Advertisement 
SOMIANKA: Przedszkolaki i uczniowie w bibliotece (foto)

Powiat

SOMIANKA: Przedszkolaki i uczniowie w bibliotece (foto)

03.06.2019
autor: Opr. red., foto. organizatorzy
Tegoroczny Tydzień Bibliotek (8-15 maja) był obchodzony pod hasłem #biblioteka. 
 
Biblioteka w Somiance zorganizowała trzy lekcje biblioteczne, w których wzięły udział ok. 52 osoby: grupa „Promyczki” z przedszkola „Słoneczko” w Somiance z wychowawczynią Martą Kucharską, przedszkolaki i pierwszoklasiści ze szkoły w Jackowie Górnym z paniami Danutą Archacką i Ewą Sulik, uczniowie klas IV i VI ze szkoły w Popowie Kościelnym z nauczycielką Justyną Kuleszą. 
Celem lekcji było dostarczenie ogólnych wiadomości o funkcjonowaniu biblioteki, zachęcenie do czytania książek, podejmowanie prób samodzielnego wyboru książki, a także korzystania z katalogu bibliotecznego i poznanie funkcjonowania programu bibliotecznego „Mateusz”. Starsi uczniowie założyli sobie karty biblioteczne, a młodsi wykonali pierwszą zakładkę do książki. Wszyscy otrzymali zakładkę do książki oraz zostali poczęstowani słodkościami.
Biblioteka zorganizowała również spotkanie „Księga zabaw w plenerze”, podczas którego czytanie przeplatało się z zabawą. Dzieci czytały fragmenty książek, a bibliotekarka Dorota Groszkiewicz opowiadała ciekawostki o zawodzie bibliotekarza. Dużo śmiechu wywołała zabawa w kalambury, troszkę mniej quiz. Spotkanie zakończyła zabawa z chustą Klanza. - Serdecznie zapraszamy pozostałych mieszkańców gminy do odwiedzin i skorzystania z bogatego księgozbioru biblioteki – zachęcają bibliotekarki.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom