SOMIANKA: Czytelnicy Roku

Powiat

SOMIANKA: Czytelnicy Roku

24.01.2017
autor: Elżbieta Borzymek (opr.)
Najlepszymi czytelnikami 2016 roku Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance, który prowadzi dwie biblioteki – w Somiance i Popowie Kościelnym, zostały osoby, które wypożyczyły najwięcej książek. Nagrody, oczywiście książkowe, zostały przyznane w trzech kategoriach wiekowych: od malucha do szóstoklasisty, od gimnazjalisty do studenta, osoba dorosła.
Czytelnikami Roku zostali: 
Biblioteka w Somiance:
  • Aleksandra Kuchta (151 książek)
  • Sylwia Szczesna (78 książek)
  • Teresa Kruza (162 książki)
Filia Biblioteczna w Popowie Kościelnym:
  • Piotr Piwowarski (99 książek)
  • Justyna Karłowicz (32 książki)
  • Anna Żbikowska (92 książki)
fot. somianka.pl
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK zaprasza na dożynki

BRAŃSZCZYK zaprasza na dożynki

Dziękczynną Mszą św. w kościele w Brańszczyku rozpoczną się tegoroczne Gminne Dożynki – w niedzielę 21 sierpnia o godz. 12. Po części oficjalnej nastąpi rozrywkowa, której gwiazdą będzie zespół Long&Junior.
zobacz więcej
SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

SOMIANKA: Powinniśmy być ludźmi, którzy budują mosty (foto)

s. Remigiusz Stacherski, proboszcz parafii w Popowie Kościelnym, uczestniczył z grupą parafian, podczas Światowych Dni Młodzieży, w spotkaniu z papieżem Franciszkiem  na Jasnej Górze. Uczestnikami ŚDM w Krakowie były też trzy jego młode parafianki i dwóch szafarzy nadzwyczajnych Komunii Świętej. – Po tej pielgrzymce będzie w Polsce więcej ludzi, którzy o nim powiedzą „Nasz Papież” – uważa ks. proboszcz, którego poprosiliśmy, by podzielił się z nami swoimi wrażeniami z tego niezwykłego spotkania.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Ku czci Obrońców Polski

RZĄŚNIK: Ku czci Obrońców Polski

Uroczystą Mszę św. w intencji Obrońców Polski poległych we wrześniu 1939 r. w niedzielę  4 września odprawił ks. proboszcz Wojciech Goryszewski w kościele w Nowym Lubielu. Na pobliskim cmentarzu tuż przy głównej bramie spoczywają trzej lotnicy – ppor. rez. Franciszek Bielecki, kpr. strzelec samolotowy Roman Stronczek i kpr. rez. Antoni Kucharczyk. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Jesteśmy w stanie to uchylić

ZABRODZIE: Jesteśmy w stanie to uchylić

Sprawa sortowni odpadów w Mostówce nadal bulwersuje osoby, obawiające się o wpływ zakładu na środowisko naturalne i komfort życia mieszkańców. Mimo że starostwo powiatowe wydało pozwolenia i niedawna kontrola nie wykazała zgłaszanych nieprawidłowości, przeciwnicy zakładu wytykają uchybienia w tej sprawie.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
fotobudka star
fotobudka star