Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

Powiat

SOMIANKA: Góra prezentów cudem dawania

08.12.2016
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz czwarty wójt i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają mieszkańców na spotkanie wigilijno-opłatkowe. W tym roku odbędzie się w hali sportowej Zespołu Szkół w Woli Mystkowskiej w niedzielę 11 grudnia o godz. 15. Koncert „Do Betlejem nie jest tak daleko”, w którym wystąpią uczniowie i nauczyciele miejscowej szkoły, uświetni uroczystość.
– Mam nadzieję, że to spotkanie wigilijno-opłatkowe wpisze się w kalendarz gminnych imprez – wyraził nadzieję, zachęcając do włączenia się także do akcji zbierania świątecznych paczek dla dzieci, wójt Andrzej Zołyński podczas pierwszego gminnego spotkana opłatkowego w 2013 r. 
I tak się stało. Także w tym roku mieszkańcy będą mogli podzielić się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia oraz wspomóc akcję obdarowywania dzieci z biedniejszych rodzin, dorzucając swój prezent OD SERCA. 
Inicjatorką otwartych gminnych wigilii dyrektor GOK Marzena Kuchta. – Spotykałam się jakby z zarzutem ze strony zwykłych mieszkańców, że na gminnej wigilii spotykają się tylko radni i sołtysi – mówiła w 2013 r. - Dlaczego nie zrobić otwartej wigilii dla wszystkich? – pomyślałam. – Żeby każdy miał możliwość przyjścia, złożenia sobie życzeń i zobaczenia, jak to tak naprawdę jest.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość