RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

Powiat

RZĄŚNIK: W górę, wszystkie ręce w górę

31.07.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Festyn rodzinny, zorganizowany przez gminę w niedzielę 29 lipca na forum spotkań w Rząśniku, zgromadził wiele osób i to nie tylko mieszkańców gminy. Na targowicy już od 16.30 wiele się działo, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Od 19.00 scenę opanowały zespoły disco polo. Przed barierkami miejsca zajęli ich wierni fani, którzy momentami chóralnie zastępowali wokalistów, bo tak świetnie znali słowa i melodię ich przebojów. 
 
Na scenę kolejno wchodziły zespoły: Skalars, Spontan, Dejw i Freaky Boys. Każdy z nich doskonale potrafił nawiązać kontakt z publicznością. Na rzucane ze sceny płytki każdego zespołu rzucała się gromada amatorów, wyrywali je sobie z rąk. Na scenę były zapraszane z widowni dziewczęta, których rywalizacja w tańcu kończyła się pokojowym remisem. Rywalizowały ze sobą też prawa i lewa strona widowni, w śpiewie i hałasie. Na prośbę zespołów wszystkie ręce wędrowały w górę, a potem w lewo, w prawo... Każdy z zespołów bisował. Spontan na cześć zmarłej dzień wcześniej Kory wykonał „Cykady na cykladach”. 
Szczególnie przyjęty był Dejw, zespół z Wyszkowa. Wokalista Dawid Kulesza pozdrowił swoich kolegów z klasy. Widownia nie żałowała mu oklasków, śpiewając razem z nim „Petardę”, „Dołeczki” czy „Malinowy smak”. W zespole grają (na perkusji) Łukasz Stankiwicz i (na gitarze) Bartek Arasimowicz.
Imprezę prowadził Sławomir Pierzynowski, dyrektor Gminnej Biblioteki, odpowiedzialny też za gminną kulturę.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Wszyscy na drugim miejscu (foto)

RZĄŚNIK: Wszyscy na drugim miejscu (foto)

W XVVIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek wszyscy reprezentanci gminy w swoich kategoriach zajęli II miejsce. Były to zespoły wokalne ze szkół w Komorowie, Porządziu i Rząśniku. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pojawił się piroman (foto)

ZABRODZIE: Pojawił się piroman (foto)

Komendant powiatowy PSP st. bryg. Marek Krassowski (na fot.) na sesji rady gminy 26 kwietnia przedstawił temat bezpieczeństwa pożarowego w Gminie Zabrodzie. - Ten rok jest obfity w pożary – zaznaczył komendant. – Jesteście w tej chwili liderem. Poinformował, że pożary są dziełem podpalaczy, których poszukuje policja. Zaapelował do mieszkańców o pomoc w ich ujęciu.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

DŁUGOSIODŁO: Wakacje w gminie

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Długosiodło zaprasza na Mazowiecki Turniej Siatkówki Plażowej, który odbędzie się w niedzielę 3 lipca na boisku do siatkówki plażowej przy basenie w Długosiodle, Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji i Gminna Biblioteka Publiczna - dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych zajęciach.
zobacz więcej
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
manhattan