SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

Powiat

SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

23.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Uczennice ze szkół w Somiance, Jackowie Górnym i Woli Mystkowskiej reprezentować będą gminę na XIX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Najwyższe uznanie jurorów zyskały aż dwa wykonania „Pastorałki od serca do ucha”. 
 
Uczniowie z sześciu szkół zaśpiewali 18 kolęd i pastorałek. Wśród 54 wykonawców było tylko dwóch chłopców (obaj z Woli Mystkowskiej). 
Gości i uczestników Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który 14 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym, powitała dyrektor szkoły Teresa Pawlak. Przegląd prowadziła nauczycielka Renata Skura.
Kolędy i pastorałki, śpiewane przez uczniów ze szkół: w Jackowie Górnym, Kręgach, Popowie Kościelnym, Somiance, Ulasku i Woli Mystkowskiej, oceniali jurorzy: Marzena Kuchta – dyrektor GOK w Somiance, Andrzej Niemierowicz – śpiewak operowy (18. raz w jury), ks. Remigiusz Stacherski – proboszcz parafii w Popowie Kościelnym. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i lampiony, które mają im oświetlać drogę do celu.
Marzena Kuchta, przedstawiając werdykt jury, zaznaczyła, że poziom był bardzo wyrównany, różnice punktowe minimalne. 

W kat. klas 0-III zwyciężyła SP w Somiance – „Pastorałkę od serca do ucha” wykonały: Wiktoria Gąsior, Julia Wykowska, Maja Bryczyńska i Zofia Pich (opiekun Marzena Jędrzejczak). II miejsce zajęła SP w Jackowie Górnym z pastorałką „Pasterze, proszę was do Boga” w wykonaniu: Natalii Archackiej, Michaliny Kuchty i Alicji Świercz, III miejsce ex aequo – SP w Ulasku, „Pokój i nadzieja” w wykonaniu: Nikoli Gołdys, Patrycji Jeż, Roksany Kalinowskiej, Amelii Łyczkowskiej i Julii Rogulskiej oraz SP w Woli Mystkowskiej,  „Monarchowie” w wykonaniu: Oliwii Dymek, Eweliny Kowalskiej, Mateusza Skowrona i Mateusza Sobolewskiego.

W kat. klas IV-VI najwyższą ocenę uzyskała SP w Jackowie Górnym za „Pastorałkę od serca do ucha” w wykonaniu: Natalii Gierek, Izabeli Materskiej, Wiktorii Pakuły, Anny Skury, Amelii Surdykowskiej (opiekun i akompaniament na keyboardzie Aleksandra Kalinowska, na skrzypcach Paweł Gacek). II miejsce wyśpiewały dla SP w Woli Mystkowskiej: Daria Krawczyk, Aneta Tolak i Małgorzata Karasiewicz z kolędą „Lulajże Jezuniu”. III miejsce przypadło SP w Somiance za „Kolędową nockę” w wykonaniu: Katarzyny Piecychny, Pauliny Kaliściak, Alicji Ostatek i Nikoli Gromoł.

W kat. klas VII i gimnazjalnych 
I miejsce zajęło gimnazjum w Woli Mystkowskiej – parafrazę kolędy „Cicha noc” wykonała Andżelika Krawczyk (opiekun Agnieszka Ślubowska), II – gimnazjum w Somiance za „Mario, czy ty wiesz” w wykonaniu Natalii Żmijewskiej (Piotr Żmijewski – keyboard), III – gimnazjum w Somiance za „Kolędę o ludzkim zrozumieniu” w wykonaniu Olgi Perczyńskiej.

Laureatom i przygotowującym ich nauczycielom podziękował i dyplomy wręczył wójt  Andrzej Żołyński. 
- To wielka radość, kiedy można podziwiać i cieszyć się artystycznym rozwojem dzieci, które już przeszły do kolejnych grup wiekowych. Mamy niezwykle utalentowane muzycznie dzieci i młodzież – powiedział po konkursie wieloletni jego juror Andrzej Niemierowicz. – Ponadto dzieci były pięknie ubrane, co dodawało powagi i uroczystego nastroju temu przeglądowi.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Podwójne święto (foto)

SOMIANKA: Podwójne święto (foto)

Dwie ważne rocznice uczczono w szkole w Kręgach – 226. uchwalenia Konstytucji 3 maja i 110. urodzin patrona szkoły por. pil. Stefana Okrzei. Było podniośle, patriotycznie, ale i żartobliwie. Gośćmi honorowymi szkolnej uroczystości byli lotnicy z Warszawsko-Mazowieckiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

Jak co roku obchodzimy święto bibliotek, w październiku zaplanowano cykl lekcji bibliotecznych promujących bibliotekę szkolną. Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej, przypomnieli zasady zachowania się w niej. W drugiej – uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą lektur szkolnych, a także pracą w grupie. Młodsze dzieci uczestniczyły w planszowej grze bibliotecznej, starsze grały w kalambury. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pierwszoklasiści na strażackim festynie (foto)

ZABRODZIE: Pierwszoklasiści na strażackim festynie (foto)

Pierwszoklasiści ze szkoły w Adelinie wzięli 17 maja udział w festynie zorganizowanym przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zapisy na półkolonie

SOMIANKA: Zapisy na półkolonie

Półkolonie to świetny pomysł na wakacje, nie wyjeżdżając z domu, można wiele przeżyć, ciekawie spędzić czas w towarzystwie starych i nowych znajomych. Wójt i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają dzieci i młodzież z terenu gminy na półkolonie. Zapisy trwają od 28 czerwca. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star - czarne tło
manhattan