RZĄŚNIK: Refleksje, wzruszenie i radość (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Refleksje, wzruszenie i radość (foto)

30.03.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Podczas czwartkowych eliminacji gminnych 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” zostali wybrani reprezentanci gminy w etapie powiatowym, który odbędzie się 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece. Wszyscy recytatorzy byli doskonale przygotowani. Zaprezentowali różnorodne wiersze i fragmenty prozy, wzbudzając refleksję, wzruszenie, ale i radość.  
Eliminacje gminne, w których wystąpili uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym, w sumie 35 recytatorów, odbyły się 30 marca w Urzędzie Gminy w Rząśniku. Konkurs poprowadził dyrektor biblioteki Sławomir Pierzynowski. Recytatorów oceniała komisja w składzie: Daria Galant (pisarka, poetka, reżyser), Bożena Kachel (tłumaczka, poetka, filolog) oraz Renata Powichrowska (przedstawicielka M-G Biblioteki Publicznej w Wyszkowie). Zgodnie z jej werdyktem gminę w etapie powiatowym będą reprezentować:      
Kl. I-III: I miejsce – Joanna Łachacka, PSP Komorowo (J. Brzechwa „Kokoszka Smakoszka”), II – Oliwia Jastrzębska, PSP Komorowo (J. Brzechwa „Pchła Szachrajka”), III – Szymon Bielecki, ZS Rząśnik (M. Strzałkowska „Straszydło”), wyróżnienie – Bartosz Bloch, ZS Rząśnik (J. Papuzińska „Wynalazek”)
Kl. IV-VI: I – Julia Szymańska, PSP Bielino (Wł. St. Reymont „Chłopi” – fragm., ks. J. Twardowski „Starzy ludzie”), II – Kamila Godlewska, PSP Bielino (T. Żukowski „Dobro, które powraca”, J. Brzechwa „Znaki przestankowe”), III – Wiktoria Nowak PSP Stary Lubiel (A. Frączek „Miss stonoga”, M. Terlikowska „Ziółko”) 
Gimnazjum: I miejsce – Karolina Zwolińska (K.I. Gałczyński „Dyrektor i pomnik” oraz „Rozmowa liryczna”), II – Magdalena Witkowska (J. Daniluk „Piękny wiersz o różańcu”, W. Chotomska „Autoportret”), III – Natalia Sośnica (A. Osiecka „Ja mam szczęście do wszystkiego”, J. Kofta „Wołanie Eurydyki”); uczennice ZS w Rząśniku.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii wiekowych także nagrody książkowe, które wręczyli im jurorzy oraz zastępca wójta Paweł Abramczyk.
Paweł Abramczyk podziękował recytatorom i ich nauczycielom za duży wkład pracy włożony w przygotowanie do konkursu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Żebyśmy byli taką gminną rodziną

SOMIANKA: Żebyśmy byli taką gminną rodziną

Ostatnia w 2017 roku sesja rady gminy, odbywająca się 28 grudnia, była doskonałą okazją do złożenia życzeń na nowy 2018 rok. Przewodniczący rady życzył radnym i mieszkańcom realizacji postawionych celów i dobrych wzajemnych relacji, wójt – przede wszystkim zdrowia i żeby mieszkańców w gminie przybywało. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zjazd rodziny Borkowskich (foto)

ZABRODZIE: Zjazd rodziny Borkowskich (foto)

Szósty już zjazd rodziny Borkowskich z Młynarzy odbył się w sobotę 27 lipca. Na zjazd przyjechało 118 osób, z kraju i z zagranicy. Najbardziej wytrwali rozmawiali, śpiewali, tańczyli i bawili się do pierwszej w nocy.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Gmina czeka na propozycje mieszkańców

DŁUGOSIODŁO: Gmina czeka na propozycje mieszkańców

Gmina rozpoczęła opracowywanie Programu Rewitalizacji dla Gminy Długosiodło. To także inwestycje w infrastrukturę i akcje społeczne. Własne propozycje mieszkańcy mogą zawrzeć w ankietach.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Tłumy na wielkim, choć nie rekordowym, grzybobraniu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Tłumy na wielkim, choć nie rekordowym, grzybobraniu (foto)

Choć ze względu na suszę zbiory Wielkiego Grzybobrania, zorganizowanego już po raz siedemnasty przez Gminę Długosiodło i Nadleśnictwo Wyszków, nie były pokaźne, to bez wątpienia rekordowa była frekwencja. I nic dziwnego, skoro dopisała pogoda, atrakcje, a przede wszystkim dobry nastrój. Uczestnicy imprezy bawili się od rana do późnego wieczora. Bo przecież, jak podkreślali organizatorzy, zbieranie grzybów jest ważne, ale nie najważniejsze. 
zobacz więcej