RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Spotkanie, które uaktywnia i integruje (foto)

20.09.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Już po raz dziewiąty mieszkańcy Ochudna i zaproszeni goście bawili się na Dniu Ziemniaka, zorganizowanym przez miejscową jednostkę OSP i jedyną kobietę w jej szeregach Teresę Kuleszę.
- Witam dzieci, młodzież i wszystkich mieszkańców przybyłych na Święto Ziemniaka, już po raz dziewiąty – witała obecnych na placu przy remizie OSP w sobotę 16 września Teresa Kulesza. – Było to możliwe dzięki sponsorom z naszej wioski, gminy i powiatu. Nadleśnictwo też nas sponsoruje. Jestem im wdzięczna, bo bez sponsorów tej imprezy by nie było. Podziękowała za pomoc i obecność m.in. wójtowi Pawłowi Kołodziejskiemu, przewodniczącemu rady gminy Krzysztofowi Soliwodzie, dyrektor POKiS Marii Gajewskiej, radnemu sejmiku wojewódzkiego Marianowi Krupińskiemu, zespołowi Kurpie Białe, który prowadzi Teresa Włodarczyk, jednocześnie szefowa seniorów w gminie, Joannie Lissner i Dagmarze Sołdek z Warszawy, Krystynie Krawczyk, radzie sołeckiej z Hanną Nowakowską na czele.  
Pod batutą zespołu Restar obecni zaśpiewali dla wójta i wszystkich wspierających tę lokalną imprezę „100 lat”, „bo teraz sponsorów jak na lekarstwo”.  
- Wielkie brawa dla pani Teresy, dla osoby, która najwięcej pracuje, koordynowała całą akcję – usłyszała też i inicjatorka imprezy słowa podziękowania. 
Marian Krupiński pozdrowił wszystkich w imieniu samorządu województwa mazowieckiego, marszałka Adama Struzika i własnym. – Tego rodzaju spotkania są potrzebne – zauważył. – Niosą ze sobą kilka istotnych celów. Są to: integracja lokalnego społeczeństwa i to taka wielopokoleniowa, bo są ci najmłodsi, starsi i najstarsi. Taka impreza to również piękno, radość, zabawa, rywalizacja. Zaznaczył, że samorząd województwa mazowieckiego przykłada dużą wagę do tego typu spotkań i ma co roku w budżecie pieniądze dla organizacji pozarządowych, m.in. OSP. – Uważamy, że są to potrzebne imprezy, bo one uaktywniają i integrują lokalną społeczność.  
Serię przygotowanych atrakcji rozpoczął występ zespołu Kurpie Białe, gorąco oklaskiwany przez wielopokoleniową publiczność.  Jako pierwszą wykonał piosenkę o... kartoflu. W programie znalazły się także konkursy i zabawy, bajka o ziemniaku, pokazy sprawnościowe policji i PSP, a także profilaktyka – nauka resuscytacji. Oczywiście można było posmakować różnych potraw z ziemniaków (także pieczonego w ognisku), zjeść pyszną grochówkę, przysmaki z grilla i potańczyć przy muzyce zespołu Restar.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Wspólna podróż z miłością w sercach (foto)

ZABRODZIE: Wspólna podróż z miłością w sercach (foto)

Pary z długoletnim stażem małżeńskim 8 grudnia uroczyście świętowały swoje jubileusze. Złote Gody w tym roku obchodzą 4 pary, diamentowe – 3, jedna para może pochwalić się 70-letnim stażem małżeńskim.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

BRAŃSZCZYK: Upowszechniamy historię Białegobłota (foto)

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłoto we współpracy z PSP im. Papieża Jana Pawła II w Białymbłocie zorganizowało spotkanie z Jackiem Żukowskim, pracownikiem naukowym UW, etnografem, etnologiem, pasjonatem kultury ludowej oraz Piotrem Karsznią, rysownikiem, twórcą murali, autorem książek, znawcą historii militarnej, regionalistą. Była to interesująca lekcja historii dla każdego, i młodego, i dorosłego słuchacza, opowiedziana przez pana Jacka i namalowana przez pana Piotra. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Dofinansowanie do wymiany kotłów

DŁUGOSIODŁO: Dofinansowanie do wymiany kotłów

Gmina zachęca do składania wniosków o dofinansowanie wymiany kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą. Choć dotacja wynosi nawet 75% kosztów, zainteresowanie, póki co, jest niewielkie.
zobacz więcej
SOMIANKA: W urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

SOMIANKA: W urzędzie zapłacisz kartą lub telefonem

Możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych w Urzędzie Gminy w Somiance jest odpowiedzią na oczekiwania klientów. - Mamy nadzieję, że przyjmowanie opłat w formie bezgotówkowej będzie wygodne, zaoszczędzi czas, zwiększy bezpieczeństwo transakcji, a dla Urzędu przełoży się na usprawnienie prac całej instytucji – mówią urzędnicy. Co najważniejsze zarówno klient, jak i urząd nie będą ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów.
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan