SOMIANKA: Słońce, urokliwe widoki, beztroska... (foto)

Powiat

SOMIANKA: Słońce, urokliwe widoki, beztroska... (foto)

16.08.2018
autor: (MK), opr. EB, fot. www.somianka.pl
Pozostały już tylko miłe wspomnienia z 11-dniowych kolonii nad morzem. Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z gmin Somianka i Zatory zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”. 
 
Uczestnicy kolonii mieszkali w malowniczej miejscowość, położonej pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko, opodal morza, w pięknym Smołdzińskim Lesie. Otrzymali wspaniałą możliwość poznania regionu Słowińskiego Parku Narodowego: 
Byliśmy na ruchomych wydmach („Polska Sahara”), spacerowaliśmy plażą aż do Latarni Morskiej Czołpino z 1875 r. Poznawaliśmy krajobraz, kulturę ludności oraz bogactwo natury, z daleka podziwialiśmy Górę Rowokół, parujące wzgórze diabła – z opowieści pani przewodnik.
W Gdańsku zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, pani przewodnik oprowadziła nas po Starówce. W Ustce spacerowaliśmy po malowniczym porcie i molo, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Syrenką, odbyliśmy rejs pirackim statkiem i odwiedziliśmy Bunkry Blüchera, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach survivalowych (próba rozpalenia ogniska, pierwsza pomoc, przetrwanie w lesie).
W Słupsku zmierzyliśmy się z atrakcjami parku linowego „Leśny Kot”, w Nowęcinie koło Łeby byliśmy w Parku Dinozaurów, gdzie przeżyliśmy fantastyczną przygodę, obcując z trójwymiarowymi gadami naturalnej wielkości. Odwiedziliśmy także wioskę indiańską, dom strachów, labirynt luster, strefę zabaw. W Sarbsku w Sea Parku zwiedzaliśmy oceanarium prehistoryczne (poznając świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu), park makiet zwierząt morskich (największych żyjących ryb i ssaków morskich), park miniatur latarni morskich, muzeum marynistyczne oraz fokarium, w którym obejrzeliśmy pokaz wszechstronnie uzdolnionych fok uchatek kalifornijskich.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do Aqua Parku w Redzie z prawdziwymi rekinami, które można zobaczyć: korzystając z unikatowej zjeżdżalni albo pływając w głębokim basenie z przezroczystą ścianą lub też podziwiając w ogromnym akwarium fascynujący świat tych morskich stworzeń. 
Oczywiście korzystaliśmy z kąpieli w morzu pod opieką ratownika, radosnego plażowania, rozgrywaliśmy mecze w piłkę siatkową oraz braliśmy udział w różnych grach ruchowych. Uczestniczyliśmy też w pogadankach i konkursach dotyczących profilaktyki zdrowotnej (m.in. „Czyścioch to ja”, tworzenie piramidy zdrowia, kalambury „Lato, sport, zdrowie”). 
Kolonie nad morzem, w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, zostały dofinansowane ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750  zł na każdego uczestnika.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

BMW Klub Mazowsze i Gmina Rząśnik zapraszają w sobotę 15 października do Rząśnika na Zakończenie Sezonu 2016. Impreza odbędzie się na placu targowym, rozpoczęcie o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów. Będzie też można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Pierwszoklasiści czytelnikami

RZĄŚNIK: Pierwszoklasiści czytelnikami

W szkole w Bielinie 3 marca odbyła się ważna uroczystość. Uczniów klasy pierwszej złożyli ślubowanie na czytelników szkolnej biblioteki. W poczet czytelników przyjęła uczniów bibliotekarka Beata Palasek.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Recytatorski mityng w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Recytatorski mityng w przedszkolu (foto)

Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając, nasze przedszkole uczestniczy w ogólnopolskim programie „Czytające przedszkola” i realizuje przedszkolny projekt edukacyjny „Mały czytelnik”, którego koordynatorami są panie Elżbieta Wrzesińska i Grażyna Gałązka.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku