SOMIANKA: Gmina zajmie się drogami powiatowymi

Powiat

SOMIANKA: Gmina zajmie się drogami powiatowymi

12.03.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przejęcie od powiatu w 2019 r. bieżącego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Somianka. 
 
- Przez kilka lat gmina nie przejmowała utrzymania dróg powiatowych leżących na jej terenie – przypomniał wójt Andrzej Żołyński. 
Starosta Jerzy Żukowski zwrócił się z prośbą o przyjęcie tego zadania, argumentował, że wszystkie gminy się tego podejmą. Okazało się, że jednak gmina Wyszków zrezygnowała.
- Ja jednak będę rekomendował państwu tę uchwałę do podjęcia – zwrócił się do radnych na sesji 4 marca wójt – z racji, że to jest początek kadencji nowego zarządu i prosili, żeby taką współpracę podjąć. 
Powiat przekaże na ten cel 25.676 zł. Ze względu niewielkie środki, wójt zapowiedział: – Bieżące utrzymanie będzie się sprowadzało głównie do wykaszania, ale też zbierania śmieci z pasów drogowych. Ewentualnie, jeśli będzie taka potrzeba, również usuwania zakrzaczeń z rowów.
Ocenił, że potrzeby w tym zakresie są „2-3, a nawet 4 razy wyższe od tego, jakie możliwości finansowe powiat oferuje”. 
- Jednak propozycja współpracy na ten rok jest – podsumował. – Zobaczymy, co po tym roku będzie się działo. Po tym roku państwo – zwrócił się do radnych – będziecie widzieli, czy warto brać to utrzymanie, czy nie.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

Kazimierz Deyna został patronem jednej z ulic w Ostrymkole Dworskim. 1 września minęła 28 rocznica jego śmierci. Decyzję w sprawie uhonorowania najsłynniejszego polskiego piłkarza, na wniosek mieszkańców, rada gminy podjęła na ostatniej sesji. Podczas obrad wprowadziła też ustawę dekomunizacyjną, zmieniając nazwy trzech ulic w Długosiodle.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gminne Wianki 2018 (foto)

RZĄŚNIK: Gminne Wianki 2018 (foto)

Gmina Rząśnik lato powitała 23 czerwca na pikniku rodzinnym nad Narwią w Nowym Lubielu. Na scenie wystąpiły zespoły ludowy Kurpie Białe, cygański Gipsy Stars oraz kapela podwórkowa Fakiry. Narwią popłynęły wianki.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Wycieczka do Warszawy (foto)

ZABRODZIE: Wycieczka do Warszawy (foto)

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu, ze swoimi wychowawcami Małgorzatą Antczak, Maciejem Mędrzyckim, Mirosławą Janaszek-Czajką i Mariolą Bogdanowicz 14 listopada byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Cmentarz Wojskowy na Powązkachh. Obejrzeli też spektakl „Balladyna” w Och-Teatrze.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

BRAŃSZCZYK: Trzeciomajowy koncert (foto)

Piękny koncert „Niepodległej ballady i pieśni” w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dali w Brańszczyku Arleta Lemańska i Wojciech Bardowski. Jako support wystąpili Monika Andrzejewska i akompaniujący jej Kamil Pałubiński, zwycięzcy II Powiatowego Przeglądu Pieśni Legionowej, którzy w dniach 12-13 maja będą reprezentować powiat podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Pieśni Legionowej w Zielonce. 
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche