RZĄŚNIK: Zamieszkaj pomiędzy nami (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Zamieszkaj pomiędzy nami (foto)

10.01.2020
autor: Emilia Sitek
– tak brzmiało hasło tegorocznych jasełek bożonarodzeniowych, wystawionych 20 grudnia przez uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku.
 
Ze świątecznym przesłaniem, prezentując na scenie jasełka oraz przepiękne kolędy i pastorałki, uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem,  przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był święty Józef, Maryja, Trzej Królowie i Herod. Nie zabrakło również aniołów, diabła i pasterzy. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role, by w pełni oddać radość z narodzenia Pana. Jasełka w wykonaniu uczniów wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój.
Kiedy część artystyczna dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem za piękne wykonanie przedstawienia. 
Najliczniej zaprezentowały się dzieci z grup przedszkolnych  0a i 0b, przygotowane przez panie Magdalenę Jaźwińską, Barbarę Dawicką  i Annę Teklińską. Wystąpili także uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem pani Marzeny Marchel. Grupa uczniów z klasy VIIa została przygotowana przez wychowawczynię panią Emilię Sitek. Nad całością występu tradycyjnie czuwała pani katechetka Anna Ogrodnik, nie zabrakło także wsparcia wikariusza  ks. Mariusza Bartosiaka.
Na zakończenie pani dyrektor Katarzyna Abramczyk złożyła wszystkim obecnym na sali życzenia świąteczne oraz noworoczne. Odbyło się również podsumowanie konkursów szkolnych, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom