dla młodszych, jak i starszych. Była częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, wydarzenia kulturalnego, przypominającego cenne zabytki w naszym otoczeniu, które nie muszą stać puste.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
manhattan