SOMIANKA: Kłopoty z odśnieżaniem

Powiat

SOMIANKA: Kłopoty z odśnieżaniem

07.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Mieszkańcy nie są zadowoleni z odśnieżania dróg powiatowych. – Drogi powiatowe są zaniedbane. Powiat traktuje nas po macoszemu. A każdy później przychodzi do wójta – sołtysom przyznał rację przewodniczący rady gminy Krzysztof Rakowski.
 
Skargi na odśnieżanie dróg w Somiance popłynęły ze strony sołtysów na sesji rady gminy. – Somianka odśnieżana była na końcu – zauważyli.
- Większość dróg w Somiance to drogi powiatowe – poinformował wójt Andrzej Żołyński. – Mogę przekazać numery telefonów, ale powiat twierdzi, że ma 48 godzin. Radni i sołtysi, którzy interweniowali w powiecie, wiedzą, że sypane są tylko miejsca niebezpieczne, zakręty i przystanki. Możemy zaprosić przedstawiciela powiatu, żeby o tym porozmawiać. 
Wójt dodał, że podczas pierwszych opadów gmina odśnieżanie rozpoczęła o 4.00 nad ranem. – Nasz sprzęt odśnieżał nawet drogi powiatowe. Nie powinny być ruszone, ale taka była potrzeba – podkreślił.
- Drogi powiatowe są zaniedbane. Powiat traktuje nas po macoszemu. A każdy później przychodzi do wójta – podsumował przewodniczący rady gminy Krzysztof Rakowski.
Powiat proponował gminie przejęcie zimowego utrzymania dróg powiatowych. Gmina uznała jednak, że idą za tym zbyt małe środki. – Jako wójt nie wyraziłem zgody. Na standardy zawarte w propozycji porozumienia ja się nie godzę. Wysokie standardy niosą koszty, a powiat ma takie standardy i środki, jakie ma. Pytanie, czy my mamy środki na utrzymywanie dróg powiatowych? Decyzja należy do państwa – do radnych zwrócił się Andrzej Żołyński.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Dla Niepodległej (foto)

BRAŃSZCZYK: Dla Niepodległej (foto)

Wyjątkowa uroczystość – Święto Szkoły połączone z obchodami Narodowego Święta Niepodległości w roku 100-lecia odzyskania niepodległości odbyła się 9 listopada w Zespole Placówek Oświatowych w Porębie. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Tylko te zmiany, które muszą być (foto)

RZĄŚNIK: Tylko te zmiany, które muszą być (foto)

Na sesji 11 października radni przegłosowali konieczne zmiany w statucie gminy. Wiążą się one z ustawą sejmową, uchwaloną 18 stycznia br., dotyczącą zwiększenia udziału obywateli w funkcjonowaniu samorządu. – Zmiany, które proponujemy teraz wprowadzić, to tylko te zmiany, które muszą być – wyjaśnił sekretarz gminy. Wójt, ponieważ była to ostatnia sesja przed wyborami, podziękował radnym za 4-letnią współpracę.   
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Program XXVI Finału WOŚP

DŁUGOSIODŁO: Program XXVI Finału WOŚP

W niedzielę 14 stycznia w całej Polsce już po raz 26. będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. W Długosiodle pieniądze będą zbierane podczas imprezy plenerowej w parku przy ul. Kościuszki.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

Od 13 października 2017 r. Skansen w Brańszczyku ma imię. Uchwałą Rady Gminy jego patronką została Maria Żywirska, z domu Byczyńska, urodzona w Brańszczyku etnografka, muzealniczka, uczennica i nauczycielka w wyszkowskim Gimnazjum Koedukacyjnym Szkoły Średniej (obecnie I LO im. C.K. Norwida), autorka monografii „Puszcza Biała. Jej dzieje i kultura”, nad którą pracowała ponad 60 lat. Świadkami tej historycznej chwili były córka, wnuczka i prawnuczka badaczki. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku