SOMIANKA: Recytatorzy na start

Powiat

SOMIANKA: Recytatorzy na start

27.02.2019
autor: opr. EB
Eliminacje gminne 42. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” odbędą się 21 marca o godz. 10 w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance. Uczestniczyć w nich mogą uczniowie szkól podstawowych oraz III klas gimnazjalnych. Zgłoszenia do 15 marca.
 
Szkoły zgłaszają do etapu gminnego po 3 recytatorów w każdej kategorii wiekowej. Wypełnione karty uczestnika należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance do 15 marca. 
Wg regulaminu, recytatorzy wybierają utwory o tematyce dowolnej. Klasy 0 – III przygotowują jeden utwór (wiersz), prezentacja nie może przekroczyć 1,5 minuty, pozostali - dwa utwory (dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy), łączny czas trwania prezentacji nie może przekroczyć 3 minut.
- Prosimy o wybieranie do prezentacji utworów o cenionej wartości literackiej, które zostały  opublikowane w formie książkowej lub w czasopismach literackich – apelują organizatorzy. – Prosimy o unikanie prezentowania utworów zamieszczonych w podręcznikach.
Jury ocenia: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy i ogólny wyraz artystyczny.
Laureaci etapu gminnego wezmą udział w etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 28 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Dojazd uczestników na koszt własny. 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom