SOMIANKA: Nowy sprzęt dla strażaków

Powiat

SOMIANKA: Nowy sprzęt dla strażaków

27.12.2019
autor: Elżbieta Borzymek, fot. fb
Gościem na sesji 20 grudnia była dyrektor KRUS Joanna Bala (na fot.), także radna wojewódzka. Druhom Grzegorzowi Jeżowi i Sławomirowi Słomczyńskiemu, prezesowi jednostki OSP w Somiance podziękowała  za współpracę. – Jeżeli ja widzę, że są potrzeby OSP, a są, i to ogromne, staram się wspierać i pomagać – podkreśliła. Poinformowała, że udało się pozyskać z Funduszu Składkowego 8 tys. zł na zakup wyposażenia dla strażaków, m.in. radiotelefonu, kombinezonu i rękawic pszczelarskich do łapania rojów, flar ostrzegawczych, rękawic specjalnych. 
 
- Ze swojej strony deklaruję wsparcie w różnego rodzaju zakresie, jeśli chodzi o straże pożarne – zapewniła. Dodała, że wsparcie może trafić też do Kół Gospodyń Wiejskich czy rolników ubezpieczonych w KRUS. Jako radna wojewódzka również zadeklarowała pomoc dla gminy. 
Joanna Bala w przededniu Bożego Narodzenia złożyła obecnym na sesji świąteczne życzenia, życzyła spełnienia marzeń w nowym roku. – Panie wójcie, realizacji wszystkich planów i zamierzonych celów – zwróciła się do Andrzeja Żołyńskiego. 
Strażacy podziękowali za nowy sprzęt. – Nie zmarnujemy tego – zapewnili. Wójt przyłączył się do podziękowań. Zażartował, że deklaracja pani dyrektor może spowodować, że drzwi do jej gabinetu nie będą się zamykały.
- Nie boję się wyzwań, nie boję się ciężkiej pracy – odpowiedziała. – Zostałam wybrana na radną, więc chciałabym służyć państwu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom