SOMIANKA: Gminny Konkurs Matematyczny

Powiat

SOMIANKA: Gminny Konkurs Matematyczny

21.05.2017
autor: SP w Ulasku
W Szkole Podstawowej w Ulasku odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas II-III i IV-VI. W zmaganiach uczestniczyło 24 uczniów. 
Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwała dyrektor szkoły, a zadania konkursowe przygotowały: Dorota Jakacka dla klas I - III i pani Filipczak dla klas IV - VI. Komisje zadbały o prawidłowy przebieg konkursu matematycznego w wyznaczonych klasach. Po sprawdzeniu prac konkursowych dokonano wyboru zwycięzców. Zostali nimi:
kategoria klas I - III
I miejsce  – Kacper Pązik kl. III Zespół Szkół w Somiance
II miejsce – Antoni Ostaszewski kl. III Publiczna Szkoła Podstawowa w Ulasku
III miejsce – Patryk Brejnak kl. III Zespół Szkół w Somiance
kategoria klas IV - VI
I miejsce – Maciej Kwaśny kl. VI Zespół Szkół w Woli Mystkowskiej
II miejsce – Aleksandra Pomaska kl. VI Publiczna Szkoła Podstawowa w Ulasku
III miejsce – Jakub Chmielewski kl. VI Publiczna Szkoła Podstawowa im w Jackowie Górnym
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a najlepsi matematycy dodatkowe nagrody ufundowane przez Gminę Somianka. Nagrody wręczyła dyrektor szkoły Iwona Minasiewicz i sekretarz gminy Teresa Lipska, reprezentująca Wójta Gminy Somianka. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.
 
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

BRAŃSZCZYK: Minister zainteresuje się sprawą

Podczas niedzielnego spotkania, zorganizowanego 27 maja w szkole w Brańszczyku przez PiS, z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem padło z sali pytanie o drogę łączącą Udrzynek z Brańszczykiem (tzw. trakt napoleoński). W tej chwili ze względów bezpieczeństwa nie można nią jeździć, bo jest tak zniszczona, zdewastowana, że została zamknięta dla ruchu. – Kiedy będzie zrobiona ta droga – pytał jeden z mieszkańców gminy. Minister obiecał, że zainteresuje się sprawą.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Uroczysty pochówek żołnierzy (foto)

BRAŃSZCZYK: Uroczysty pochówek żołnierzy (foto)

W poniedziałek 15 maja w Brańszczyku odbył się uroczysty pochówek żołnierzy 201 Ochotniczego Pułku Piechoty: ppor. Tadeusza Wagnera i strzelca Józefa Jerzyńskiego, którzy polegli w sierpniu 1920 r. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: ROiSA zaprasza

DŁUGOSIODŁO: ROiSA zaprasza

W sobotę 22 października przedszkole ROiSA w Nowej Wsi zaprasza na dzień otwarty.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Najwięcej nauczycieli dyplomowanych

RZĄŚNIK: Najwięcej nauczycieli dyplomowanych

Na sesji 30 września zastępca wójta Paweł Abramczyk przedstawił sytuację w gminnej oświacie na rozpoczęcie roku szkolnego. W sumie w gminnych szkołach uczy się 821 uczniów (wraz z zerówkami).  Średnio w klasie jest prawie 14 uczniów (13,6), najliczniejsze oddziały są w Zespole Szkół w Rząśniku – śr. 21,2, najmniej liczne w Bielinie – śr. 9,3. Nauczyciele pracują w sumie prawie na 88 etatach. Wśród nich dominują pedagodzy z najwyższym stopniem awansu zawodowego, czyli dyplomowani – prawie 59 etatów (67%).
zobacz więcej
Zitcom