RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

Powiat

RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

18.11.2016
autor: Joanna Kopka, Emilia Sitek, opr. EB; fot. www.rzasnik.pl
O uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości jak co roku  pamiętali mieszkańcy gminy.   11 listopada wraz z przedstawicielami władz, OSP w Rząśniku i Komorowie, pocztami sztandarowymi szkół, nauczycielami, uczniami spotkali się w kościele. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Grzegorz Polesiński. 
Podczas Mszy św. nauczyciele ZSP w Rząśniku wykonali dwie pieśni patriotyczne. Po wysłuchaniu homilii i wspólnej modlitwie, zgromadzeni obejrzeli program artystyczny „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...” w wykonaniu uczniów szkoły w Rząśniku, pryzgotowany pod kierunkiem Iwony Krawczyk. Tragizm i śmierć mieszały się z humorem, fantazją i młodzieńczym umiłowaniem życia. Wartości te rozbrzmiewały również w słowach pieśni  i piosenek, które wykonał chór.  W interpretowanych utworach pojawiały się ważne da każdego Polaka pytania: „Dokąd idziesz, Polsko?”, „Co to jest patriotyzm?” , „Jak tu będzie za kilka lat?”. 
Uczniowie oddali hołd poległym w obronie ojczyzny. W przejmujący sposób przedstawili losy zesłanych na Sybir. Na zakończenie wykonali utwór „Obudź się Polsko ma”. Chórzystów przygotowali: Jolanta Deptuła, Krzysztof Ślubowski i Bogusława Balcerzak.
Zgromadzeni przeszli do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam delegacje złożyły wieńce i  kwiaty oraz zapaliły znicze. Wójt Paweł Kołodziejski podziękował za wspaniały program patriotyczny i wszystkim za przybycie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane