SOMIANKA: Ale frajda! (foto)

Powiat

SOMIANKA: Ale frajda! (foto)

11.06.2018
autor: szer. Marta Frąckiewicz, fot. Sylwia Bardyszewska
… na piknik pod takim hasłem, oczywiście z okazji Dnia Dziecka, 9 czerwca na teren OSSW w Popowie zaprosili dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce oraz Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. 
Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Pies pełniący służbę w areszcie pokazał, jak wykrywa substancje psychoaktywne, grupa interwencyjna Służby Więziennej przygotowała pokaz środków przymusu bezpośredniego. Dzieci chętnie korzystały z możliwości przejażdżki samochodem konwojowym. Straż Graniczna zaprosiła na pokaz sprzętu, psa służbowego oraz zajęcia z technikiem kryminalistyki. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zaprezentowało motocykle służbowe, Ochotnicza Straż Pożarna z Somianki - wóz strażacki, pokaz sprzętu - Jednostka Strzelecka 1006 z Płońska. 
Nad całością zabawy czuwały animatorki, które organizowały gry, animacje i zabawy. Dzieci mogły przejechać się bryczką, kucykiem, motocyklem, do woli szaleć na dmuchanych zamkach. Były konkursy plastyczne, wokalne, mecz piłki nożnej, wyścig w workach oraz przeciąganie liny. Wszystkie dzieci obdarowane zostały zabawkami i słodyczami.
Bank City Handlowy zapewnił fotobudkę oraz barek z orzeźwiającymi napojami dla dzieci. Komendant Ośrodka Szkolenia SW w Popowie mjr Dorota Pawlak udostępniła nieodpłatnie wypożyczalnię sprzętu sportowego, można zatem było skorzystać z rowerów, rikszy oraz gokartów.
Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom, bez których inicjatywa zorganizowania Dnia Dziecka nie byłaby możliwa, tj. firmie Bestion Projekt, City Bank Handlowy, Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia oraz Zakładom Mięsnym w Somiance.
Wszystkim dzieciom z okazji ich święta raz jeszcze życzymy spełnienia marzeń, samych pogodnych dni i radości, która jest jednocześnie radością ich rodziców.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Bal karnawałowy przedszkolaków (foto)

DŁUGOSIODŁO: Bal karnawałowy przedszkolaków (foto)

O tym, że prawie każde dziecko bardzo lubi taniec, wiedzą chyba wszyscy. Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle też uwielbiają taniec i zabawę więc 8 lutego sala Gminnego Centrum Kultury aż huczała od skocznej muzyki, tupotu tańczących nóg i okrzyków radości.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

RZĄŚNIK: Uroczysty dzień dzielenia się chlebem

Gminną uroczystość dożynkową, w niedzielę 2 września, rozpoczęła polowa Msza św. w intencji rolników, podczas której ks. proboszcz parafii w Rząśniku, pobłogosławił wieńce dożynkowe oraz bochen chleba. Tym chlebem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi podzielił się gospodarz gminy – wójt Paweł Kołodziejski. – To dzięki wam kultywowane są tradycje, to wy pamiętacie o wartościach, które wyznawali nasi przodkowie – zwrócił się do rolników. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

RZĄŚNIK: Razem w bibliotece (foto)

Jak co roku obchodzimy święto bibliotek, w październiku zaplanowano cykl lekcji bibliotecznych promujących bibliotekę szkolną. Zajęcia były podzielone na dwie części. W pierwszej uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej, przypomnieli zasady zachowania się w niej. W drugiej – uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą lektur szkolnych, a także pracą w grupie. Młodsze dzieci uczestniczyły w planszowej grze bibliotecznej, starsze grały w kalambury. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Budżet 2018 - wodociągi, kanalizacja, drogi

ZABRODZIE: Budżet 2018 - wodociągi, kanalizacja, drogi

Radni bez głosów sprzeciwu przyjęli budżet Gminy Zabrodzie na 2018 rok. Na inwestycje przeznaczyli 1,92 mln zł (7,47% wszystkich wydatków) – najwięcej na tematy związane z wodociągami, kanalizacją, uzdatnianiem wody i oczyszczaniem ścieków. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
24.52% (166 głosów)
29.84% (202 głosów)
7.39% (50 głosów)
6.79% (46 głosów)
31.46% (213 głosów)