SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

Powiat

SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

08.12.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz czwarty wójt i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na spotkanie wigilijno-opłatkowe. W tym roku odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej w niedzielę 11 grudnia o godz. 15. Koncert „Do Betlejem nie jest tak daleko”, w którym wystąpią uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły, uświetni uroczystość.
– Mam nadzieję, że to spotkanie wigilijno-opłatkowe wpisze się w kalendarz gminnych imprez – wyraził nadzieję, zachęcając do włączenia się także do akcji zbierania świątecznych paczek dla dzieci, wójt Andrzej Zołyński podczas pierwszego gminnego spotkana opłatkowego w 2013 r. 
I tak się stało. Także w tym roku mieszkańcy będą mogli podzielić się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia oraz wspomóc akcję obdarowywania dzieci z biedniejszych rodzin, dorzucając swój prezent OD SERCA. 
Inicjatorką otwartych gminnych wigilii dyrektor GOK Marzena Kuchta. – Spotykałam się jakby z zarzutem ze strony zwykłych mieszkańców, że na gminnej wigilii spotykają się tylko radni i sołtysi – mówiła w 2013 r. - Dlaczego nie zrobić otwartej wigilii dla wszystkich? – pomyślałam. – Żeby każdy miał możliwość przyjścia, złożenia sobie życzeń i zobaczenia, jak to tak naprawdę jest.
Hotel Ossa
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Jesienne ognisko (foto)

DŁUGOSIODŁO: Jesienne ognisko (foto)

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Długosiodle 26 września miały ognisko klasowe. Dzięki gościnności państwa Kraszyńskich i zaangażowaniu także innych rodziców przeżyli wspaniałe chwile.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

BRAŃSZCZYK: Demokracja w wydaniu gminy

Janina Demetriou-Warburton oskarżyła wójta Mieczysława Pękula o dopuszczenie się samowoli. Na ostatniej w minionym roku sesji rady gminy wójt odniósł się do zarzutów. Wyjaśnienia skierował do obecnych, wśród których nie było skarżącej. – To kłamstwo, mnie to specjalnie nie dziwi, bo każda jedna notka, pisana przez tę panią, zawsze połączone jest z insynuacją, kłamstwem. Wiem, dlaczego pani dzisiaj nie ma, bo bym sobie z nią podyskutował – uznał wójt.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Pierwsze absolutorium

SOMIANKA: Pierwsze absolutorium

Wójt Andrzej Żołyński jako pierwszy z włodarzy w powiecie, 27 maja, otrzymał absolutorium za 2015 r. Dochody gminy zostały wykonane prawie w 100% i wyniosły 31.074.310 zł, wydatki to kwota 29.845.099 zł, co stanowi prawie 97% planu.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017
mrówka maj 2017

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.70% (203 głosów)
43.30% (155 głosów)
fotobudka star
fotobudka star