SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

Powiat

SOMIANKA: Kolonie w Zakopanem (foto)

27.07.2017
autor: Stowarzyszenie „Nasza Gmina Somianka”
Wakacje, słońce, urokliwe widoki za oknem, beztroska… Pozostały tylko miłe wspomnienia na myśl o czasie spędzonym na koloniach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Społeczno - Kulturalne „Nasza Gmina Somianka”.
Podążając za oczekiwaniami dzieciaków i młodzieży z Gminy Somianka i Gminy Zatory Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało 11-dniowe kolonie w Zakopanem na Olczy. Wypoczynek letni w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750 zł na każdego uczestnika. Prawie dwutygodniowy pobyt to bardzo intensywny czas. Program kolonii przygotowany przez organizatorów był jednocześnie spełnianiem życzeń dzieciaków biorących w nich udział. Pogoda nam sprzyjała i dzięki temu odwiedziliśmy zaplanowane miejsca.
Już pierwszego dnia wyruszyliśmy Doliną Strążyską i ku wodospadowi Siklawica. W kolejnych dniach wraz z przewodnikiem tatrzańskim wyruszyliśmy Aleją Przewodników Tatrzańskich: Kuźnice, Mała i Wielka Krokiew i wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Piękno naszych gór podziwialiśmy z różnej perspektywy. Kolejnym miłych przeżyć był wjazd na Gubałówkę, przejście szlakiem Papieskim i następnie zjazd wyciągiem krzesełkowym Butorowy Wierch.
Popołudniami z radością korzystaliśmy z atrakcji w Aqua Parku w Zakopanem i na Termach Chochołowskich. Wskoczyliśmy w stroje kąpielowe i plusk do wody: super zakręcone zjeżdżalnie, dzika rzeka, jacuzzi i baseny termalne na dworze. Kiedy już nacieszyliśmy się wodą, spróbowaliśmy opanować sztukę grania w kręgle.
Będąc w górach obowiązkiem jest poznanie, wręcz dotknięcie kultury i tradycji górali z Podhala. Spacerując Krupówkami podziwialiśmy góralską zabudowę drewnianą i budowle w stylu zakopiańskim.
Kolejnym punktem docelowym kolonii była Niedzica: zamek Dunajec i Kopalnia Soli w Bochni. Następnie spływ na tratwach Dunajcem, piękno Pienin i bardzo sympatyczni, rzeczowi flisacy, którzy podczas ponad 20-kilometrowego spływu odkrywali przed nami historię regionu, raczyli opowieściami i pozwalali chętnym na chwilę stać się flisakiem, tym samym przejmując stery tratwy.
Jednak największą radością dla kolonistów była wizyta w ENERGYLANDII, największym parku rozrywki w Polsce. Kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 hektarów to spełnienie dziecięcych (i nie tylko) pragnień, to fenomenalna rozrywka dla wszystkich. Każdy z uczestników wyjeżdżał z uśmiechem na buzi i zapytaniem, czy jeszcze tu wrócimy.
Popołudniami także nie można było się nudzić. Tematyka była bardzo różnorodna, m.in. rozwijanie i prezentacja umiejętności artystycznych i plastycznych – tworzenie pocztówki „widok z okna wagonika”, zdrowej rywalizacji – rozgrywki w babingtona, tenisa, zabawy z chustą Klanzy, dyskoteki i ognisko integracyjne.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, poznawanie Podhala, dzielenie się dobrym słowem i uśmiechem. Do następnych kolonii…
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.24% (167 głosów)
29.90% (206 głosów)
7.55% (52 głosów)
6.82% (47 głosów)
31.49% (217 głosów)
manhattan
manhattan