SOMIANKA: Przeżyliśmy chwile uniesienia (foto)

Powiat

SOMIANKA: Przeżyliśmy chwile uniesienia (foto)

25.04.2018
autor: Elżbieta Borzymek
111. rocznica urodzin patrona Szkoły Podstawowej w Kręgach pilota Stefana Okrzei obchodzona była bardzo uroczyście 24 kwietnia. Po złożeniu kwiatów tradycyjnie na grobie na cmentarzu parafialnym w Wyszkowie i przy pomniku patrona przy drodze w Kręgach, gdzie zginął, zaproszeni goście, wśród nich wójt Andrzej Żołyński  i  piloci z Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Stowarzyszenia Lotników Polskich, obejrzeli w szkole program artystyczny poświęcony bohaterskiemu pilotowi. 
 
Rano delegacja szkoły wraz ze sztandarem uczestniczyła też w odsłonięciu tablicy upamiętniającej pilota Jana Miduchowskiego na budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie.
Gości, wśród nich pilotów, powitała dyrektor szkoły Elżbieta Walaszczyk. – Świętujemy już od rana – mówiła. – Mamy 111. rocznicę urodzin patrona, ale oprócz tego ten rok jest rokiem szczególnym. Obchodzimy 100. rocznicę odzyskania niepodległości i 100. rocznicę Lotnictwa Polskiego, w związku z tym lotnicy szczególnie świętują ten czas i jest nam niezmiernie miło, że w tak dużej grupie zechcieli dzisiaj do nas przybyć.
Na bogaty program złożyły się wiersze i piosenki patriotyczne i o lotnikach oraz specjalnie dedykowane miłym gościom, ale także spora doza wiedzy o życiu Stefana Okrzei, który wychował się w patriotycznej rodzinie i już jako dziecko pragnął zostać pilotem. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się w radosnym tańcu z pomponami. 
Wyraźnie poruszeni widzowie gorąco oklaskiwali młodych artystów. 
- Przyjechaliśmy dużą grupą, żeby wspólnie z wami, i w Wyszkowie – na cmentarzu i w szkole, i tutaj przeżyć chwile uniesienia – podkreślili piloci. – Dziękujemy wam bardzo, że przygotowaliście ten piękny spektakl, uroczystość z okazji urodzin waszego patrona. Dziękujemy wam bardzo za te piękne różyczki, które od was otrzymaliśmy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

ZABRODZIE: Zmiany we władzach Bractwa Zabrodzkiego

Nowym prezesem Stowarzyszenia na rzecz Gminy Zabrodzie Bractwo Zabrodzkie został wybrany Arkadiusz Redlicki (na fot.). Dotychczasowy prezes i współzałożyciel Bractwa Andrzej Krzeczkowski zrezygnował z funkcji i członkostwa w Bractwie, ale nie ze współpracy.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Spotkanie przed 100-leciem niepodległości

RZĄŚNIK: Spotkanie przed 100-leciem niepodległości

W naszej szkole w Bielinie 6 marca gościliśmy panią Halinę Kowalską, emerytowaną nauczycielkę i potomkinię Sybiraków. Spotkanie odbyło się w ramach przygotowań do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: 40 lat minęło...

DŁUGOSIODŁO: 40 lat minęło...

W 1978 r. Kuratorium Oświaty i Wychowania w Ostrołęce powołało w Długosiodle Zasadniczą Szkołę Rolniczą. W tym samym roku utworzono również Średnie Studium Zawodowe dla dorosłych na podbudowie programowej szkoły podstawowej kształcące w zawodzie rolnika. Organem prowadzącym był wtedy Urząd Wojewódzki Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Skupu w Ostrołęce. Teraz placówkę – pod nazwą Zespół Szkół – prowadzi Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach (foto)

ZABRODZIE: Jagodowe żniwa w Kicinach (foto)

Nowa, ciekawa, impreza „Jagodowe żniwa za brodem”, promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, odbyła się 10 lipca w Kicinach. Jagody obrodziły, najwięcej, ponad 6 kg, zebrała Katarzyna Tryc. Gośćmi specjalnymi imprezy byli aktorzy Beata Tyszkiewicz i Daniel Olbrychski. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Mrówka - styczeń - luty 2020