SOMIANKA: Podatki jak w 2017

Powiat

SOMIANKA: Podatki jak w 2017

06.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Radni na sesji 22 listopada zdecydowali, że podatki i opłaty lokalne w 2018 r. pozostaną na poziomie 2017 r. Na  program współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2018 r. przeznaczyli 12.000 zł. 4.400 zł dotacji otrzyma Gmina Wyszków na udzielanie bezpłatnych porad w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie osobom uzależnionym i współuzależnionym, mieszkańcom gminy Somianka.   
 
Wójt Andrzej Żołyński zaproponował, by podatki i opłaty lokalne w 2018 obowiązywały jak w 2017 r., mimo że wskaźnik inflacji wynosi 1,9. – Stawki ustawowe wzrosły – zaznaczył wójt – mimo tego propozycja jest taka, by na terenie gminy pozostały w 2018 r. na dotychczasowy poziomie, czyli bez zmian. 
Radni zdecydowali natomiast o obniżeniu wysokości ceny skupu zboża, będącej podstawą obliczenia podatku rolnego, do 52 zł/dt, czyli stawki obowiązującej w 2017 r. 
 
Bezpłatne konsultacje
 
Radni podjęli też uchwałę o powierzeniu prowadzenia zadań publicznych w zakresie rozwiązywania problemów uzależnień, przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przed przemocą w Gminnym Punkcie Promocji Zdrowia i Profilaktyki w Wyszkowie i udzielenia na ten cel dotacji gminie Wyszków w 2018 r. w wys. 4.400 zł – Efektem tych działań jest zapewnienie bezpłatnych  konsultacji dla osób uzależnionych, współuzależnionych z terenu naszej gminy – mówiła na sesji Elżbieta Kuchta, szefowa GKRPA. – Zachęcam państwa sołtysów, radnych, do tego, żeby osoby, które mają problemy, szukałyby pomocy, a do was się zwróciły, kierować do punktu, który działa w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Seniorzy świętują (foto)

DŁUGOSIODŁO: Seniorzy świętują (foto)

Na uroczystości z okazji Dnia Seniora w było tłoczno i gwarno. Na zaproszenie wójta, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnego Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji przybyli seniorzy z klubów: „Bosewskie Starszaki”, „Niezapominajka”, „Złota Jesień”, „Jutrzenka”, „Zosieńka”, „Strażnicy Tradycji” i „Akademia Aktywnych Seniorów”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Błogosławiony wiek i piękny dar od Boga (foto)

BRAŃSZCZYK: Błogosławiony wiek i piękny dar od Boga (foto)

Władysław Schittler, mieszkaniec Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku 17 października 2016 r. świętował 100. urodziny. – Dziękujemy za sto lat życia. Seniorzy, jesteście pięknym darem od Boga – mówił ks. Łukasz Mikołajczyk, dyrektor Domu Emeryta. – Pan jest błogosławiony, cieszę się, że mogę być tego świadkiem, mogę myśleć o swoim życiu, moich bliskich z perspektywy kogoś takiego.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Rok 2015/2016 w gimnazjum

RZĄŚNIK: Rok 2015/2016 w gimnazjum

Koniec roku szkolnego to dobry moment, aby jeszcze raz przyjrzeć się temu co udało nam się przez ten rok osiągnąć.
zobacz więcej
ZAPRASZAMY: Kolejna akcja dla Kasi Kamińskiej

ZAPRASZAMY: Kolejna akcja dla Kasi Kamińskiej

W sobotę 16 lipca podczas odpustu i festynu w parafii św. Barbary w Porębie zostanie przeprowadzona kolejna akcja charytatywna na rzecz Kasi Kamińskiej, która zbiera środki na zakup protezy nogi. Szczytny cel wesprze artysta Ireneusz Bieliński, przeznaczy cały dochód z narysowanych tego dnia karykatur. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
ITAMED
censor jpk