RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

20.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz dziewiąty mieszkańcy Ochudna i zaproszeni goście bawili się na Dniu Ziemniaka, zorganizowanym przez miejscową jednostkę OSP i jedyną kobietę w jej szeregach Teresę Kuleszę.
- Witam dzieci, młodzież i wszystkich mieszkańców przybyłych na Święto Ziemniaka, już po raz dziewiąty – witała obecnych na placu przy remizie OSP w sobotę 16 września Teresa Kulesza. – Było to możliwe dzięki sponsorom z naszej wioski, gminy i powiatu. Nadleśnictwo też nas sponsoruje. Jestem im wdzięczna, bo bez sponsorów tej imprezy by nie było. Podziękowała za pomoc i obecność m.in. wójtowi Pawłowi Kołodziejskiemu, przewodniczącemu rady gminy Krzysztofowi Soliwodzie, dyrektor POKiS Marii Gajewskiej, radnemu sejmiku wojewódzkiego Marianowi Krupińskiemu, zespołowi Kurpie Białe, który prowadzi Teresa Włodarczyk, jednocześnie szefowa seniorów w gminie, Joannie Lissner i Dagmarze Sołdek z Warszawy, Krystynie Krawczyk, radzie sołeckiej z Hanną Nowakowską na czele.  
Pod batutą zespołu Restar obecni zaśpiewali dla wójta i wszystkich wspierających tę lokalną imprezę „100 lat”, „bo teraz sponsorów jak na lekarstwo”.  
- Wielkie brawa dla pani Teresy, dla osoby, która najwięcej pracuje, koordynowała całą akcję – usłyszała też i inicjatorka imprezy słowa podziękowania. 
Marian Krupiński pozdrowił wszystkich w imieniu samorządu województwa mazowieckiego, marszałka Adama Struzika i własnym. – Tego rodzaju spotkania są potrzebne – zauważył. – Niosą ze sobą kilka istotnych celów. Są to: integracja lokalnego społeczeństwa i to taka wielopokoleniowa, bo są ci najmłodsi, starsi i najstarsi. Taka impreza to również piękno, radość, zabawa, rywalizacja. Zaznaczył, że samorząd województwa mazowieckiego przykłada dużą wagę do tego typu spotkań i ma co roku w budżecie pieniądze dla organizacji pozarządowych, m.in. OSP. – Uważamy, że są to potrzebne imprezy, bo one uaktywniają i integrują lokalną społeczność.  
Serię przygotowanych atrakcji rozpoczął występ zespołu Kurpie Białe, gorąco oklaskiwany przez wielopokoleniową publiczność.  Jako pierwszą wykonał piosenkę o... kartoflu. W programie znalazły się także konkursy i zabawy, bajka o ziemniaku, pokazy sprawnościowe policji i PSP, a także profilaktyka – nauka resuscytacji. Oczywiście można było posmakować różnych potraw z ziemniaków (także pieczonego w ognisku), zjeść pyszną grochówkę, przysmaki z grilla i potańczyć przy muzyce zespołu Restar.
Adam Mróz
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.15% (178 głosów)
29.39% (226 głosów)
7.67% (59 głosów)
6.89% (53 głosów)
32.90% (253 głosów)
manhattan