Sezon dożynkowy

Powiat

Sezon dożynkowy

13.08.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Powiatowo – Gminne Dożynki odbędą się w tym roku w Długosiodle – 20 sierpnia. Tydzień później na dożynki zapraszają gminy Wyszków i Somianka. Już na wrzesień święto rolników planują gminy Rząśnik i Brańszczyk.
Dożynki w Długosiodle o godz. 12 rozpocznie Msza św. w kościele, po której korowód dożynkowy przejdzie na plac targowy. Po części oficjalnej, o godz. 15.30, rozpocznie się artystyczna. Wystąpią: Zespół Pieśni i tańca GAIK, artyści Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej i zespół „Puszcza Biała”. O godz. 19 rozpocznie się koncert muzyki rozrywkowej zespołów „Gesek”, „Baflo” i „Camasutra”.
27 sierpnia na dożynki zaprasza Gmina Somianka. Odbędą się na placu przy szkole w Kręgach. W programie o godz. 13 polowa Msza św. i część oficjalna. O godz. 16 zagra „Spontan”, później „Faktor”, a o godz. 18 – gwiazda wieczoru „Exaited”. 
Również 27 sierpnia, na parkingu przy sanktuarium św. Rodziny, odbędą się dożynki Gminy Wyszków. Uroczystość o godz. 12 rozpocznie, tradycyjnie, Msza św. z oprawą chóru parafialnego. Po niej dożynkowy ceremoniał i występy zespołów pieśni i tańca „Wyszków” oraz „Oberek”. O godz. 16.30 blok rozrywkowy. Wystąpią zespoły disco polo Iness i Bayera. O godz. 18.30 zabawa taneczna.
Jako ostatnie - 3 września - dożynki świętować będą gminy Rząśnik (na placu targowym) i Brańszczyk (w skansenie).
Gmina Zabrodzie zrezygnowała w tym roku z organizacji dożynek.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom