RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie opłatkowo-noworoczne

31.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Ostatnia w tym roku, odbywająca się 29 grudnia, budżetowa sesja rady gminy, zakończyła się świąteczno-noworocznym akcentem. – Zostałem zaproszony żebyśmy razem przeżyli popołudnie wigilijne – zwrócił się do obecnych proboszcz parafii w Rzaśniku ks. Robert Sulich. Życzenia na nowy rok złożyli także przewodniczący rady gminy oraz wójt, mimo że osobiście nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. 
Nastrój świąteczny wprowadził zespół młodzieżowy „Żywa Wiara”, który zaśpiewał kolędy.
Ks. proboszcz odczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa. Po poświęceniu opłatków złożył życzenia: - Żeby było dużo spokoju i ładu w naszych rodzinach, bo wtedy czujemy się dobrze, czujemy się spełnieni, np. jako matki, jako ojcowie czy tutaj jako przedstawiciele całej społeczności gminnej. I tego pokoju w naszej społeczności, bo zawsze zgoda buduje, a niezgoda rujnuje. Wiadomo, że zawsze trzeba wybierać te kompromisy, bo niestety każdy ma inne patrzenie na codzienność. Niemniej jednak właśnie spokoju w naszej rodzinie, jaką jest lokalna społeczność, życzę.
Obecni podzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia.   
Przewodniczący rady Krzysztof Soliwoda podziękował za kończący się rok. Na nowy rok życzył przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. – A ponieważ 2018 jest to rok wyborczy, tym, którzy będą kandydować, życzę sukcesu w wyborach samorządowych – 
dodał.
Życzenia od wójta Pawła Kołodziejskiego, który przebywa w szpitalu, przeczytał jego zastępca Paweł Abramczyk:
„Dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności, odważnych planów i sukcesów w ich realizacji, roku spokojnego, bez trosk i zmartwień, pełnego nadziei i zarazem spełnionych marzeń. Życzę, by w tym nowym roku czerpali Państwo jak najwięcej satysfakcji zarówno z pełnienia powierzonych ról społecznych, jak i w życiu osobistym i zawodowym”. Obecni wysłuchali dedykowanego im utworu „Leć kolędą”, muzycznego upominku od wójta.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

ZABRODZIE: Czas festynów (foto)

Razem łatwiej – pod takim hasłem piknik integracyjny 1 czerwca zorganizowało Bractwo Zabrodzkie przy zabytkowym młynie „Nowość” w Niegowie. Wspólnie bawili się na nim podopieczni DPS w Niegowie i ok. 80 wolontariuszy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zabrodziu. Były konkursy, rozgrywki sportowe, przejażdżki bryczką, wspólne malowanie, śpiewy z akompaniamentem akordeonu.
zobacz więcej
ZAPRASZAMY: Kolejna akcja dla Kasi Kamińskiej

ZAPRASZAMY: Kolejna akcja dla Kasi Kamińskiej

W sobotę 16 lipca podczas odpustu i festynu w parafii św. Barbary w Porębie zostanie przeprowadzona kolejna akcja charytatywna na rzecz Kasi Kamińskiej, która zbiera środki na zakup protezy nogi. Szczytny cel wesprze artysta Ireneusz Bieliński, przeznaczy cały dochód z narysowanych tego dnia karykatur. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Historyczna sesja (foto)

RZĄŚNIK: Historyczna sesja (foto)

Historyczna, bo po raz pierwszy transmitowana na żywo i z zastosowaniem elektronicznego systemu głosowania, I sesja Rady Gminy Rząśnik kadencji 2018-2023 odbyła się 22 listopada. Radni i wójt Paweł Kołodziejski, wybrany przez mieszkańców na trzecią już kadencję, zostali zaprzysiężeni. Wybrano nowego przewodniczącego rady gminy. Po 20 latach w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji Krzysztofa Soliwodę zastąpi Grzegorz Gołębiewski. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

RZĄŚNIK: Gmina chce współpracować

Gościem ostatniej sesji był starosta Jerzy Żukowski. Zwrócił się o pomoc finansową w budowie odcinka długości 1,7 km drogi powiatowej, z Leszczydołu-Nowin do Porządzia. – Decyzja państwa, mam nadzieję, że będzie pozytywna – zwrócił się do radnych. W tej chwili pomoc w wys. 200 tys. zł zadeklarowało Nadleśnictwo Wyszków. Gmina Rząśnik i Powiat Wyszkowski miałyby dać po 900 tys. zł. I dofinansowanie w takiej wysokości radni przegłosowali. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku