RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

31.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Ostatnia w tym roku, odbywająca się 29 grudnia, budżetowa sesja rady gminy, zakończyła się świąteczno-noworocznym akcentem. – Zostałem zaproszony żebyśmy razem przeżyli popołudnie wigilijne – zwrócił się do obecnych proboszcz parafii w Rzaśniku ks. Robert Sulich. Życzenia na nowy rok złożyli także przewodniczący rady gminy oraz wójt, mimo że osobiście nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. 
Nastrój świąteczny wprowadził zespół młodzieżowy „Żywa Wiara”, który zaśpiewał kolędy.
Ks. proboszcz odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po poświęceniu opłatków złożył życzenia: - Żeby było dużo spokoju i ładu w naszych rodzinach, bo wtedy czujemy się dobrze, czujemy się spełnieni, np. jako matki, jako ojcowie czy tutaj jako przedstawiciele całej społeczności gminnej. I tego pokoju w naszej społeczności, bo zawsze zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Wiadomo, że zawsze trzeba wybierać te kompromisy, bo niestety każdy ma inne patrzenie na codzienność. Niemniej jednak właśnie spokoju w naszej rodzinie, jaką jest lokalna społeczność, życzę.
Obecni podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.   
Przewodniczący rady Krzysztof Soliwoda podziękował za kończący się rok. Na nowy rok życzył przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. – A ponieważ 2018 jest to rok wyborczy, tym, którzy będą kandydować, życzę sukcesu w wyborach samorządowych – 
dodał.
Życzenia od wójta Pawła Kołodziejskiego, który przebywa w szpitalu, przeczytał jego zastępca Paweł Abramczyk:
„Dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności, odważnych planów i sukcesów w ich realizacji, roku spokojnego, bez trosk i zmartwień, pełnego nadziei i zarazem spełnionych marzeń. Życzę, by w tym nowym roku czerpali Państwo jak najwięcej satysfakcji zarówno z pełnienia powierzonych ról społecznych, jak i w życiu osobistym i zawodowym”. Obecni wysłuchali dedykowanego im utworu „Leć kolędą”, muzycznego upominku od wójta.
AKFinanse 728x240 (powtórzenie)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Mrówka - styczeń - luty 2020