SOMIANKA: Spotkanie z pisarką

Powiat

SOMIANKA: Spotkanie z pisarką

06.11.2018
autor: opr. EB
Gminny Ośrodek Kultury w Somiance zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Mirek w piątek 9 listopada o godz. 17.00 do GOK. 
 
Krystyna Mirek, mama czwórki dzieci (trzech dorastających córek i małego synka), jest autorką kilkunastu książek obyczajowych, m.in. „Pojedynek uczuć”, „Willa pod kasztanem” (tom I „Światło o poranku”, tom II „Światło w cichą noc”), „Słodkie życie”, „Saga rodu Cantendorfów” („Tajemnica zamku”, „Cena szczęścia”, „Prawdziwa miłość”), saga rodzinna „Jabłoniowy sad”. Autorka prowadzi bloga.
Fabuła jej powieści „nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia”.
Pisarka jest absolwentką polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie zawodowo zajmuje się pisaniem książek. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Bez podwyżek

ZABRODZIE: Bez podwyżek

Podatki rolny i od nieruchomości w następnym roku nie będą wyższe. – Jako wójt powinienem dbać o to, by podatków jak najwięcej wpływało do kasy gminy, potrzeby są. Natomiast jako mieszkaniec wiem, że podatki w naszej gminie nie są jednymi z najniższych i podnoszenie ich w nieskończoność nie prowadzi do niczego dobrego – na październikowej sesji mówił Tadeusz Michalik.  
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jagód było w bród (foto)

ZABRODZIE: Jagód było w bród (foto)

Tegoroczne, czwarte już, „Jagodowe żniwa za brodem”, jak zapowiedział wójt Krzysztof Jezierski, były skromniejsze od ubiegłorocznych, bez gwiazd krajowego formatu. W części artystycznej wystąpili lokalni artyści, a także zespół Dr Queen w coverach Czesława Niemena i Freddiego Mercury’ego. Zebrano 34 kg jagód. Rozegrano turniej piłki nożnej i wiele konkursów. Dopisały zarówno pogoda, jak i humory.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Korzystajmy, póki jest możliwość

DŁUGOSIODŁO: Korzystajmy, póki jest możliwość

- tak o inwestycjach z udziałem środków unijnych mówili samorządowcy podczas niedawnego otwarcia boiska przy szkole w Dalekiem. Po części oficjalnej odbyło się spotkanie na temat pomocy unijnej z nowej perspektywy finansowej 2014-2020.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Były skrzypaczki, będą tenorzy (foto)

Kwartet smyczkowy The Strings tworzą cztery piękne kobiety: Anna Boniecka, Paulina Różańska, Sylwia Mróz i Dorota Woźniak-Mocarska oraz ich instrumenty: skrzypce, altówka i wiolonczela. Różnorodność muzyki oraz wielki profesjonalizm artystek dały publiczności zgromadzonej w niedzielne popołudnie w parku ogromną dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych. Był to drugi koncert z cyklu Parkowa Filharmonia. Trzeci i ostatni - „Koncert trzech tenorów” - w najbliższą niedzielę 4 sierpnia.
zobacz więcej
Zitcom