RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

Powiat

RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

18.11.2016
autor: Joanna Kopka, Emilia Sitek, opr. EB; fot. www.rzasnik.pl
O uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości jak co roku  pamiętali mieszkańcy gminy.   11 listopada wraz z przedstawicielami władz, OSP w Rząśniku i Komorowie, pocztami sztandarowymi szkół, nauczycielami, uczniami spotkali się w kościele. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Grzegorz Polesiński. 
Podczas Mszy św. nauczyciele ZSP w Rząśniku wykonali dwie pieśni patriotyczne. Po wysłuchaniu homilii i wspólnej modlitwie, zgromadzeni obejrzeli program artystyczny „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...” w wykonaniu uczniów szkoły w Rząśniku, pryzgotowany pod kierunkiem Iwony Krawczyk. Tragizm i śmierć mieszały się z humorem, fantazją i młodzieńczym umiłowaniem życia. Wartości te rozbrzmiewały również w słowach pieśni  i piosenek, które wykonał chór.  W interpretowanych utworach pojawiały się ważne da każdego Polaka pytania: „Dokąd idziesz, Polsko?”, „Co to jest patriotyzm?” , „Jak tu będzie za kilka lat?”. 
Uczniowie oddali hołd poległym w obronie ojczyzny. W przejmujący sposób przedstawili losy zesłanych na Sybir. Na zakończenie wykonali utwór „Obudź się Polsko ma”. Chórzystów przygotowali: Jolanta Deptuła, Krzysztof Ślubowski i Bogusława Balcerzak.
Zgromadzeni przeszli do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam delegacje złożyły wieńce i  kwiaty oraz zapaliły znicze. Wójt Paweł Kołodziejski podziękował za wspaniały program patriotyczny i wszystkim za przybycie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star