Powiat

1 / 2

RZĄŚNIK: Sukces gminy w przeglądzie kolęd i pastorałek

06.02.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Już na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek przewodnicząca jury Irena Zdunek wróżyła reprezentantom gminy w finale powiatowym sukces. I tak się stało. W dwóch najmłodszych kategoriach wyśpiewali pierwsze miejsca. 
 
Wykonanie „Pastorałki od serca do ucha” zapewniło zwycięstwo w kategorii klas 0 – III uczniom Szkoły Podstawowej w Rząśniku: Marii Ładzie, Zuzannie Prus, Tobiaszowi Baranowskiemu, Julii Ćwik i Alicji Jończyk (opiekunowie: Anna Gerek, Kamila Słomczyńska i Beata Wójcik). 
Również w kategorii klas IV – VI wygrali młodzi mieszkańcy gminy – zespół muzyczno-wokalny ze Szkoły Podstawowej w Porządziu: Łucja Zwolińska (śpiew i skrzypce), Sandra Napiórkowska, Dawid Przychodzki, Jakub Kępka i Kajetan Karłowicz; akompaniament: Karolina Zwolińska na skrzypcach i Dawid Zwoliński na pianinie (opiekunowie: Marzena Zwolińska, Barbara Włodarczyk). wykonał przepięknie utwór „Zasypia świat mroźną nocą”.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Zawody spinningowe w Jackowie

SOMIANKA: Zawody spinningowe w Jackowie

Mistrzostwa Koła PZW Nr 88 Wyszków w Wędkarstwie Spinningowym o Puchar Wójta Gminy Somianka odbędą się 9 października w Jackowie Dolnym. Program zawodów i zapisy w sklepach wędkarskich – do 7 października godz. 17.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Bardzo, bardzo spokojna gmina

RZĄŚNIK: Bardzo, bardzo spokojna gmina

Z radnymi, sołtysami i władzami gminy spotkali się 28 września komendant powiatowy policji Michał Toporkiewicz (na fot.) oraz kierownicy dwóch posterunków, które dbają o bezpieczeństwo na terenie gminy, w Somiance – Paweł Bloch i w Długosiodle – Sylwester Puławski. – Rząśnik to bardzo, bardzo spokojna gmina – podsumował pierwszych osiem miesięcy 2017 r. komendant. – Żyje się tu bezpiecznie. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szanujmy to, co mamy (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szanujmy to, co mamy (foto)

Rada gminy jednogłośnie udzieliła absolutorium za miniony rok wójtowi Stanisławowi Jastrzębskiemu. - Niech to będzie uznanie dla wszystkich pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych – dziękował wójt.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Fundacja prowadzi szlachetną działalność (foto)

ZABRODZIE: Fundacja prowadzi szlachetną działalność (foto)

Zgodnie z podpisaną w styczniu br. umową, Fundacja Museion Norwid przez 10 lat będzie dzierżawić zabytkowy zespół pałacowo-parkowy w Dębinkach. Udało nam się porozmawiać o najbliższych planach z prezesem Fundacji Jacentym Matysiakiem oraz Aleksandrem Dzieduszyckim, który wraz z bratem ma roszczenia spadkowe do dworu w Dębinkach. Obecny widok dworu i opuszczonych pomieszczeń jest przygnębiający.
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
censor jpk