SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

Powiat

SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

23.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Uczennice ze szkół w Somiance, Jackowie Górnym i Woli Mystkowskiej reprezentować będą gminę na XIX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Najwyższe uznanie jurorów zyskały aż dwa wykonania „Pastorałki od serca do ucha”. 
 
Uczniowie z sześciu szkół zaśpiewali 18 kolęd i pastorałek. Wśród 54 wykonawców było tylko dwóch chłopców (obaj z Woli Mystkowskiej). 
Gości i uczestników Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który 14 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym, powitała dyrektor szkoły Teresa Pawlak. Przegląd prowadziła nauczycielka Renata Skura.
Kolędy i pastorałki, śpiewane przez uczniów ze szkół: w Jackowie Górnym, Kręgach, Popowie Kościelnym, Somiance, Ulasku i Woli Mystkowskiej, oceniali jurorzy: Marzena Kuchta – dyrektor GOK w Somiance, Andrzej Niemierowicz – śpiewak operowy (18. raz w jury), ks. Remigiusz Stacherski – proboszcz parafii w Popowie Kościelnym. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i lampiony, które mają im oświetlać drogę do celu.
Marzena Kuchta, przedstawiając werdykt jury, zaznaczyła, że poziom był bardzo wyrównany, różnice punktowe minimalne. 

W kat. klas 0-III zwyciężyła SP w Somiance – „Pastorałkę od serca do ucha” wykonały: Wiktoria Gąsior, Julia Wykowska, Maja Bryczyńska i Zofia Pich (opiekun Marzena Jędrzejczak). II miejsce zajęła SP w Jackowie Górnym z pastorałką „Pasterze, proszę was do Boga” w wykonaniu: Natalii Archackiej, Michaliny Kuchty i Alicji Świercz, III miejsce ex aequo – SP w Ulasku, „Pokój i nadzieja” w wykonaniu: Nikoli Gołdys, Patrycji Jeż, Roksany Kalinowskiej, Amelii Łyczkowskiej i Julii Rogulskiej oraz SP w Woli Mystkowskiej,  „Monarchowie” w wykonaniu: Oliwii Dymek, Eweliny Kowalskiej, Mateusza Skowrona i Mateusza Sobolewskiego.

W kat. klas IV-VI najwyższą ocenę uzyskała SP w Jackowie Górnym za „Pastorałkę od serca do ucha” w wykonaniu: Natalii Gierek, Izabeli Materskiej, Wiktorii Pakuły, Anny Skury, Amelii Surdykowskiej (opiekun i akompaniament na keyboardzie Aleksandra Kalinowska, na skrzypcach Paweł Gacek). II miejsce wyśpiewały dla SP w Woli Mystkowskiej: Daria Krawczyk, Aneta Tolak i Małgorzata Karasiewicz z kolędą „Lulajże Jezuniu”. III miejsce przypadło SP w Somiance za „Kolędową nockę” w wykonaniu: Katarzyny Piecychny, Pauliny Kaliściak, Alicji Ostatek i Nikoli Gromoł.

W kat. klas VII i gimnazjalnych 
I miejsce zajęło gimnazjum w Woli Mystkowskiej – parafrazę kolędy „Cicha noc” wykonała Andżelika Krawczyk (opiekun Agnieszka Ślubowska), II – gimnazjum w Somiance za „Mario, czy ty wiesz” w wykonaniu Natalii Żmijewskiej (Piotr Żmijewski – keyboard), III – gimnazjum w Somiance za „Kolędę o ludzkim zrozumieniu” w wykonaniu Olgi Perczyńskiej.

Laureatom i przygotowującym ich nauczycielom podziękował i dyplomy wręczył wójt  Andrzej Żołyński. 
- To wielka radość, kiedy można podziwiać i cieszyć się artystycznym rozwojem dzieci, które już przeszły do kolejnych grup wiekowych. Mamy niezwykle utalentowane muzycznie dzieci i młodzież – powiedział po konkursie wieloletni jego juror Andrzej Niemierowicz. – Ponadto dzieci były pięknie ubrane, co dodawało powagi i uroczystego nastroju temu przeglądowi.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

RZĄŚNIK: Nowy regulamin hali

Radni uchwalili na sesji 28 lutego nowy regulamin korzystania z Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Rząśniku (poprzedni z 2013 r. traci moc), która jest administrowana przez Dyrektora tej szkoły. Hala czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 21. Od 8.00 do 15.00 nieodpłatnie udostępniona jest na prowadzenie szkolnych zajęć dydaktycznych. W pozostałych godzinach z obiektu mogą korzystać odpłatnie osoby fizyczne i grupy zorganizowane – cennik ustala wójt w drodze zarządzenia.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Dwie funkcje – dwie diety

BRAŃSZCZYK: Dwie funkcje – dwie diety

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił część uchwały rady gminy i zdecydował, że osoba będąca jednocześnie sołtysem i radnym będzie pobierała dwie diety. Uchwałę rady gminy zaskarżył radny Jan Domalewski.
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

„Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach – to drzwi do jej serca" – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzena Kuchta zacytowała słowa aktorki Audrey Hepburn, witając uczestników spotkania, zorganizowanego 11 marca z okazji Dnia Kobiet. Słodkościami obdarował panie i złożył im życzenia wójt Andrzej Żołyński. Specjalnym upominkiem było spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz (na fot.).
zobacz więcej
SOMIANKA: Propozycje GOK i szkół na ferie

SOMIANKA: Propozycje GOK i szkół na ferie

Gminny Ośrodek Kultury w Somiance
* fantastyczne wycieczki
- do AQUAPARKU w Jachrance – 22 lutego godz. 10  (15 zł)
- dla starszaków – na PAINTABALL LASEROWY i warsztaty edukacyjne DETEKTYW oraz LODOWISKO – 24 lutego godz. 8 (35 zł)
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.05% (187 głosów)
29.13% (247 głosów)
6.96% (59 głosów)
6.96% (59 głosów)
34.91% (296 głosów)
manhattan
manhattan