SOMIANKA: Dla Niepodległej (foto)

Powiat

SOMIANKA: Dla Niepodległej (foto)

21.06.2018
autor: Opr. EB, fot. Organizatorzy
Dla uczczenia 100-lecia niepodległości 3 czerwca w sanktuarium w Popowie Kościelnym  została odprawiona Msza św. za Ojczyznę. W koncercie pieśni patriotycznych „Historia Polski w nutach” wystąpili uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy. 
 
Uroczystość zwieńczyło posadzenie „Dębu Niepodległości”. 
Organizatorzy dziękują nauczycielom za przygotowanie młodych artystów, a uczniom za zaangażowanie i piękne wykonanie.
Zostały też ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Niepodległa 1918-2018” (decydowały wyniki głosowania). Laureatami zostali.
Tło do plakatu: I miejsce – Milena Chmielewska, SP w Somiance (183 głosy), II – Mikołaj Brykalski, SP w Ulasku (119), III – Antonina Jenoch, SP w Woli Mystkowskiej (109);
Przypinka: I miejsce – Aleksandra Stępnowska, SP w Ulasku (101), II – Liliana Ślubowska, SP w Woli Mystkowskiej (86), III – Kinga Wiśniewska, SP w Ulasku (81).
GOK zaprasza do obejrzenia wystawy pokonkursowej.
KA-MED maj 2020
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

RZĄŚNIK: Zespół Kurpie Białe zagrał w filmie

Zespół ludowy „Kurpie Białe” z Rząśnika uczestniczył w nagrywaniu  filmu Darii Galant „W jasnym niebie przebywam”, który powstawał w domu-pracowni pisarki Olchowe Łąki w Długosiodle-Folwarku. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

RZĄŚNIK: BMW: zakończenie sezonu

BMW Klub Mazowsze i Gmina Rząśnik zapraszają w sobotę 15 października do Rząśnika na Zakończenie Sezonu 2016. Impreza odbędzie się na placu targowym, rozpoczęcie o godz. 12.00. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcyjnych konkursów i pokazów. Będzie też można oddać krew w ambulansie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
zobacz więcej
SOMIANKA: Pomocy od gminy oczekuję

SOMIANKA: Pomocy od gminy oczekuję

Ostatnia wichura wyrządziła wiele szkód. Najbardziej w naszym powiecie ucierpiał mieszkaniec Ostrów Cezary Tolak. Dopóki nie wzmocni konstrukcji dachu i szczytów ze względu na zagrożenie zawalenia się budynku nie może mieszkać w swoim domu. Wraz z najbliższymi mieszka więc u dalszej rodziny. Czeka na decyzję ubezpieczyciela i ewentualną pomoc z gminy.
zobacz więcej
SOMIANKA: Czytelnicy Roku

SOMIANKA: Czytelnicy Roku

Najlepszymi czytelnikami 2016 roku Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, który prowadzi dwie biblioteki – w Somiance i Popowie Kościelnym, zostały osoby, które wypożyczyły najwięcej książek. Nagrody, oczywiście książkowe, zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: od malucha do szóstoklasisty, od gimnazjalisty do studenta, osoba dorosła.
zobacz więcej