SOMIANKA: Ferie z GOK (foto)

Powiat

SOMIANKA: Ferie z GOK (foto)

03.02.2019
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Pierwszy tydzień ferii, zorganizowanych przez GOK w Somiance, można zaliczyć do bardzo udanych. Minął bardzo szybko, bo był pełen atrakcji i fantastycznych zajęć. Na poszczególne formy spędzenia czasu podczas ferii można się było zapisywać od 17 stycznia.
Ferie rozpoczął wyjazd do Warszawy – do pokoju zagadek i na lodowisko. Dzieci musiały wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia, by wydostać się z pokoju zagadek. Ale za to godzinę później mogły rozluźnić się na łyżwach :) 
Następnego dnia dzieciaki poszalały ze śniegiem podczas zajęć „śniegowe figury”. Później uczestniczyły w warsztatach rękodzielniczych, podczas których metodą decoupage wykonywały szkatułki na swoje skarby :) 
Ostatni dzień spędziły w aquaparku w Jachrance, pluszcząc się w basenie w kształcie wyspy, dodatkowe atrakcje stanowiły rwąca rzeka, wodospad i gejzery z temperaturą wody 31 st. C.  
W drugim tygodniu też zaplanowany jest wyjazd do aquaparku. Ciekawą propozycją jest także kolejna wycieczka do Warszawy i wizyta w Fun Parku Digillo oraz Ogrodzie Światła. Na zakończenie, w piątek, warsztaty z kuchni molekularnej. 
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Nic nie zastąpi pracy rąk ludzkich (foto)

DŁUGOSIODŁO: Nic nie zastąpi pracy rąk ludzkich (foto)

Zmienia się polska wieś, gospodarstwa są coraz lepiej wyposażone. Ale nic nie zastąpi pracy rąk ludzkich. Nasi rolnicy gospodarują na najsłabszych glebach, ale dzięki ich poświęceniu ta ziemia cały czas rodzi – podczas Gminnych Dożynek rolnikom dziękował wójt Stanisław Jastrzębski.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

Gminną uroczystość dożynkową, w niedzielę 2 września, rozpoczęła polowa Msza św. w intencji rolników, podczas której ks. proboszcz parafii w Rząśniku, pobłogosławił wieńce dożynkowe oraz bochen chleba. Tym chlebem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi podzielił się gospodarz gminy – wójt Paweł Kołodziejski. – To dzięki wam kultywowane są tradycje, to wy pamiętacie o wartościach, które wyznawali nasi przodkowie – zwrócił się do rolników. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

RZĄŚNIK: Wóz strażacki na Dzień Strażaka (foto)

Gminne obchody Dnia Strażaka odbyły się w niedzielę 6 maja w Komorowie. To szczególny dzień dla miejscowej jednostki OSP, bo otrzymała kluczyki do długo wyczekiwanego samochodu strażackiego. Była to też okazja, by uhonorować strażaków za ich postawę i służbę. Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Eugeniusz Machnowski, srebrny – dh Mariusz Chodyna.  
zobacz więcej
RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

BMW Klub Mazowsze i Gmina Rząśnik zapraszają w sobotę 15 października do Rząśnika na Zakończenie Sezonu 2016. Impreza odbędzie się na placu targowym, rozpoczęcie o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów. Będzie też można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
zobacz więcej
Bricomarche
Bricomarche-1
Bricomarche