RZĄŚNIK: Piknik rodzinny w Bajecznej Krainie

Powiat

RZĄŚNIK: Piknik rodzinny w Bajecznej Krainie

08.06.2017
autor: opr. EB, fot. www.rzasnik.pl
Tradycyjny już piknik rodzinny, z okazji Dnia Dziecka organizowany przez Wójta Pawła Kołodziejskiego, odbył się 4 czerwca przed Urzędem Gminy w Rząśniku.
Program animacyjny Bajeczna Kraina prowadzili aktorzy z Agencji Artystycznej AGAMA TEAM z Ostrołęk. Proponowane przez nich gry, zabawy i konkursy z nagrodami rzeczowymi i słodyczami cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych mieszkańców gminy. Chętnie brali w nich udział  również rodzice ze swoimi pociechami. 
Piknikowi towarzyszyły stoiska handlowe, kosmetyczne, a w nim malowania buziek, dmuchańce’ i basen z łódeczkami do pływania. Wszystko bezpłatnie dla uczestników pikniku.
Uwagę obecnych przyciągnął pokaz iluzjonisty Sławomira Kowalskiego. W pikniku wzięli udział również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rząśniku. Pokazali dzieciakom sprzęt strażacki i opowiedzieli o swojej pracy.
Wszyscy częstowani byli cukierkami. Imprezie towarzyszyły piękna, słoneczna pogoda i przemiła, rodzinna atmosfera.
Wójt dziękuje OSP w Rząśniku, wszystkim uczestnikom oraz osobom, które aktywnie włączyły się organizację pikniku.
opr. EB
fot. www.rzasnik.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej
SOMIANKA: Husarz z Barcic

SOMIANKA: Husarz z Barcic

Krzysztof Augustyniak, mieszkaniec Barcic od 13 lat, prowadzi stajnię „Nad rozlewiskiem”. Jako rekonstruktor zajmuje się XVII wiekiem – najpiękniejszym czasem husarii, polskiej jazdy zaliczanej do najskuteczniejszych formacji wojskowych w dziejach kawalerii. W dniach 10-11 września w Wiedniu brał czynny udział w obchodach 333. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Spotkania z przeszłością

ZABRODZIE: Spotkania z przeszłością

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w sobotę i niedzielę, 17 i 18 września, w niegowskim młynie odbędzie się gminna edycja tej imprezy.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

BRAŃSZCZYK: Siedemnasty raz „Warszawska Syrenka”

Od 2000 r. włącza się w organizację Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”,  Gminny Dom Kultury. Gminne eliminacje cieszą się niesłabnącym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży kochających poezję, w tym roku uczestniczyło w nich 18 recytatorów, 9 z nich będzie reprezentować gminę w etapie powiatowym 6 kwietnia w wyszkowskiej bibliotece.
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star
fotobudka star