RZĄŚNIK: Przekażmy sobie znak pokoju

Powiat

RZĄŚNIK: Przekażmy sobie znak pokoju

21.12.2017
autor: B. Kokoszka
- tymi słowami rozpoczęła się coroczna uroczystość w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu, w tym roku 20 grudnia. W zimowej  scenerii, w otoczeniu choinek i płatków śniegu uczniowie zaprezentowali kolędy i pastorałki.
Grupowe lub solowe występy przybliżyły wszystkim urok Świąt Bożego Narodzenia, zachwycały, wzruszały oraz pomogły znaleźć się myślami w Betlejem 2017 lat temu w noc cichą i świętą. O takiej wszak nocy zaśpiewali kolędę nauczyciele, czym zaskoczyli, a może także zachwycili swoich wychowanków. Gromkie brawa i uśmiechy na twarzach wywołali kolędnicy - uczniowie kl. VII. Pięknie przebrani i doskonale przygotowani do kolędowania, przypomnieli, szczególnie najmłodszym kolegom, polską tradycję przekazywania życzeń pomyślności na Nowy Rok. Oprócz owacji otrzymali w podziękowaniu także słodycze. Szkolną Wigilię zakończyły szczere życzenia świąteczne przekazane przez panią dyrektor Grażynę Prus, zastępcę wójta Pawła Abramczyka oraz ks. proboszcza Bronisława Godonia, a także życzenia składane podczas dzielenia się opłatkiem. Moc serdeczności popłynęło od uczniów, rodziców, nauczycieli i gości.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Księgozbiór filii bibliotecznej przejmie szkoła

SOMIANKA: Księgozbiór filii bibliotecznej przejmie szkoła

Radni na sesji 27 maja zdecydowali o likwidacji Filii Bibliotecznej w Woli Mystkowskiej z dniem 31 sierpnia 2016 r. Księgozbiór filii zostanie przekazany do biblioteki szkolnej w Zespole Szkół w tej samej miejscowości. Mają na tym skorzystać czytelnicy, który będą mieli dogodniejszy dostęp do książek, bo biblioteka szkolna ma być dużej czynna. Sprzęt i wyposażenie filii przejmą GOK oraz ZS.
zobacz więcej
SOMIANKA: Przy rozświetlonej choince (foto)

SOMIANKA: Przy rozświetlonej choince (foto)

W świetlicy wiejskiej w Wólce Somiankowskiej odbyło się spotkanie wigilijno-opłatkowe. Dzieci najpierw wspólnie ubrały choinkę w ozdoby, które same wykonały podczas warsztatów techniczno-plastycznych.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

BRAŃSZCZYK: Wszyscy śpiewamy kolędy i pastorałki (foto)

To już był dziewiętnasty Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W niedzielę 7 stycznia na scenie w remizie OSP w Brańszczyku wystąpiło 18 wykonawców, zespoły i soliści. W finale powiatowym gminę będą reprezentować uczniowie szkół w: Białymbłocie – Magdalena Knap i Samanta Stankiewicz, Brańszczyku – Zuzanna Ginko oraz Turzynie – Katarzyna Siatkowska i Oliwia Sobiewska.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

BRAŃSZCZYK: Jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzciance

Służba na straży ludzkiego życia wymaga ogromnej odwagi. To nie tylko piękny mundur i sztandar u boku, ale przede wszystkim zaufanie, jakim obdarzamy Was podczas wielu losowych tragedii. Matki bądźcie dumne, że macie takich synów. Żony bądźcie dumne, że macie takich mężów. Serca nasze są pełne trwogi, gdy wyruszacie na akcję i radują się, kiedy wracacie. To właśnie my czekamy na Was, pełne obaw, kiedy wrócicie i czy Wam nic się nie stało. Kochamy Was bardzo!” Henryka Rowińska w imieniu matek i żon strażaków.
zobacz więcej
Levert
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku