SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

Powiat

SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

15.03.2017
autor: MK, opr. red., fot. www.somianka.pl
„Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach – to drzwi do jej serca" – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzena Kuchta zacytowała słowa aktorki Audrey Hepburn, witając uczestników spotkania, zorganizowanego 11 marca z okazji Dnia Kobiet. Słodkościami obdarował panie i złożył im życzenia wójt Andrzej Żołyński. Specjalnym upominkiem było spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz (na fot.)
 
Firma Avon przygotowała prezentację kosmetyków, a jej konsultantki udzielały cennych wskazówek dotyczących pielęgnacji ciała. Panie mogły skorzystać też z zabiegu parafinowego, peelingu oraz maski na dłonie. Na koniec trzy z nich otrzymały upominki od frimy Avon.
Główną atrakcją było spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz. Gościa przedstawiła Dorota Groszkiewicz, pracownik biblioteki: - Uroczo, mądrze i z humorem opowiada właśnie o kobietach i sile, która w nich tkwi. Nasza pisarka to specjalistka od szczęśliwych zakończeń. Uważa, że człowiek często ma jakieś problemy, które nie są od niego zależne, więc po co jeszcze sobie dorzucać trosk czytaniem smutnych książek. Autorka między innymi takich książek jak: „Opowieść niewiernej”, „Szkoła żon”, „Zamek z piasku”, „Pierwsza na liście”, „Po prostu bądź”. Właśnie dzięki nim poprawia nam humor i dodaje sił w zmaganiach z każdym kolejnym, zwykłym dniem. 
Magdalena Witkiewicz ciekawie opowiadała o swojej twórczości i inspiracjach oraz chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez wierne czytelniczki. Na zakończenie wpisywała dedykacje do książek, właśnie zakupionych oraz tych przyniesionych przez fanki.  
To było wyjątkowe spotkanie z niezwykle energetyczną, uśmiechniętą osobą, które można podsumować  mottem z jej  książki „Pierwsza na liście”: „Nie bójcie się marzyć. Marzenia się spełniają. Wystarczy tylko zrobić pierwszy, najtrudniejszy krok. Potem być może trudny drugi i trzeci. Potem napotkacie ścianę. Ale skąd wiecie, że nie wystarczy jej popchnąć,  by runęła, i skąd wiecie, że tuż za nią nie spełni się wasze marzenie?”.
Ostatnią niespodzianką był „Szczęśliwy los”, uśmiechnął się do czterech wylosowanych pań. Wygrały album „Gmina Somianka między Bugiem a Puszczą Białą”.
Mamy nadzieję, że każda z Pań przyjmie do siebie cenne wskazówki z dzisiejszego spotkania, żeby jak najdłużej cieszyć się swoim pięknem i życiem dla siebie i swoich bliskich. 
Było to już czwarte nietypowe spotkanie z okazji Dnia Kobiet zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Somiance  przy współpracy Świetlic Wiejskich.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane

Zitcom