SOMIANKA: Słońce, urokliwe widoki, beztroska... (foto)

Powiat

SOMIANKA: Słońce, urokliwe widoki, beztroska... (foto)

16.08.2018
autor: (MK), opr. EB, fot. www.somianka.pl
Pozostały już tylko miłe wspomnienia z 11-dniowych kolonii nad morzem. Letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z gmin Somianka i Zatory zorganizowało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”. 
 
Uczestnicy kolonii mieszkali w malowniczej miejscowość, położonej pomiędzy jeziorami Gardno i Łebsko, opodal morza, w pięknym Smołdzińskim Lesie. Otrzymali wspaniałą możliwość poznania regionu Słowińskiego Parku Narodowego: 
Byliśmy na ruchomych wydmach („Polska Sahara”), spacerowaliśmy plażą aż do Latarni Morskiej Czołpino z 1875 r. Poznawaliśmy krajobraz, kulturę ludności oraz bogactwo natury, z daleka podziwialiśmy Górę Rowokół, parujące wzgórze diabła – z opowieści pani przewodnik.
W Gdańsku zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, pani przewodnik oprowadziła nas po Starówce. W Ustce spacerowaliśmy po malowniczym porcie i molo, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z Syrenką, odbyliśmy rejs pirackim statkiem i odwiedziliśmy Bunkry Blüchera, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach survivalowych (próba rozpalenia ogniska, pierwsza pomoc, przetrwanie w lesie).
W Słupsku zmierzyliśmy się z atrakcjami parku linowego „Leśny Kot”, w Nowęcinie koło Łeby byliśmy w Parku Dinozaurów, gdzie przeżyliśmy fantastyczną przygodę, obcując z trójwymiarowymi gadami naturalnej wielkości. Odwiedziliśmy także wioskę indiańską, dom strachów, labirynt luster, strefę zabaw. W Sarbsku w Sea Parku zwiedzaliśmy oceanarium prehistoryczne (poznając świat podwodnych gadów żyjących miliony lat temu), park makiet zwierząt morskich (największych żyjących ryb i ssaków morskich), park miniatur latarni morskich, muzeum marynistyczne oraz fokarium, w którym obejrzeliśmy pokaz wszechstronnie uzdolnionych fok uchatek kalifornijskich.
W drodze powrotnej zajechaliśmy do Aqua Parku w Redzie z prawdziwymi rekinami, które można zobaczyć: korzystając z unikatowej zjeżdżalni albo pływając w głębokim basenie z przezroczystą ścianą lub też podziwiając w ogromnym akwarium fascynujący świat tych morskich stworzeń. 
Oczywiście korzystaliśmy z kąpieli w morzu pod opieką ratownika, radosnego plażowania, rozgrywaliśmy mecze w piłkę siatkową oraz braliśmy udział w różnych grach ruchowych. Uczestniczyliśmy też w pogadankach i konkursach dotyczących profilaktyki zdrowotnej (m.in. „Czyścioch to ja”, tworzenie piramidy zdrowia, kalambury „Lato, sport, zdrowie”). 
Kolonie nad morzem, w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, zostały dofinansowane ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750  zł na każdego uczestnika.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan