SOMIANKA: Podatki jak w 2017

Powiat

SOMIANKA: Podatki jak w 2017

06.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Radni na sesji 22 listopada zdecydowali, że podatki i opłaty lokalne w 2018 r. pozostaną na poziomie 2017 r. Na  program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 r. przeznaczyli 12.000 zł. 4.400 zł dotacji otrzyma Gmina Wyszków na udzielanie bezpłatnych porad w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie osobom uzależnionym i współuzależnionym, mieszkańcom gminy Somianka.   
 
Wójt Andrzej Żołyński zaproponował, by podatki i opłaty lokalne w 2018 obowiązywały jak w 2017 r., mimo że wskaźnik inflacji wynosi 1,9. – Stawki ustawowe wzrosły – zaznaczył wójt – mimo tego propozycja jest taka, by na terenie gminy pozostały w 2018 r. na dotychczasowy poziomie, czyli bez zmian. 
Radni zdecydowali natomiast o obniżeniu wysokości ceny skupu zboża, będącej podstawą obliczenia podatku rolnego, do 52 zł/dt, czyli stawki obowiązującej w 2017 r. 
 
Bezpłatne konsultacje
 
Radni podjęli też uchwałę o powierzeniu prowadzenia zadań publicznych w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przed przemocą w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie i udzielenia na ten cel dotacji gminie Wyszków w 2018 r. w wys. 4.400 zł – Efektem tych działań jest zapewnienie bezpłatnych  konsultacji dla osób uzależnionych, współuzależnionych z terenu naszej gminy – mówiła na sesji Elżbieta Kuchta, szefowa GKRPA. – Zachęcam państwa sołtysów, radnych, do tego, żeby osoby, które mają problemy, szukałyby pomocy, a do was się zwróciły, kierować do punktu, który działa w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

BRAŃSZCZYK: Piękne 100 lat życia (foto)

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla naszego powiatu gminy i całej parafii – zwrócił się do obecnych 6 lutego na Mszy św. w kościele w Białymbłocie ks. proboszcz Tomasz Tymiński. – Przeżywamy 100-lecie urodzin Józefy Jechny. Dziękujemy Bogu za te piękne 100 lat życia i prosimy o następne lata w zdrowiu i szczęściu. Z tej okazji Pani Józefa zaprosiła nas wszystkich, abyśmy mogli się cieszyć jej szczęściem. „Ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrości, rad osób takich jak Pani” – napisała w liście gratulacyjnym do Dostojnej Jubilatki premier Beata Szydło. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: 11 lat wychwalają Boga śpiewem (foto)

BRAŃSZCZYK: 11 lat wychwalają Boga śpiewem (foto)

Nietypowy jubileusz... bo 11. rocznicę powstania świętował 23 listopada w gronie przyjaciół i sympatyków Katolicki Zespół Wokalno-Instrumentalny „Boża Nuta”. Po Mszy św. i pięknym koncercie zaprosił wszystkich na urodzinowy tort. Niespodzianką dla jubilatów były salwy armatnie słyszalne chyba w całym Brańszczyku. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Wyjątkowy, radosny dzień (foto)

SOMIANKA: Wyjątkowy, radosny dzień (foto)

Msza św. za ojczyznę rozpoczęła 11 listopada gminne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów szkół w Somiance i Ulasku, odbyła się w Szkole Podstawowej w Somiance. Wszyscy obecni zostali poczęstowani jubileuszowym tortem.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO uruchomiło lokalną komunikację

DŁUGOSIODŁO uruchomiło lokalną komunikację

Z dniem 1 lipca Gmina Długosiodło uruchomiła sześć lokalnych linii autobusowych przez Plewki i Wólkę Grochową, Kalinowo i Jaszczułty, Marianowo i Sieczychy, Nową Pecynę, Prabuty, Grądy Szlacheckie i Olszaki, Dębienicę i Augustowo. Cena biletu - 2 zł.
zobacz więcej