Powiat

4 / 4

RZĄŚNIK: O zdrowym stylu życia (foto)

13.05.2016
autor: Małgorzata Turek
Pani dietetyk zwróciła uwagę, aby sprawdzać na produktach datę ważności oraz zawartość  składników, takich jak: białko, błonnik, tłuszcz, cukier, konserwanty, sztuczne barwniki i tzw. „E”. Oczywiście należy wybierać żywność najzdrowszą. 
Prowadząca zapoznała słuchaczy z piramidą żywieniową, wskazała, jakich produktów należy spożywać najwięcej, z których powinniśmy zrezygnować lub ograniczyć ich spożywanie. Zaleciła konsumpcję dużej ilości warzyw pod różną postacią, a także dwa razy dziennie jeść owoce. Pamiętać należy, aby posiłki były smaczne, zdrowe i kolorowe.  
Podkreśliła również, aby w ciągu dnia spożywać pięć posiłków. Śniadanie należy obowiązkowo jeść, ponieważ jest to najważniejszy posiłek, który dostarcza organizmowi energii i innych potrzebnych składników. 
Zaleciła picie wody (od 1,5 l do 2 l dziennie), ale przestrzegła przed piciem  wód smakowych. Dobrej jakości soki mogą zastąpić owoce, natomiast woda jest niezbędna do nawodnienia organizmu i prawidłowego funkcjonowania procesów trawiennych.
Uczniowie powinni zwracać uwagę na to, co jedzą, jak jedzą i wdrażać, już od najwcześniejszych lat, zdrowe nawyki żywieniowe.
Tekst: Małgorzata Turek, Zdjęcia: Marta Zwalińska
 
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO, SOMIANKA: Handel w zdecydowanie lepszych warunkach (foto)

DŁUGOSIODŁO, SOMIANKA: Handel w zdecydowanie lepszych warunkach (foto)

Gminy Długosiodło i Somianka pozyskały duże dofinansowania na budowę miejsc do handlu. Umowy z marszałkiem województwa wójtowie podpisali we wtorek 5 września.
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

SOMIANKA: Piękny historyczny dzień (foto)

Do tego dnia parafianie przygotowali się od wielu miesięcy. Wymodlili przepiękną pogodę, organizacyjnie wraz ze swoim proboszczem ks. Tadeuszem Suchtą dopięli wszystko na ostatni guzik. Nie zawiedli goście. Dziękczynną Mszę św. za 100 lat parafii pw. św. Izydora w Woli Mystkowskiej w niedzielę 25 września 2016 r. koncelebrowali: ks. bp. Janusz Stepnowski, ks. bp Stanisław Stefanek oraz ks. rektor Jarosław Kotowski.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Tutaj wszystko się zaczęło

BRAŃSZCZYK: Tutaj wszystko się zaczęło

W Brańszczyku w niedzielę 13 sierpnia odbędą się obchody 100-lecia nominacji sędziego Stanisława Srzednickiego herbu Pomian, urodzonego 8 maja 1840 r. w Brańszczyku, na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego w Warszawie. Nominację otrzymał 27 sierpnia 1917 r. Stanowisko to piastował do 1922 r. W uroczystości weźmie udział praprawnuczką sędziego Agnieszka Battelli (poetka, pieśniarka, artystka kabaretowa).
zobacz więcej
SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

SOMIANKA: Konkursy na tradycyjny wieniec...

Gmina zaprasza na Dożynki Gminne, by wspólnie dziękować za zebrane plony podczas sierpniowego biesiadowania 27 sierpnia na placu przy szkole w Kręgach. W ramach dożynek ogłasza konkursy „Wieniec dożynkowy” oraz „Nalewka tradycyjna” i „Ciasta z przepisów babuni”. Do uczestnictwa zaprasza sołectwa i mieszkańców gminy Somianka.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
fotobudka star