RZĄŚNIK: Najpopularniejsze fotowoltaika i wymiana pieców

Powiat

RZĄŚNIK: Najpopularniejsze fotowoltaika i wymiana pieców

05.06.2020
autor: Opr. EB
Na ogłoszenie o możliwości składania wniosków na dofinansowanie z budżetu gminy inwestycji proekologicznych, do 1 czerwca odpowiedziało 49 mieszkańców. Największym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne oraz wymiana pieców. Wnioski są przyjmowane i rozpatrywane w kolejności wpływu. Środki zaplanowane na ten cel jeszcze nie zostały wykorzystane.
 
Przypomnijmy, że przez miesiąc w Urzędzie Gminy są przyjmowane wnioski mieszkańców o udzielenie dotacji z budżetu gminy na dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, m.in.: oczyszczalni ścieków, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, wymiany pieców na gazowe, olejowe czy paliwo stałe. Nabór wniosków trwa do 15 czerwca lub do wyczerpania środków. Wnioski rozpatruje powołana przez wójta komisja: Paweł Abramczyk, Karol Kołakowski i Tomasz Krakowiecki. 
Wysokość maksymalnych dotacji: przydomowe oczyszczalnie ścieków – 4.000 zł, zakup i montaż: pompy ciepła/ kolektorów słonecznych/ogniw fotowoltaicznych o mocy 2-5 kW – 5.000 zł, wymiana ogrzewania węglowego na kocioł gazowy/ olejowy/ na paliwo stałe/ elektryczny – 3.000 zł.
Informacja telefoniczna: 29 592-92-80 lub 29 592-92-66.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Finał "Szpikowej Paczki" (foto)

RZĄŚNIK: Finał "Szpikowej Paczki" (foto)

Apel podsumowujący akcję „Szpikowa Paczka”, w którym uczestniczyli wyjątkowi goście –  Tomasz Zimoch, dziennikarz i komentator sportowy, polityk, uczestnik Tańca z Gwiazdami, z żoną Agnieszką – odbył się 29 listopada w Szkole Podstawowej w Porządziu. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Bez podwyżek

ZABRODZIE: Bez podwyżek

Podatki rolny i od nieruchomości w następnym roku nie będą wyższe. – Jako wójt powinienem dbać o to, by podatków jak najwięcej wpływało do kasy gminy, potrzeby są. Natomiast jako mieszkaniec wiem, że podatki w naszej gminie nie są jednymi z najniższych i podnoszenie ich w nieskończoność nie prowadzi do niczego dobrego – na październikowej sesji mówił Tadeusz Michalik.  
zobacz więcej
SOMIANKA: W finale powiatowym

SOMIANKA: W finale powiatowym

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się 9 lutego w Zespole Szkół w Woli Mystkowskiej. Uczestniczyły w nich 32 osoby, 24 ze szkół podstawowych, 8 gimnazjalistów. Najwięcej miejsc na podium zajęli uczniowie Zespołu Szkół w Somiance i oni głównie będę reprezentować gminę w finale powiatowym.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Studium nie przeszło (foto)

ZABRODZIE: Studium nie przeszło (foto)

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nie zostało uchwalone. Długi czas opracowywania, uzgadniania i projektowania dokumentu ważnego dla rozwoju gminy przepadł w głosowaniu nad uwagami do studium. Radni większością głosów zdecydowali o przyjęciu jednej z nich, co zablokowało uchwalenie całego dokumentu.
zobacz więcej
Zitcom