RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

20.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz dziewiąty mieszkańcy Ochudna i zaproszeni goście bawili się na Dniu Ziemniaka, zorganizowanym przez miejscową jednostkę OSP i jedyną kobietę w jej szeregach Teresę Kuleszę.
- Witam dzieci, młodzież i wszystkich mieszkańców przybyłych na Święto Ziemniaka, już po raz dziewiąty – witała obecnych na placu przy remizie OSP w sobotę 16 września Teresa Kulesza. – Było to możliwe dzięki sponsorom z naszej wioski, gminy i powiatu. Nadleśnictwo też nas sponsoruje. Jestem im wdzięczna, bo bez sponsorów tej imprezy by nie było. Podziękowała za pomoc i obecność m.in. wójtowi Pawłowi Kołodziejskiemu, przewodniczącemu rady gminy Krzysztofowi Soliwodzie, dyrektor POKiS Marii Gajewskiej, radnemu sejmiku wojewódzkiego Marianowi Krupińskiemu, zespołowi Kurpie Białe, który prowadzi Teresa Włodarczyk, jednocześnie szefowa seniorów w gminie, Joannie Lissner i Dagmarze Sołdek z Warszawy, Krystynie Krawczyk, radzie sołeckiej z Hanną Nowakowską na czele.  
Pod batutą zespołu Restar obecni zaśpiewali dla wójta i wszystkich wspierających tę lokalną imprezę „100 lat”, „bo teraz sponsorów jak na lekarstwo”.  
- Wielkie brawa dla pani Teresy, dla osoby, która najwięcej pracuje, koordynowała całą akcję – usłyszała też i inicjatorka imprezy słowa podziękowania. 
Marian Krupiński pozdrowił wszystkich w imieniu samorządu województwa mazowieckiego, marszałka Adama Struzika i własnym. – Tego rodzaju spotkania są potrzebne – zauważył. – Niosą ze sobą kilka istotnych celów. Są to: integracja lokalnego społeczeństwa i to taka wielopokoleniowa, bo są ci najmłodsi, starsi i najstarsi. Taka impreza to również piękno, radość, zabawa, rywalizacja. Zaznaczył, że samorząd województwa mazowieckiego przykłada dużą wagę do tego typu spotkań i ma co roku w budżecie pieniądze dla organizacji pozarządowych, m.in. OSP. – Uważamy, że są to potrzebne imprezy, bo one uaktywniają i integrują lokalną społeczność.  
Serię przygotowanych atrakcji rozpoczął występ zespołu Kurpie Białe, gorąco oklaskiwany przez wielopokoleniową publiczność.  Jako pierwszą wykonał piosenkę o... kartoflu. W programie znalazły się także konkursy i zabawy, bajka o ziemniaku, pokazy sprawnościowe policji i PSP, a także profilaktyka – nauka resuscytacji. Oczywiście można było posmakować różnych potraw z ziemniaków (także pieczonego w ognisku), zjeść pyszną grochówkę, przysmaki z grilla i potańczyć przy muzyce zespołu Restar.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

Rada gminy przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. – Nie robimy rewolucji, wracamy do tego, co było przed 1999 r. – do siedmiu szkół ośmioklasowych. Na żadne inne rozwiązanie nie ma czasu – mówi odpowiedzialny za gminną oświatę zastępca wójta Andrzej Łapiński. Klasy wygaszanych gimnazjów w Porębie i Brańszczyku zostaną  włączone do tamtejszych szkół podstawowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

SOMIANKA: Kolędy i pastorałki: „Od serca do ucha”

Uczennice ze szkół w Somiance, Jackowie Górnym i Woli Mystkowskiej reprezentować będą gminę na XIX Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Najwyższe uznanie jurorów zyskały aż dwa wykonania „Pastorałki od serca do ucha”. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

ZABRODZIE: Minister Błaszczak otworzył posterunek (foto)

Tylu najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za wewnętrzne bezpieczeństwo kraju jeszcze u nas nie było. Sam minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak w poniedziałek 19 grudnia przyjechał do Zabrodzia, by otworzyć posterunek policji. Towarzyszyło mu najwyższe kierownictwo policji, z komendantem głównym na czele.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

BRAŃSZCZYK: Rowerowa majówka

Biało-Czerwony Rajd Rowerowy wyruszy 2 maja (środa) o godz. 13 sprzed Urzędu Gminy w Brańszczyku. Trasa będzie miała ok. 25 km utwardzoną drogą i zakończy się w skansenie w Brańszczyku, gdzie na strudzonych rowerzystów będzie czekał posiłek. Zapisy do 30 kwietnia w Gminnym Domu Kultury.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan