SOMIANKA: Nie wszyscy wybrali sołtysa

Powiat

SOMIANKA: Nie wszyscy wybrali sołtysa

09.04.2019
autor: opr. EB
Zakończyły się wybory sołtysów i rad sołeckich. Jedynie Celinowo nie mogło z tego prawa skorzystać, bo zabrakło chętnych do kandydowania. W większości miejscowości na kolejną kadencję pozostaną ci sami sołtysi; na 30 sołectw wybrano 4 nowych sołtysów. W 5 sołectwach rywalizowało w wyborach dwóch kandydatów. Frekwencja wahała się od 7% (Stare Kozłowo) do 61,3% (Popowo Kościelne).
 
Średnia frekwencja na zebraniach wyniosła 24%. Aby zostać sołtysem, wystarczyło średnio zdobyć 29 głosów. 
 
  • Ostrowy: sołtys – Modest Siemieniewski (41 głosów); rada: Bartosz Deluga, Stanisław Brzeziński, Karolina Kokosza; frekwencja 29,9%
  • Ulasek: sołtys – Mariusz Bryk, zastąpił Bogdana Pachulskiego (12 głosów), rada: Tomasz Rasiński, Jerzy Szydłowski, Janusz Wiśniewski, Zenon Szczesny; frekwencja 9,8%
  • Stare Płudy: sołtys – Halina Wykowska (13 głosów), rada: Antoni Wasik, Agnieszka Świderska, Tadeusz Jeż; frekwencja 8,5%
  • Janki: sołtys – Adam Kaczmarczyk (25 głosów), rada: Patryk Materski, Daniel Lewandowski, Dariusz Kasiński, frekwencja 33,3%
  • Stare Wypychy: sołtys – Rafał Mielczarczyk (11 głosów), rada: Robert Mościński, Janusz Milczarczyk; frekwencja 20,4%
  • Popowo Parcele: sołtys – Lidia Kościńska (30 głosów),rada: Rafał Gajewski, Marcin Czarnowski, Paweł Żmijewski, Witold Maciąg; frekwencja 14,6%
  • Wielęcin: sołtys – Krzysztof Rakowski (19 głosów), rada: Mieczysław Fedorow, Ewa Mierzejewska, Sławomir Jagielski; frekwencja 16,1%
  • Nowe Kozłowo: sołtys – Anna Rogulska (32 głosy), rada: Izabela Twardowska, Fabian Siemieniewski, Piotr Jarosik; frekwencja 25,6%
  • Somianka-Parcele: sołtys – Anna Kruza (42 głosy), rada: Emilia Ostatek, Michał Szymański, Tadeusz Szumert, Justyna Jeż; frekwencja  20,6%  
  • Popowo Kościelne: sołtys – Stanisław Rzemek (43 głosy), kontrkandydat – Mirosław Pawlak (29 głosów), rada: Zofia Sosnowska, Marcin Pawlak, Maria Rutkowska, Piotr Gargała, Paweł Gawlik; frekwencja 61,3%
  • Wola Mystkowska: sołtys – Barbara Suchecka (23 głosy), rada: Sławomir Kamiński, Teresa Mielczarczyk, Mirosława Twardowska, Mirosław Suchecki; frekwencja 7,9%
  • Stary Mystkówiec: sołtys – Józef Kamiński, 47 głosów, kontrkandydat – Patryk Kuchta (15 głosów), rada: Bogusława Nożykowska, Zdzisław Kopacz, Dariusz Liszewski, Michał Dylak; frekwencja 30,6%
  • Zdziebórz: sołtys – Mateusz Szczesny (18 głosów), kontrkandydat – Agnieszka Stępkowska (3 głosy), rada: Cezary Stępkowski, Andrzej Pikora, Jacek Gaszczyński, Agnieszka Stępkowska, Sławomira Wielgolewska; frekwencja 14,4%,
  • Nowe Wypychy: sołtys – Anna Kowalska (25 głosów), rada: Zdzisław Jabłecki, Sławomir Nasiadka; frekwencja 20,5%
  • Jackowo Dolne: sołtys – Kazimierz Mosak (43 głosy), rada: Andrzej Garbacz, Józef Materski, Robert Garbacz; frekwencja 49%,
  • Michalin: sołtys – Wiktoria Czarnowska (15 głosów), rada: Michał Wykowski, Sławomir Mickiewicz, Marzena Gers; frekwencja 19,1%,
  • Jasieniec: sołtys – Zenon Gierek (11 głosów), rada: Agnieszka Przygodzka, Sylwester Kuchta, Aneta Gąsior, Mirosław Bryczyński, Wiesław Brzózka; (frekwencja 17,1%).
     
Przypomnijmy też nowo wybranych sołtysów i rady sołectw:

  • Huta Podgórna: sołtys – Wojciech Groszkowski (12 głosów); rada sołecka: Jarosław Więcek, Lidia Kostrzewa, Jacek Groszkiewicz; frekwencja17,6%
  • Jackowo Górne: sołtys – Bartosz Kalinowski (16 głosów), rada: Mirosław Wierzbicki, Paweł Kozon, Adam Ciach; frekwencja 12,7%,
  • Nowe Płudy: sołtys – Teresa Borys (28 głosów), rada: Sławomir Sobierański, Anna Ruszczak, Marzena Bartosiak; frekwencja 23,5%,  
  • Skorki: sołtys – Robert Garbacz (61 głosów), rada: Sławomir Jenoch (były sołtys), Andrzej Zaborowski, Kazimierz Kucharski; frekwencja  35,4%,  
  • Wielątki Rosochate: sołtys – Urszula Świdwa, zastąpiła Dorotę Jackowską (20 głosów), rada: Mirosław Skoczeń, Jan Szymański; frekwencja  20%,  
  • Somianka-Zaszosie: sołtys – Elżbieta Grześkiewicz (17 głosów), rada: Rafał Skóra, Sławomir Słomczyński, Zbigniew Kaliściak, Katarzyna Kisiel; (frekwencja 11,1%,  
  • Barcice: sołtys – Zdzisław Grochowski (54 głosy), rada: Mirosław Kuchta, Sylwester Sobolewski, Witold Domżała, Roman Rakowski, Jacek Gąsior, Marcin Rakowski; frekwencja 38,9%,
  • Wólka Somiankowska: Iwona Gołdys, zastąpiła Grażynę Szczesną (51 głosów), kontrkandydatka Edyta Ossolińska (19 głosów), rada: Joanna Gierek, Iwona Stępnowska, Robert Wróbel, Monika Szczerba; frekwencja 32,4%,
  • Somianka: sołtys – Ryszard Kentla (70 głosów), rada: Halina Więcek, Grzegorz Jeż, Bożena Deptuła, Agnieszka Jeż; frekwencja  32,1%,  
  • Stare Kozłowo: sołtys – Krzysztof Lewandowski (14 głosów), rada: Stanisław Siemieniewski, Sebastian Król, Ewelina Duczek; frekwencja 6,97%,
  • Kręgi: sołtys – Barbara Szczerba (47 głosów), rada: Magdalena Gołdys, Justyna Gałązka, Grzegorz Szczerba, Teresa Mielcarz, Elżbieta Kalbarczyk; frekwencja 17,3 %,
  • Suwin:  sołtys – Mirosław Rogaliński, zastąpił Jacka Czarnowskiego (23 głosy), kontrkandydatka – Urszula Perczyńska (10 głosów), rada: Tomasz Skwarski, Urszula Perczyńska, Waldemar Szumowski; frekwencja 28,8 %,
  • Henrysin: sołtys – Adam Kuchta (13 głosów), rada: Adam Zeliński,  Piotr Brzezińsk, Zuzanna Wierzbicka, frekwencja 44,8 %.

Karolina Puchalska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość