SOMIANKA: Festyn dla szkoły

Powiat

SOMIANKA: Festyn dla szkoły

29.08.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami” w niedzielę 28 sierpnia zorganizowało na placu przy remizie OSP w Barcicach festyn rodzinny. Tradycyjnie zbierano środki na potrzeby szkoły w Jackowie Górnym.
To już szósty taki festyn, zorganizowany przez Społeczne Stowarzyszenie Oświatowe „Szkoła z Tradycjami”, które prowadzi Szkołę Podstawową w Jackowie Górnym. Celem imprezy jest integracja lokalnej społeczności i zebranie pieniędzy dla szkoły. Organizatorzy przygotowali „dla każdego coś miłego”. Była loteria fantowa, atrakcje dla dzieci, domowa kawiarnia i inne stoiska gastronomiczne dla starszych. 
Na plenerowej scenie przeprowadzono pokaz zumby, wystąpiły (nieodpłatnie) zespoły disco polo. Niestety, z przyczyn losowych nie doszło do występu działającego przy szkole zespołu ludowego „Przepióreczka”.
Dopisały pogoda i frekwencja, integracyjna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
fot. org.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

RZĄŚNIK: Mieszkańcy więcej segregują

Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej Tomasz Krakowiecki (na fot.) na wrześniowej sesji przedstawił radnym sprawozdanie z realizacji zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości w gminie.  Osiągnięty poziom recyklingu wyniósł 17,55%, wymagane jest 16%. W 2015 r. w porównaniu do roku 2014 nastąpił wzrost o blisko 100 Mg odbieranych odpadów segregowanych. Niepokoją zaległości na koniec czerwca 2016 r. w opłatach podatku tzw. śmieciowego. Przetarg na odbiór odpadów obowiązuje do końca 2016 r., jeszcze w październiku ma być ogłoszone nowe postępowanie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Bezpieczni w Blochach

DŁUGOSIODŁO: Bezpieczni w Blochach

Jak co roku szkoła w Blochach wzięła udział w programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Przeprowadzono zajęcia związane z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Karuzela eksperymentów w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Karuzela eksperymentów w przedszkolu (foto)

W marcu w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle odbyły się warsztaty naukowe pt. „To, co ulotne, mokre i stałe” z cyklu „Fizyka dla Smyka”. Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas świata. Poprzez zabawę i eksperymenty dzieci poznały trzy stany skupienia.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Inwestycje 2018

RZĄŚNIK: Inwestycje 2018

Gmina na inwestycje w 2018 r. zamierza przeznaczyć 2.826.000 zł. Będą m.in. remontowane drogi, powstaną ścieżki rowerowe, będzie modernizowane oświetlenie uliczne, a także place zabaw.
zobacz więcej
censor jpk
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Levert
fotobudka star
manhattan