SOMIANKA: Październik Miesiącem Walki z Rakiem Piersi

Powiat

SOMIANKA: Październik Miesiącem Walki z Rakiem Piersi

21.10.2016
autor: Opr. Dorota Łezka
Uczennice klasy II Publicznego Gimnazjum w Woli Mystkowskiej  pod opieką nauczyciela biologii zorganizowały happening, podczas którego rozdawały  wśród koleżanek,  nauczycielek i pracownic szkoły ulotki dotyczące metod wczesnej diagnostyki raka piersi. Przygotowana została także wystawa na ten temat. 
By zwrócić uwagę kobiet  na ten istniejący problem zdrowotny, dziewczęta przypinały różowe wstążeczki symbolizujące solidarność w walce z nowotworem piersi.                                                        
"Dzień Walki z Rakiem Piersi”, który obchodzimy 17 października, to dobry moment do rozmowy o zintegrowanej diagnostyce nowotworu. Najważniejsze jest odpowiednio wczesne wykrycie zmiany oraz  wczesne wykrycie nawrotu choroby. Ważna jest  także kontrola skuteczności leczenia.
Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet. W Polsce wykrywa się ponad 12 000 nowych przypadków rocznie, z czego 5 000 to przypadki śmiertelne. Tylko zwiększenie dostępu do diagnostyki opartej na nowoczesnych technologiach może wpłynąć na poprawę sytuacji kobiet, u których wykryto raka piersi.
AK Finanse 728x90 (23.10.2019)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku