SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

Powiat

SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

23.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Uczennice ze szkół w Somiance, Jackowie Górnym i Woli Mystkowskiej reprezentować będą gminę na XIX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Najwyższe uznanie jurorów zyskały aż dwa wykonania „Pastorałki od serca do ucha”. 
 
Uczniowie z sześciu szkół zaśpiewali 18 kolęd i pastorałek. Wśród 54 wykonawców było tylko dwóch chłopców (obaj z Woli Mystkowskiej). 
Gości i uczestników Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który 14 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym, powitała dyrektor szkoły Teresa Pawlak. Przegląd prowadziła nauczycielka Renata Skura.
Kolędy i pastorałki, śpiewane przez uczniów ze szkół: w Jackowie Górnym, Kręgach, Popowie Kościelnym, Somiance, Ulasku i Woli Mystkowskiej, oceniali jurorzy: Marzena Kuchta – dyrektor GOK w Somiance, Andrzej Niemierowicz – śpiewak operowy (18. raz w jury), ks. Remigiusz Stacherski – proboszcz parafii w Popowie Kościelnym. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i lampiony, które mają im oświetlać drogę do celu.
Marzena Kuchta, przedstawiając werdykt jury, zaznaczyła, że poziom był bardzo wyrównany, różnice punktowe minimalne. 

W kat. klas 0-III zwyciężyła SP w Somiance – „Pastorałkę od serca do ucha” wykonały: Wiktoria Gąsior, Julia Wykowska, Maja Bryczyńska i Zofia Pich (opiekun Marzena Jędrzejczak). II miejsce zajęła SP w Jackowie Górnym z pastorałką „Pasterze, proszę was do Boga” w wykonaniu: Natalii Archackiej, Michaliny Kuchty i Alicji Świercz, III miejsce ex aequo – SP w Ulasku, „Pokój i nadzieja” w wykonaniu: Nikoli Gołdys, Patrycji Jeż, Roksany Kalinowskiej, Amelii Łyczkowskiej i Julii Rogulskiej oraz SP w Woli Mystkowskiej,  „Monarchowie” w wykonaniu: Oliwii Dymek, Eweliny Kowalskiej, Mateusza Skowrona i Mateusza Sobolewskiego.

W kat. klas IV-VI najwyższą ocenę uzyskała SP w Jackowie Górnym za „Pastorałkę od serca do ucha” w wykonaniu: Natalii Gierek, Izabeli Materskiej, Wiktorii Pakuły, Anny Skury, Amelii Surdykowskiej (opiekun i akompaniament na keyboardzie Aleksandra Kalinowska, na skrzypcach Paweł Gacek). II miejsce wyśpiewały dla SP w Woli Mystkowskiej: Daria Krawczyk, Aneta Tolak i Małgorzata Karasiewicz z kolędą „Lulajże Jezuniu”. III miejsce przypadło SP w Somiance za „Kolędową nockę” w wykonaniu: Katarzyny Piecychny, Pauliny Kaliściak, Alicji Ostatek i Nikoli Gromoł.

W kat. klas VII i gimnazjalnych 
I miejsce zajęło gimnazjum w Woli Mystkowskiej – parafrazę kolędy „Cicha noc” wykonała Andżelika Krawczyk (opiekun Agnieszka Ślubowska), II – gimnazjum w Somiance za „Mario, czy ty wiesz” w wykonaniu Natalii Żmijewskiej (Piotr Żmijewski – keyboard), III – gimnazjum w Somiance za „Kolędę o ludzkim zrozumieniu” w wykonaniu Olgi Perczyńskiej.

Laureatom i przygotowującym ich nauczycielom podziękował i dyplomy wręczył wójt  Andrzej Żołyński. 
- To wielka radość, kiedy można podziwiać i cieszyć się artystycznym rozwojem dzieci, które już przeszły do kolejnych grup wiekowych. Mamy niezwykle utalentowane muzycznie dzieci i młodzież – powiedział po konkursie wieloletni jego juror Andrzej Niemierowicz. – Ponadto dzieci były pięknie ubrane, co dodawało powagi i uroczystego nastroju temu przeglądowi.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
ITAMED
manhattan