Advertisement 
Sezon dożynkowy

Powiat

Sezon dożynkowy

13.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Powiatowo – Gminne Dożynki odbędą się w tym roku w Długosiodle – 20 sierpnia. Tydzień później na dożynki zapraszają gminy Wyszków i Somianka. Już na wrzesień święto rolników planują gminy Rząśnik i Brańszczyk.
Dożynki w Długosiodle o godz. 12 rozpocznie Msza św. w kościele, po której korowód dożynkowy przejdzie na plac targowy. Po części oficjalnej, o godz. 15.30, rozpocznie się artystyczna. Wystąpią: Zespół Pieśni i tańca GAIK, artyści Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej i zespół „Puszcza Biała”. O godz. 19 rozpocznie się koncert muzyki rozrywkowej zespołów „Gesek”, „Baflo” i „Camasutra”.
27 sierpnia na dożynki zaprasza Gmina Somianka. Odbędą się na placu przy szkole w Kręgach. W programie o godz. 13 polowa Msza św. i część oficjalna. O godz. 16 zagra „Spontan”, później „Faktor”, a o godz. 18 – gwiazda wieczoru „Exaited”. 
Również 27 sierpnia, na parkingu przy sanktuarium św. Rodziny, odbędą się dożynki Gminy Wyszków. Uroczystość o godz. 12 rozpocznie, tradycyjnie, Msza św. z oprawą chóru parafialnego. Po niej dożynkowy ceremoniał i występy zespołów pieśni i tańca „Wyszków” oraz „Oberek”. O godz. 16.30 blok rozrywkowy. Wystąpią zespoły disco polo Iness i Bayera. O godz. 18.30 zabawa taneczna.
Jako ostatnie - 3 września - dożynki świętować będą gminy Rząśnik (na placu targowym) i Brańszczyk (w skansenie).
Gmina Zabrodzie zrezygnowała w tym roku z organizacji dożynek.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Ostatnia w tym roku, odbywająca się 29 grudnia, budżetowa sesja rady gminy, zakończyła się świąteczno-noworocznym akcentem. – Zostałem zaproszony żebyśmy razem przeżyli popołudnie wigilijne – zwrócił się do obecnych proboszcz parafii w Rzaśniku ks. Robert Sulich. Życzenia na nowy rok złożyli także przewodniczący rady gminy oraz wójt, mimo że osobiście nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Absolutoriom  jednogłośnie

ZABRODZIE: Absolutoriom jednogłośnie

Wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wójtowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 r. Budżet zamknął się ponadmilionową nadwyżką, na inwestycje wydano ponad 2 miliony złotych. – Mam świadomość, że nie wszystkie inwestycje nam się udało zrealizować w tamtym roku, ale większość zaplanowanych zostało wykonanych – podsumował Tadeusz Michalik.
zobacz więcej
SOMIANKA: Ogrody światła i inne atrakcje (foto)

SOMIANKA: Ogrody światła i inne atrakcje (foto)

Tegoroczne ferie minęły bardzo szybko i intensywnie. Pozostały po nich miłe wspomnienia, nowe umiejętności i przyjaźnie. Gminny Ośrodek Kultury w Somiance i świetlice wiejskie przygotowały ciekawy program. O pierwszym tygodniu ferii już pisaliśmy, dziś o drugiej części. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Prawdziwe święto BMW (foto)

RZĄŚNIK: Prawdziwe święto BMW (foto)

Ponad 300 aut uczestniczyło w sobotnim, 11 czerwca, zlocie BMW, na który do Rząśnika zaprosili urząd gminy i BMW Klub Mazowsze. Miłośnicy tej marki mieli więc co podziwiać, zwłaszcza, że w programie znalazły się efektowne pokazy jazdy drfit.
zobacz więcej
Zitcom