Kampania antynowotworowa (sfinansowano ze środków EPL)
RZĄŚNIK: Święto Niepodległości

Powiat

RZĄŚNIK: Święto Niepodległości

13.11.2020
autor: opr. EB, fot. www.rzasnik.pl
Niestety, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią,  tegoroczne obchody Święta Niepodległości nie mogły się odbyć  w formie, jaką gmina planowała. W tym dniu w kościele parafialnym w Rząśniku Mszę Świętą w intencji, Obrońców Ojczyzny odprawił  ks. proboszcz Robert Sulich. Wójt Paweł Kołodziejski złożył symboliczną wiązankę w barwach narodowych na grobie Nieznanego Żołnierza w Rząśniku. 
Grób został też udekorowany chryzantemami, które nieodpłatnie gmina pozyskała z ARiMR w Wyszkowie.
AKACJA
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Ma powstać targowisko

SOMIANKA: Ma powstać targowisko

Gmina kończy prace nad projektem Programu Rewitalizacji dla Gminy Somianka na lata 2016-2023, który jeszcze do 27 września będzie konsultowany z mieszkańcami. Jednym z zdań rewitalizacyjnych w tym projekcie jest budowa targowiska gminnego w Somiance-Parcelach na terenie za urzędem gminy (obok placu zabaw). Radni na sesji 14 września postanowili 15 tys. zł przeznaczyć na wykonanie projektu tego targowiska. 
zobacz więcej
SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, organizowany przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, odbędzie się w sobotę 8 września na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Gminę Somianka będzie reprezentowało sołectwo Kręgi. Rozpoczęcie o 13.00. Gwiazdami festiwalu będą zespół Radioaktywny Świat z Gosią Andrzejewską i Enej.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Spotkania z przeszłością

ZABRODZIE: Spotkania z przeszłością

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, w niegowskim młynie odbędzie się gminna edycja tej imprezy.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Seniorzy w plenerze (foto)

DŁUGOSIODŁO: Seniorzy w plenerze (foto)

Epidemia koronawirusa zmieniła naszą rzeczywistość. Na całkowity powrót do normalności jeszcze musimy poczekać. Ostatnie miesiące były trudnym czasem szczególnie dla seniorów. Stan epidemii uniemożliwił spotkania w klubach seniora. Dobrym rozwiązaniem na ten moment jest zorganizowanie spotkania w plenerze. Jest ciepło, łatwiej w ten sposób zachowywać też dystans społeczny.
zobacz więcej