RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

Powiat

RZĄŚNIK: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...”

18.11.2016
autor: Joanna Kopka, Emilia Sitek, opr. EB; fot. www.rzasnik.pl
O uczczeniu Narodowego Święta Niepodległości jak co roku  pamiętali mieszkańcy gminy.   11 listopada wraz z przedstawicielami władz, OSP w Rząśniku i Komorowie, pocztami sztandarowymi szkół, nauczycielami, uczniami spotkali się w kościele. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. proboszcz Grzegorz Polesiński. 
Podczas Mszy św. nauczyciele ZSP w Rząśniku wykonali dwie pieśni patriotyczne. Po wysłuchaniu homilii i wspólnej modlitwie, zgromadzeni obejrzeli program artystyczny „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!...” w wykonaniu uczniów szkoły w Rząśniku, pryzgotowany pod kierunkiem Iwony Krawczyk. Tragizm i śmierć mieszały się z humorem, fantazją i młodzieńczym umiłowaniem życia. Wartości te rozbrzmiewały również w słowach pieśni  i piosenek, które wykonał chór.  W interpretowanych utworach pojawiały się ważne da każdego Polaka pytania: „Dokąd idziesz, Polsko?”, „Co to jest patriotyzm?” , „Jak tu będzie za kilka lat?”. 
Uczniowie oddali hołd poległym w obronie ojczyzny. W przejmujący sposób przedstawili losy zesłanych na Sybir. Na zakończenie wykonali utwór „Obudź się Polsko ma”. Chórzystów przygotowali: Jolanta Deptuła, Krzysztof Ślubowski i Bogusława Balcerzak.
Zgromadzeni przeszli do Grobu Nieznanego Żołnierza. Tam delegacje złożyły wieńce i  kwiaty oraz zapaliły znicze. Wójt Paweł Kołodziejski podziękował za wspaniały program patriotyczny i wszystkim za przybycie.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Ten, który padł, stał się światłem dla młodzieży (foto)

DŁUGOSIODŁO: Ten, który padł, stał się światłem dla młodzieży (foto)

Piękna uroczystość patriotyczna odbyła się 9 września z okazji 73. rocznicy akcji pod Sieczychami oraz 13. rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Sieczychach imienia Tadeusza Zawadzkiego „Zośki”, który jako jedyny zginął w tej akcji.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

RZĄŚNIK: Korespondują po kontroli

Podczas sesji 14 lutego wójt Paweł Kołodziejski (na fot.) poinformował, że gmina prowadzi korespondencję z władzą wdrażającą i firmą wykonawczą, ponieważ rutynowa kontrola projektu, polegającego na dostarczeniu 700 beneficjentom bezpłatnie szerokopasmowego  Internetu, wykazała pewne nieprawidłowości. Gmina jest zdecydowana podjąć działania zmuszające firmę Viatelecome do przywrócenia na swój koszt stanu zgodnego z projektem. Jak powiedział wójt, została zmieniona technologia odbioru Internetu bez zgody inwestora i najprawdopodobniej bez wiedzy jednostki wdrażającej, a tym zasłaniał się wykonawca. Zamontowano 150 anten innych niż w projekcie. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jesienny świat ptaków

BRAŃSZCZYK: Jesienny świat ptaków

Stowarzyszenie Inicjatywa Białebłota 27 września zorganizowało wycieczkę skrajem Puszczy Białej, obok stawów rybnych na Łowisku Jegiel.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym i szarlotka

RZĄŚNIK: Naleśniki z syropem klonowym, kanapki z masłem orzechowym i szarlotka

W PSP im. Jana Pawła II w Bielinie 26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowali prezentacje o Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanad, a ich mamy typowe dla tych krajów smakołyki.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star 300x250