RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

20.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz dziewiąty mieszkańcy Ochudna i zaproszeni goście bawili się na Dniu Ziemniaka, zorganizowanym przez miejscową jednostkę OSP i jedyną kobietę w jej szeregach Teresę Kuleszę.
- Witam dzieci, młodzież i wszystkich mieszkańców przybyłych na Święto Ziemniaka, już po raz dziewiąty – witała obecnych na placu przy remizie OSP w sobotę 16 września Teresa Kulesza. – Było to możliwe dzięki sponsorom z naszej wioski, gminy i powiatu. Nadleśnictwo też nas sponsoruje. Jestem im wdzięczna, bo bez sponsorów tej imprezy by nie było. Podziękowała za pomoc i obecność m.in. wójtowi Pawłowi Kołodziejskiemu, przewodniczącemu rady gminy Krzysztofowi Soliwodzie, dyrektor POKiS Marii Gajewskiej, radnemu sejmiku wojewódzkiego Marianowi Krupińskiemu, zespołowi Kurpie Białe, który prowadzi Teresa Włodarczyk, jednocześnie szefowa seniorów w gminie, Joannie Lissner i Dagmarze Sołdek z Warszawy, Krystynie Krawczyk, radzie sołeckiej z Hanną Nowakowską na czele.  
Pod batutą zespołu Restar obecni zaśpiewali dla wójta i wszystkich wspierających tę lokalną imprezę „100 lat”, „bo teraz sponsorów jak na lekarstwo”.  
- Wielkie brawa dla pani Teresy, dla osoby, która najwięcej pracuje, koordynowała całą akcję – usłyszała też i inicjatorka imprezy słowa podziękowania. 
Marian Krupiński pozdrowił wszystkich w imieniu samorządu województwa mazowieckiego, marszałka Adama Struzika i własnym. – Tego rodzaju spotkania są potrzebne – zauważył. – Niosą ze sobą kilka istotnych celów. Są to: integracja lokalnego społeczeństwa i to taka wielopokoleniowa, bo są ci najmłodsi, starsi i najstarsi. Taka impreza to również piękno, radość, zabawa, rywalizacja. Zaznaczył, że samorząd województwa mazowieckiego przykłada dużą wagę do tego typu spotkań i ma co roku w budżecie pieniądze dla organizacji pozarządowych, m.in. OSP. – Uważamy, że są to potrzebne imprezy, bo one uaktywniają i integrują lokalną społeczność.  
Serię przygotowanych atrakcji rozpoczął występ zespołu Kurpie Białe, gorąco oklaskiwany przez wielopokoleniową publiczność.  Jako pierwszą wykonał piosenkę o... kartoflu. W programie znalazły się także konkursy i zabawy, bajka o ziemniaku, pokazy sprawnościowe policji i PSP, a także profilaktyka – nauka resuscytacji. Oczywiście można było posmakować różnych potraw z ziemniaków (także pieczonego w ognisku), zjeść pyszną grochówkę, przysmaki z grilla i potańczyć przy muzyce zespołu Restar.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
mrówka - nowe godziny

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)