RZĄŚNIK: Uczniowie z Porządzia niepokonani (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Uczniowie z Porządzia niepokonani (foto)

28.04.2019
autor: Opr. EB, foto. www.pspporzadzie.szkolnastrona.pl
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się 4  kwietnia w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu. W obydwu kategoriach wiekowych zwyciężyły drużyny reprezentujące szkołę w Porządziu. Starsi uczniowie zajęli też I miejsce w rywalizacji powiatowej, a Bartosz Krukiel uzyskał najlepszy wynik indywidualnie.
 
Celem turnieju jest podnoszenie stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.  
W turnieju wzięły udział: w kategorii I (uczniowie 10-12 lat)  dwie drużyny – ze szkół podstawowych w Starym Lubielu i Porządziu, w kategorii II (pozostali uczniowie) – trzy drużyny – ze szkół w Rząśniku, Starym Lubielu i Porządziu.
Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała czteroosobowa komisja złożona policjantów z Posterunku Policji w Somiance i KPP w Wyszkowie.
Uczniowie musieli napisać test, który składał się z 25 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego i 10 pytań dotyczących skrzyżowań oraz wykazać się doskonałą umiejętnością jazdy na rowerze – mieli do pokonania tor przeszkód, zgodnie ze standardem OT BRD. 
Po podsumowaniu wyników dwóch etapów turnieju, klasyfikacja drużynowa przestawiała się następująco: 
- kategoria I: I miejsce – SP w Porządziu: Gabriela Kowalska, Daria Kmoch, Paweł Sybilski i Kacper Rachubka, II – SP w Starym Lubielu, 
- kategoria II: I miejsce – SP w Porządziu: Wiktoria Oleander, Bartosz Krukiel, Dawid Przychodzki, II – SP w Starym Lubielu, III – SP w Rząśniku.
Powiatowe eliminacje turnieju odbyły się 24 kwietnia w Wyszkowie. Reprezentacja gminy – uczniowie szkoły w Porządziu – wypadła w niej bardzo dobrze. W młodszej kategorii zajęła III miejsce, w starszej zwyciężyła. 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom