SOMIANKA: Ale frajda! (foto)

Powiat

SOMIANKA: Ale frajda! (foto)

11.06.2018
autor: szer. Marta Frąckiewicz, fot. Sylwia Bardyszewska
… na piknik pod takim hasłem, oczywiście z okazji Dnia Dziecka, 9 czerwca na teren OSSW w Popowie zaprosili dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie - Białołęce oraz Niezależne Samorządne Związki Zawodowe Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. 
Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Pies pełniący służbę w areszcie pokazał, jak wykrywa substancje psychoaktywne, grupa interwencyjna Służby Więziennej przygotowała pokaz środków przymusu bezpośredniego. Dzieci chętnie korzystały z możliwości przejażdżki samochodem konwojowym. Straż Graniczna zaprosiła na pokaz sprzętu, psa służbowego oraz zajęcia z technikiem kryminalistyki. Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zaprezentowało motocykle służbowe, Ochotnicza Straż Pożarna z Somianki - wóz strażacki, pokaz sprzętu - Jednostka Strzelecka 1006 z Płońska. 
Nad całością zabawy czuwały animatorki, które organizowały gry, animacje i zabawy. Dzieci mogły przejechać się bryczką, kucykiem, motocyklem, do woli szaleć na dmuchanych zamkach. Były konkursy plastyczne, wokalne, mecz piłki nożnej, wyścig w workach oraz przeciąganie liny. Wszystkie dzieci obdarowane zostały zabawkami i słodyczami.
Bank City Handlowy zapewnił fotobudkę oraz barek z orzeźwiającymi napojami dla dzieci. Komendant Ośrodka Szkolenia SW w Popowie mjr Dorota Pawlak udostępniła nieodpłatnie wypożyczalnię sprzętu sportowego, można zatem było skorzystać z rowerów, rikszy oraz gokartów.
Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom, bez których inicjatywa zorganizowania Dnia Dziecka nie byłaby możliwa, tj. firmie Bestion Projekt, City Bank Handlowy, Zakładowi Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia oraz Zakładom Mięsnym w Somiance.
Wszystkim dzieciom z okazji ich święta raz jeszcze życzymy spełnienia marzeń, samych pogodnych dni i radości, która jest jednocześnie radością ich rodziców.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: W zdrowym ciele, zdrowy duch

RZĄŚNIK: W zdrowym ciele, zdrowy duch

- to hasło apelu, który odbył się 12 kwietnia w PSP w Porządziu. Uczniowie w części artystycznej i quizie promowali zdrowy styl życia. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Sołeckie potyczki (foto)

DŁUGOSIODŁO: Sołeckie potyczki (foto)

Zawody strażackie, występy dzieci i młodzieży, podziękowania dla sołtysów i twórców palm wielkanocnych, konkursy sołeckie i zabawa taneczna – to główne atrakcje udanego pikniku „Sołeckie potyczki”, który odbył się 27 maja w Blochach, w Dzień Samorządowca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

Od 2000 r. włącza się w organizację Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,  Gminny Dom Kultury. Gminne eliminacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży kochających poezję, w tym roku uczestniczyło w nich 18 recytatorów, 9 z nich będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

BRAŃSZCZYK: Skansen imienia Marii Żywirskiej (foto)

Od 13 października 2017 r. Skansen w Brańszczyku ma imię. Uchwałą Rady Gminy jego patronką została Maria Żywirska, z domu Byczyńska, urodzona w Brańszczyku etnografka, muzealniczka, uczennica i nauczycielka w wyszkowskim Gimnazjum Koedukacyjnym Szkoły Średniej (obecnie I LO im. C.K. Norwida), autorka monografii „Puszcza Biała. Jej dzieje i kultura”, nad którą pracowała ponad 60 lat. Świadkami tej historycznej chwili były córka, wnuczka i prawnuczka badaczki. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny
Bricomarche
manhattan