SOMIANKA: Dziesięć dni w Zakopanem (foto)

Powiat

SOMIANKA: Dziesięć dni w Zakopanem (foto)

07.02.2018
autor: Na podst. relacji uczestników, opr. red.
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Nasza Gmina Somianka” zorganizowało dziesięciodniowe zimowisko w Zakopanem dla uczniów z gmin Somianka i Zatory. Każdy dzień niósł ze sobą coś nowego. 
Pierwszego dnia uczestnicy zakwaterowali się w domu wypoczynkowym. Drugiego dnia wraz z przewodniczką zwiedzali skocznię narciarską, kaplicę Witkiewicza na Jaszczurówce, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku oraz Krupówki. Trzeci dzień spędzili na stacji narciarskiej Hajduk Murzasichle. Nowicjusze uczyli się jeździć na nartach pod kontrolą instruktora, ci bardziej doświadczeni zjeżdżali samodzielnie ze stoku. Wszyscy byli zachwyceni pobytem na stoku narciarskim. Czwarty dzień był bardzo wyczerpujący. Uczestnicy zimowiska z przewodniczką wyruszyli na szlak Rusinowa Polana. Trasa była dość trudna i wyczerpująca, ale dali radę. Po godzinnej wspinaczce dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówce, gdzie uczestniczyli w niedzielnej Mszy św. Po południu wyjechali do term w Szaflarach. To był wspaniały relaks. Piąty dzień upłynął nam na długiej wędrówce po świeżym śniegu na Krupówki, gdzie wszyscy poszukiwali pamiątek dla swoich najbliższych. Szóstego dnia odbyła się wycieczka do Wadowic szlakiem Karola Wojtyły; zwiedzanie kościoła pw. Św. Piotra Apostoła wybudowanego jako wotum dziękczynne za wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz za cudowne ocalenie. - Obejrzeliśmy też tam wystawę ruchomych szopek bożonarodzeniowych – relacjonują uczestnicy. – Kolejny punkt naszego zwiedzania to rynek wadowicki, dawna cukiernia K. Hagenhubera, w której serwowano słynne kremówki. Wadowickie gimnazjum, do którego przez 8 lat uczęszczał Jan Paweł II oraz bazylika pw. Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Kolejnym punktem naszego zwiedzania była wizyta w kawiarni, w której zjedliśmy słynne papieskie kremówki. Były pyszne i wszystkim bardzo smakowały. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Po obejrzeniu muzeum szczęśliwi wróciliśmy do naszego ośrodka w Zakopanym.
Przybysze z Mazowsza w kolejne dni jeździli na nartach, uczestniczyli w kuligu, zdobywali Gubałówkę, korzystając z kolejki linowej. 
Wszyscy na zakończenie zimowiska dostali dyplomy, drobne upominki oraz medale za osiągnięcia w konkursie wiedzy, turnieju tenisa stołowego i turnieju bilardowym.
Wypoczynek zimowy, w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników, w kwocie 750 zł na uczestnika.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Ostatni etap drogi

SOMIANKA: Ostatni etap drogi

Starosta Bogdan Pągowski i wicestarosta Adam Mróz oraz skarbnik Anna Anuszewska podpisali umowę z wicemarszałek Janiną Ewą Orzełowską i członkiem zarządu wojewóztwa mazowieckiego Elżbietą Lanc na dofinansowanie budowy drogi powiatowej na odcinku Wyszków-Rybno-Kręgi Somianka – etap III odcinek długości 2,327 km. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

SOMIANKA: Tradycyjne ciasta i nalewki

Organizatorzy Dożynek Gminnych, które odbędą się w niedzielę  21 sierpnia na placu przy kościele w Woli Mystkowskiej, zapraszają do udziału w corocznych konkursach: „Nalewka tradycyjna” oraz „Ciasta z przepisów babuni”. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Somiance do 17 sierpnia do godz. 16. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

ZABRODZIE: To czas miłości (foto)

Dużo ciepłych słów wypowiedziano 18 grudnia na spotkaniu wigilijnym, przygotowanym po raz czwarty przez Gminny Ośrodek Kultury, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabrodziu. Oczy cieszyły pięknie udekorowane stoły, a na nich smakowite potrawy wigilijne. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Błogosławiony wiek i piękny dar od Boga (foto)

BRAŃSZCZYK: Błogosławiony wiek i piękny dar od Boga (foto)

Władysław Schittler, mieszkaniec Domu Emeryta im. św. Alojzego Orione w Brańszczyku 17 października 2016 r. świętował 100. urodziny. – Dziękujemy za sto lat życia. Seniorzy, jesteście pięknym darem od Boga – mówił ks. Łukasz Mikołajczyk, dyrektor Domu Emeryta. – Pan jest błogosławiony, cieszę się, że mogę być tego świadkiem, mogę myśleć o swoim życiu, moich bliskich z perspektywy kogoś takiego.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star