SOMIANKA: Podatki jak w 2017

Powiat

SOMIANKA: Podatki jak w 2017

06.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Radni na sesji 22 listopada zdecydowali, że podatki i opłaty lokalne w 2018 r. pozostaną na poziomie 2017 r. Na  program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 r. przeznaczyli 12.000 zł. 4.400 zł dotacji otrzyma Gmina Wyszków na udzielanie bezpłatnych porad w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie osobom uzależnionym i współuzależnionym, mieszkańcom gminy Somianka.   
 
Wójt Andrzej Żołyński zaproponował, by podatki i opłaty lokalne w 2018 obowiązywały jak w 2017 r., mimo że wskaźnik inflacji wynosi 1,9. – Stawki ustawowe wzrosły – zaznaczył wójt – mimo tego propozycja jest taka, by na terenie gminy pozostały w 2018 r. na dotychczasowy poziomie, czyli bez zmian. 
Radni zdecydowali natomiast o obniżeniu wysokości ceny skupu zboża, będącej podstawą obliczenia podatku rolnego, do 52 zł/dt, czyli stawki obowiązującej w 2017 r. 
 
Bezpłatne konsultacje
 
Radni podjęli też uchwałę o powierzeniu prowadzenia zadań publicznych w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przed przemocą w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie i udzielenia na ten cel dotacji gminie Wyszków w 2018 r. w wys. 4.400 zł – Efektem tych działań jest zapewnienie bezpłatnych  konsultacji dla osób uzależnionych, współuzależnionych z terenu naszej gminy – mówiła na sesji Elżbieta Kuchta, szefowa GKRPA. – Zachęcam państwa sołtysów, radnych, do tego, żeby osoby, które mają problemy, szukałyby pomocy, a do was się zwróciły, kierować do punktu, który działa w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

Służba na straży ludzkiego życia wymaga ogromnej odwagi. To nie tylko piękny mundur i sztandar u boku, ale przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzamy Was podczas wielu losowych tragedii. Matki bądźcie dumne, że macie takich synów. Żony bądźcie dumne, że macie takich mężów. Serca nasze są pełne trwogi, gdy wyruszacie na akcję i radują się, kiedy wracacie. To właśnie my czekamy na Was, pełne obaw, kiedy wrócicie i czy Wam nic się nie stało. Kochamy Was bardzo!” Henryka Rowińska w imieniu matek i żon strażaków.
zobacz więcej
SOMIANKA: Dotacje na książki

SOMIANKA: Dotacje na książki

Gmina otrzymała dotację z budżetu państwa w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń” na zakup książek niebędących podręcznikami do bibliotek szkolnych w wys. 3.900 zł oraz w wys. 18.480 zł na zakup nowości czytelniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Nie tylko o drogach

RZĄŚNIK: Nie tylko o drogach

Radni na sesji 28 marca rozmawiali o możliwości poprawy stanu drogi powiatowej  od Leszczydołu do Porządzia. Podnieśli opłaty za zajęcie pasa drogowego. Przyjęli też, jak co roku, Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Narodowe Święto Niepodległości

ZABRODZIE: Narodowe Święto Niepodległości

Wójt Gminy Zabrodzie i Proboszcz Parafii w Niegowie zapraszają w sobotę 11 listopada na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. 
zobacz więcej
Bricomarche
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
manhattan