Sezon dożynkowy

Powiat

Sezon dożynkowy

13.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Powiatowo – Gminne Dożynki odbędą się w tym roku w Długosiodle – 20 sierpnia. Tydzień później na dożynki zapraszają gminy Wyszków i Somianka. Już na wrzesień święto rolników planują gminy Rząśnik i Brańszczyk.
Dożynki w Długosiodle o godz. 12 rozpocznie Msza św. w kościele, po której korowód dożynkowy przejdzie na plac targowy. Po części oficjalnej, o godz. 15.30, rozpocznie się artystyczna. Wystąpią: Zespół Pieśni i tańca GAIK, artyści Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej i zespół „Puszcza Biała”. O godz. 19 rozpocznie się koncert muzyki rozrywkowej zespołów „Gesek”, „Baflo” i „Camasutra”.
27 sierpnia na dożynki zaprasza Gmina Somianka. Odbędą się na placu przy szkole w Kręgach. W programie o godz. 13 polowa Msza św. i część oficjalna. O godz. 16 zagra „Spontan”, później „Faktor”, a o godz. 18 – gwiazda wieczoru „Exaited”. 
Również 27 sierpnia, na parkingu przy sanktuarium św. Rodziny, odbędą się dożynki Gminy Wyszków. Uroczystość o godz. 12 rozpocznie, tradycyjnie, Msza św. z oprawą chóru parafialnego. Po niej dożynkowy ceremoniał i występy zespołów pieśni i tańca „Wyszków” oraz „Oberek”. O godz. 16.30 blok rozrywkowy. Wystąpią zespoły disco polo Iness i Bayera. O godz. 18.30 zabawa taneczna.
Jako ostatnie - 3 września - dożynki świętować będą gminy Rząśnik (na placu targowym) i Brańszczyk (w skansenie).
Gmina Zabrodzie zrezygnowała w tym roku z organizacji dożynek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Wymakracz zaprasza na mecz

DŁUGOSIODŁO: Wymakracz zaprasza na mecz

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło oraz Klub Piłkarski Wymakracz Długosiodło zapraszają na pierwszy oficjalny mecz, który zostanie rozegrany 24 sierpnia z drużyną FC 2013 Różan.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

DŁUGOSIODŁO: W oczekiwaniu na stadion

Gmina nie ma szczęścia w kwestii budowy stadionu. Już po raz trzeci próbuje wyłonić wykonawcę pierwszego etapu inwestycji. Dobra wiadomość jest taka, że będzie ona realizowana z dofinansowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Róża dla sołtysa

BRAŃSZCZYK: Róża dla sołtysa

Z okazji Święta Sołtysa władze samorządowe gminy na czele z wójtem i przewodniczącym rady spotkały się z paniami i panami sołtysami. Wójt Mieczysław Pękul złożył im podziękowania za dobrą współpracę oraz życzenia satysfakcji z pełnieniem tej tak potrzebnej funkcji. Wszystkim sołtyskom i sołtysom wręczył po róży i w nagrodę za społeczna działalność zaprosił na wspólny wyjazd w maju z okazji Dnia Samorządowca.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jest za co Bogu i ludziom dziękować (foto)

BRAŃSZCZYK: Jest za co Bogu i ludziom dziękować (foto)

Polska wieś już od dawna nie żyje tylko z rolnictwa i nie tylko rolnictwem. Kultywując tradycje, otwarta jest na współczesność. Nikt nie zatrzyma biegu historii, ale ważne, aby wraz z nadejściem nowego nie utracić wartości, które decydują o naszej kulturze i tożsamości – charakter współczesnych dożynek, podczas niedzielnego (3 września) gminnego święta plonów trafnie oddał wójt Mieczysław Pękul.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

fotobudka star - czarne tło
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan