SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

Powiat

SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

23.01.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Uczennice ze szkół w Somiance, Jackowie Górnym i Woli Mystkowskiej reprezentować będą gminę na XIX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Najwyższe uznanie jurorów zyskały aż dwa wykonania „Pastorałki od serca do ucha”. 
 
Uczniowie z sześciu szkół zaśpiewali 18 kolęd i pastorałek. Wśród 54 wykonawców było tylko dwóch chłopców (obaj z Woli Mystkowskiej). 
Gości i uczestników Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który 14 stycznia odbył się w Szkole Podstawowej w Jackowie Górnym, powitała dyrektor szkoły Teresa Pawlak. Przegląd prowadziła nauczycielka Renata Skura.
Kolędy i pastorałki, śpiewane przez uczniów ze szkół: w Jackowie Górnym, Kręgach, Popowie Kościelnym, Somiance, Ulasku i Woli Mystkowskiej, oceniali jurorzy: Marzena Kuchta – dyrektor GOK w Somiance, Andrzej Niemierowicz – śpiewak operowy (18. raz w jury), ks. Remigiusz Stacherski – proboszcz parafii w Popowie Kościelnym. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i lampiony, które mają im oświetlać drogę do celu.
Marzena Kuchta, przedstawiając werdykt jury, zaznaczyła, że poziom był bardzo wyrównany, różnice punktowe minimalne. 

W kat. klas 0-III zwyciężyła SP w Somiance – „Pastorałkę od serca do ucha” wykonały: Wiktoria Gąsior, Julia Wykowska, Maja Bryczyńska i Zofia Pich (opiekun Marzena Jędrzejczak). II miejsce zajęła SP w Jackowie Górnym z pastorałką „Pasterze, proszę was do Boga” w wykonaniu: Natalii Archackiej, Michaliny Kuchty i Alicji Świercz, III miejsce ex aequo – SP w Ulasku, „Pokój i nadzieja” w wykonaniu: Nikoli Gołdys, Patrycji Jeż, Roksany Kalinowskiej, Amelii Łyczkowskiej i Julii Rogulskiej oraz SP w Woli Mystkowskiej,  „Monarchowie” w wykonaniu: Oliwii Dymek, Eweliny Kowalskiej, Mateusza Skowrona i Mateusza Sobolewskiego.

W kat. klas IV-VI najwyższą ocenę uzyskała SP w Jackowie Górnym za „Pastorałkę od serca do ucha” w wykonaniu: Natalii Gierek, Izabeli Materskiej, Wiktorii Pakuły, Anny Skury, Amelii Surdykowskiej (opiekun i akompaniament na keyboardzie Aleksandra Kalinowska, na skrzypcach Paweł Gacek). II miejsce wyśpiewały dla SP w Woli Mystkowskiej: Daria Krawczyk, Aneta Tolak i Małgorzata Karasiewicz z kolędą „Lulajże Jezuniu”. III miejsce przypadło SP w Somiance za „Kolędową nockę” w wykonaniu: Katarzyny Piecychny, Pauliny Kaliściak, Alicji Ostatek i Nikoli Gromoł.

W kat. klas VII i gimnazjalnych 
I miejsce zajęło gimnazjum w Woli Mystkowskiej – parafrazę kolędy „Cicha noc” wykonała Andżelika Krawczyk (opiekun Agnieszka Ślubowska), II – gimnazjum w Somiance za „Mario, czy ty wiesz” w wykonaniu Natalii Żmijewskiej (Piotr Żmijewski – keyboard), III – gimnazjum w Somiance za „Kolędę o ludzkim zrozumieniu” w wykonaniu Olgi Perczyńskiej.

Laureatom i przygotowującym ich nauczycielom podziękował i dyplomy wręczył wójt  Andrzej Żołyński. 
- To wielka radość, kiedy można podziwiać i cieszyć się artystycznym rozwojem dzieci, które już przeszły do kolejnych grup wiekowych. Mamy niezwykle utalentowane muzycznie dzieci i młodzież – powiedział po konkursie wieloletni jego juror Andrzej Niemierowicz. – Ponadto dzieci były pięknie ubrane, co dodawało powagi i uroczystego nastroju temu przeglądowi.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Radosne 100 plus (foto)

BRAŃSZCZYK: Radosne 100 plus (foto)

Sto pierwsze urodziny Józefy Jechny, mieszkanki Nowej Wsi w gminie Brańszczyk, stały się asumptem do zasięgnięcia wiedzy o tzw. matuzalemowych latach i średniej długości życia w Polsce i na całym świecie. Ale przede wszystkim do poinformowania, że we wtorek 6 lutego 2018 roku Szacowną Jubilatkę odwiedzili w jej rodzinnym domu, by złożyć życzenia, wójt Mieczysław Pękul, kierownik USC Teresa Kasprowicz, przewodniczący rady gminy Sławomir Gałązka, radny wojewódzki Marian Krupiński oraz proboszcz parafii Białebłoto ks. Tomasz Tymiński.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Absolutoriom  jednogłośnie

ZABRODZIE: Absolutoriom jednogłośnie

Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje wydano ponad 2 miliony złotych. – Mam świadomość, że nie wszystkie inwestycje nam się udało zrealizować w tamtym roku, ale większość zaplanowanych zostało wykonanych – podsumował Tadeusz Michalik.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: To wielkie wydarzenie, wielkie święto (foto)

DŁUGOSIODŁO: To wielkie wydarzenie, wielkie święto (foto)

We wtorek 27 lutego w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Długosiodle odbyła się konferencja popularnonaukowa, która zainaugurowała obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Licznie uczestniczyła w niej szkolna społeczność.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: 40 lat minęło...

DŁUGOSIODŁO: 40 lat minęło...

W 1978 r. Kuratorium Oświaty i Wychowania w Ostrołęce powołało w Długosiodle Zasadniczą Szkołę Rolniczą. W tym samym roku utworzono również Średnie Studium Zawodowe dla dorosłych na podbudowie programowej szkoły podstawowej kształcące w zawodzie rolnika. Organem prowadzącym był wtedy Urząd Wojewódzki Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Skupu w Ostrołęce. Teraz placówkę – pod nazwą Zespół Szkół – prowadzi Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)