SOMIANKA: Najwięcej czytają

Powiat

SOMIANKA: Najwięcej czytają

11.02.2019
autor: GOK w Somiance
Najlepszymi Czytelnikami Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance są osoby, które w 2018 r. systematycznie przychodziły do biblioteki w Somiance i Popowie Kościelnym i wypożyczyły najwięcej książek.
 
Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: od malucha do szóstoklasisty, gimnazjalista/student i osoba dorosła.
Zaszczytny tytuł otrzymały następujące osoby:
 
Biblioteka w Somiance: 
Helena Piwowarska (62 książki), 
Klaudia Kaput (76 książek)
Włodzimierz Puchalski (217 książek)
 
Filia Biblioteczna w Popowie Kościelnym: 
Igor Czarnowski (20 książek), 
Joanna Czarnowska (66 książek)
Anna Żbikowska (74 książki)
 
Laureatom serdecznie gratulujemy. Życzymy dalszej tak owocnej przyjaźni z książką.
MajsterPlus728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny Dzień Ziemi (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolny Dzień Ziemi (foto)

Przedszkole Samorządowe w Długosiodle obchodziło Dzień Ziemi. Impreza miała na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom problemów związanych z ekologią.
zobacz więcej
SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Nadal przyjmowane są zgłoszenia na OZE

SOMIANKA, BRAŃSZCZYK: Nadal przyjmowane są zgłoszenia na OZE

Gmina Somianka otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Odnawialne Źródła Energii w Gminach Brańszczyk, Somianka, Zatory” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Wartość projektu ogółem wynosi 15.231.020 zł, wydatki kwalifikowane – 7.115.886 zł, dofinansowanie – 5.432.979 zł. Nadal przyjmowane są zgłoszenia od zainteresowanych – termin upływa 20 czerwca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Biały marsz w Porębie (foto)

BRAŃSZCZYK: Biały marsz w Porębie (foto)

W parafii Poręba w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II organizowane są białe marsze. Polegają na tym, że mieszkańcy kilku wiosek, ze śpiewem i modlitwą, wędrują do kościoła na Apel Jasnogórski, na którym razem z Maryją dziękują za dar Papieża Polaka. Wydawało się, że w tym roku frekwencja będzie słabsza, bo 2 kwietnia wypadł w Poniedziałek Wielkanocny, ale było tak jak co roku. Mieszkańcy Przyjm i Dudowizny nie zawiedli. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

RZĄŚNIK: Narodowe Czytanie w Komorowie

7 września 2018 r. o godz. 11.30 społeczność Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Komorowie wsłuchiwała się w słowa powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytanej przez zaproszonych gości oraz nauczycieli. Szkoła znalazła się w gronie 3 tys. miejscowości, które włączyły się w akcję Narodowe Czytaniepod patronatem prezydenta RP Andrzjea Dudy i jego małżonki Joanny Kornhauser-Dudy oraz w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem akcji, w tym roku odbywającej się po raz siódmy, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa, by stało się ono ważnym elementem życia każdego Polaka.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom