SOMIANKA: Najpiękniejsza choinka

Powiat

SOMIANKA: Najpiękniejsza choinka

15.12.2016
autor: Szkoła Podstawowa w Ulasku
Chociaż za oknem raczej jesiennie i deszczowo, to powoli ogarnia nas świąteczny nastrój. W sklepach, w sprzedaży są już ozdoby choinkowe, czasem można usłyszeć kolędy a Szkoła Podstawowa w Ulasku przygotowała świąteczną akcję ubierania choinki dla sklepu „ Mrówka”.
Drzewko w niezwykły sposób zostało przystrojone przez uczniów,  którzy wraz z nauczycielami ubierali bożonarodzeniowe drzewko. Wszystkie ozdoby zostały ręcznie i precyzyjnie wykonane przez dzieci: biało-srebrne bombki, gwiazdki i świecidełka pięknie prezentują się na drzewku i są ozdobą sklepu. To niezwykły prezent od uczniów dla zaprzyjaźnionego z nami sklepu. Oczywiście zdjęcie nie oddaje w pełni blasku „naszej choinki”, ale proszę popatrzcie i na krótką chwilkę zatrzymajcie się w pędzie i pomyślcie o czymś miłym.
Uczniowie w zamian otrzymali  upominki a wspólne strojenie bożonarodzeniowego drzewka dało nam dużo radości.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

BRAŃSZCZYK: Walczyli o Puchar Wójta (foto)

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Brańszczyk 9 lutego w Szkole Podstawowej w Trzciance zorganizowało Stowarzyszenie BOCIAN KRiS. Sportowych emocji nie brakowało zarówno w fazie grupowej, jak i w kolejnych etapach turnieju. W swoich kategoriach zwyciężyli: Oliwia Wróbel, Maksymilian Bajor, Dorota Budnicka i Artur Kasprzak.
zobacz więcej
SOMIANKA: Podziękowanie za trud nauczania (foto)

SOMIANKA: Podziękowanie za trud nauczania (foto)

W Szkole Podstawowej w Somiance 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W montażu słowno-muzycznym uczniowie wyrazili podziękowanie swoim nauczycielom za trud włożony w ich edukację.
zobacz więcej
SOMIANKA: Warszawska Syrenka (foto)

SOMIANKA: Warszawska Syrenka (foto)

Gminę Somianka w eliminacjach powiatowych 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który odbędzie 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece, będzie reprezentować 9 laureatów etapu gminnego. Uczestniczyło w nim 42 recytatorów.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
zobacz więcej
Zitcom
Zitcom