SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Powiat

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

24.09.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
Wójt Andrzej Żołyński, odpowiadając na zapytanie radnej Hanny Główczyk, przybliżył koncepcję targowiska. Jak każde ma promować sprzedaż lokalną. - Jedna idea, żeby handel skupić w jednym miejscu i druga, żeby magazyny za urzędem gminy nas nie straszyły – sprecyzował wójt. – Zakres jest taki, żeby stare budynki zburzyć, ustawić nowe odkryte wiaty (od strony tzw.  agronomówki) na drobny handel, a tam, gdzie jest wiata garażowa, postawić wiatę stalową z prawdziwego zdarzenia. 
Jak wyjaśnił wójt, mógłby się tam odbywać handel w razie niepogody. Poza tym duże plenerowe uroczystości, festyny, dożynki, miałyby do dyspozycji znacznie większy teren (obydwa place się ze sobą łączą – na fot.). 
- Czy nam się uda, to kolejny temat. Niemniej jednak takie próby będziemy podejmować, stąd kroki w celu wykonania projektu – zakończył.
Po wysłuchaniu wójta, radna Główczyk wyraziła zadowolenie, że plac będzie wielofunkcyjny.
W projekcie rewitalizacji w zakres zadania budowa targowiska wchodzą: wyburzenie starych budynków, budowa zamkniętej hali targowiskowej w wymiarach 48x9m, budowa otwartej wiaty o wymiarach 48x3m, utwardzenie placu z kostki, odwodnienie placu. Szacuje się, że ma to kosztować 1. 350.000 zł (środki własne i dotacja z RPO).
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Wieczór z disco polo (foto)

RZĄŚNIK: Wieczór z disco polo (foto)

Koncert disco polo, wyjątkowo ciepły wieczór (jak na tegoroczną kapryśną pogodę), zimne napoje, grill i wesołe miasteczko. Nic dziwnego, że mnóstwo osób skorzystało z zaproszenia gminy Rząśnik na niedzielny, 30 lipca, festyn „Wesołe lato z disco polo”.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

Od 13 października 2017 r. Skansen w Brańszczyku ma imię. Uchwałą Rady Gminy jego patronką została Maria Żywirska, z domu Byczyńska, urodzona w Brańszczyku etnografka, muzealniczka, uczennica i nauczycielka w wyszkowskim Gimnazjum Koedukacyjnym Szkoły Średniej (obecnie I LO im. C.K. Norwida), autorka monografii „Puszcza Biała. Jej dzieje i kultura”, nad którą pracowała ponad 60 lat. Świadkami tej historycznej chwili były córka, wnuczka i prawnuczka badaczki. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: 90 tysięcy na współpracę

RZĄŚNIK: 90 tysięcy na współpracę

Radni na sesji 29 listopada jednogłośnie przyjęli program współpraca gminy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2017 roku. Przeznaczyli na ten cel 90 tys. zł.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

BRAŃSZCZYK: Zarzuty będą sprawdzone

Mieszkanki Trzcianki, w mejlu do redakcji podpisanym „żony i matki”, apelują o pomoc i interwencję w sprawie, wobec której czują się bezsilne. Zarzucają sołtys, że nielegalnie i o każdej porze dnia i nocy sprzedaje alkohol w swoim sklepie. Pani sołtys stanowczo zaprzecza oskarżeniom. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zapowiada kontrolę w sklepie, chociaż do tej pory nie zgłaszano żadnych nieprawidłowości. – Trzeba mieć dowody, pomówić jest łatwo – podkreśla członek komisji.
zobacz więcej
fotobudka star - czarne tło

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku