RZĄŚNIK: Obrońcom Ojczyzny (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Obrońcom Ojczyzny (foto)

26.09.2018
autor: opr. EB
Uroczystość w 5. rocznicę odnowienia nagrobków żołnierzy, którzy w pierwszych dniach II wojny światowej oddali swoje życie za Polskę i spoczywają na cmentarzu w Nowym Lubielu, odbyła się 9 września. 
 
Mszę św. w intencji Obrońców Ojczyzny w kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Nowym Lubielu odprawił ks. proboszcz Wojciech Goryszewski. 
Krótkie przemówienie wygłosili wójt Paweł Kołodziejski i członek rodziny poległego kpr. rez. Antoniego Kucharczyka, który podziękował władzom samorządowym za pamięć i organizację uroczystości.
Następnie w asyście pocztów sztandarowych OSP  oraz gminnych szkół uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz parafialny, gdzie znajdują się groby poległych żołnierzy: kpr. strzelca samolotowego Romana Stronczaka, ppor. rez. Franciszka Bileckiego, kpr. rez. Antoniego Kucharczyka. Delegacje oddały hołd, złożyły kwiaty i zapaliły znicze.
Po uroczystości zaproszono wszystkich na wojskową grochówkę, którą ufundowała firma CATERMARK Marka Nowackiego.
Serdeczne podziękowania za przybycie organizatorzy składają: rodzinie kpr. rez. Antoniego Kucharczyka, Janowi Nowickiemu, członkowi Zarządu Fundacji „Fort-Rogowo”, dyrektorom szkół, Ochotniczym Strażom Pożarnym.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche-1
Bricomarche