SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Powiat

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

24.09.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
Wójt Andrzej Żołyński, odpowiadając na zapytanie radnej Hanny Główczyk, przybliżył koncepcję targowiska. Jak każde ma promować sprzedaż lokalną. - Jedna idea, żeby handel skupić w jednym miejscu i druga, żeby magazyny za urzędem gminy nas nie straszyły – sprecyzował wójt. – Zakres jest taki, żeby stare budynki zburzyć, ustawić nowe odkryte wiaty (od strony tzw.  agronomówki) na drobny handel, a tam, gdzie jest wiata garażowa, postawić wiatę stalową z prawdziwego zdarzenia. 
Jak wyjaśnił wójt, mógłby się tam odbywać handel w razie niepogody. Poza tym duże plenerowe uroczystości, festyny, dożynki, miałyby do dyspozycji znacznie większy teren (obydwa place się ze sobą łączą – na fot.). 
- Czy nam się uda, to kolejny temat. Niemniej jednak takie próby będziemy podejmować, stąd kroki w celu wykonania projektu – zakończył.
Po wysłuchaniu wójta, radna Główczyk wyraziła zadowolenie, że plac będzie wielofunkcyjny.
W projekcie rewitalizacji w zakres zadania budowa targowiska wchodzą: wyburzenie starych budynków, budowa zamkniętej hali targowiskowej w wymiarach 48x9m, budowa otwartej wiaty o wymiarach 48x3m, utwardzenie placu z kostki, odwodnienie placu. Szacuje się, że ma to kosztować 1. 350.000 zł (środki własne i dotacja z RPO).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Szósta niegowska Noc Muzeów (foto)

ZABRODZIE: Szósta niegowska Noc Muzeów (foto)

Stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie po raz szósty zorganizowało w zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie Noc Muzeów. Były wystawy, warsztaty, ognisko, gry i zabawy, a na koniec w kinie plenerowym filmy dokumentalne.
zobacz więcej
ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

ZABRODZIE: O historii atrakcyjnie

W sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, w zabytkowym młynie w Niegowie odbyła się ciekawa impreza z wieloma atrakcjami zarówno dla młodszych, jak i starszych. Była częścią obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, wydarzenia kulturalnego, przypominającego cenne zabytki w naszym otoczeniu, które nie muszą stać puste.
zobacz więcej
SOMIANKA: Droga przez mękę

SOMIANKA: Droga przez mękę

Czytelniczka przesłała do naszej redakcji list, w którym skarży się na fatalny stan drogi z Łosinna przez Nowe Kozłowo (nazywając ją drogą przez mękę), co trwa już od lat, a wójt i radni nic z tym nie robią. Jak się dowiedzieliśmy, gmina ma projekt drogi, w ubiegłym roku ogłosiła nawet przetarg na jej wykonanie, ale oferty były za wysokie jak na możliwości budżetu gminy. Obecnie jest złożony wniosek do marszałka o dofinansowanie. Sprawą interesują się radna i sołtys.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Poetyckie światy Antoniego Gawińskiego (foto)

ZABRODZIE: Poetyckie światy Antoniego Gawińskiego (foto)

Dzięki staraniom Bractwa Zabrodzkiego wydano niepublikowane wiersze Antoniego Gawińskiego. Promocja tomiku „Mimochodem i ukradkiem (świat za oknem)” odbyła się 8 września w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku