RZĄŚNIK: Na sesji o oświacie

Powiat

RZĄŚNIK: Na sesji o oświacie

30.11.-0001
autor: Elżbieta Borzymek
W piątek 30 września o godz. 12 rozpoczną się w sali konferencyjnej urzędu gminy obrady XXVII sesji rady gminy w Rząśniku. W porządku obrad znalazło się kilka ciekawych punktów, dotyczących m.in.: gminnej oświaty, bezrobocia, umorzeń podatków 
Radni wysłuchają m.in. informacji wójta z wykonania budżetu gminy za I półrocze 2016 r. Bliżej przyjrzą się gminnej oświacie. Poznają wykonanie budżetu szkół za 6 miesięcy 2016 r. oraz przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego 2016/2017.
Mają podjąć decyzję w sprawie przejęcia od powiatu zadania zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gminy Rząśnik.
Będzie też przedstawiona informacja na temat działalność gminy na rzecz ograniczenia bezrobocia i rozwiązywania problemów bezrobotnych w I półroczu 2016r. Kolejna informacja będzie dotyczyła umorzeń, odroczeń i zwolnień podatkowych za 2015 r.
Radni będą zapoznani z realizacją Gminnego Programu Opieki nad Zabytkami, a także zadań związanych z utrzymaniem porządku i czystości w gminie.
Fot. www.rzasnik.pl
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

SOMIANKA: Kręgi na festiwalu

IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw, organizowany przez Lokalną Grupę Działania Zalew Zegrzyński, odbędzie się w sobotę 8 września na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Gminę Somianka będzie reprezentowało sołectwo Kręgi. Rozpoczęcie o 13.00. Gwiazdami festiwalu będą zespół Radioaktywny Świat z Gosią Andrzejewską i Enej.
zobacz więcej
SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

SOMIANKA: Piękno kobiety (foto)

„Piękno kobiety nie zależy od jej ubrań, figury ani fryzury. Piękno kobiety znajduje się w jej oczach – to drzwi do jej serca" – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marzena Kuchta zacytowała słowa aktorki Audrey Hepburn, witając uczestników spotkania, zorganizowanego 11 marca z okazji Dnia Kobiet. Słodkościami obdarował panie i złożył im życzenia wójt Andrzej Żołyński. Specjalnym upominkiem było spotkanie z pisarką Magdaleną Witkiewicz (na fot.).
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Jak czart zaprasza do zabawy… (foto)

DŁUGOSIODŁO: Jak czart zaprasza do zabawy… (foto)

Jak potrafimy się wspólnie cieszyć, ale też uprzykrzyć życie pokazał spektakl „Obłudnicy – Czarcie Wesele”, którego premiera odbyła się w niedzielę 25 listopada w Centrum Kultury. Licznie zgromadzeni widzowie nie mieli wątpliwości, że uczestniczą w fantastycznym widowisku.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Stawiamy na zdrowie (foto)

BRAŃSZCZYK: Stawiamy na zdrowie (foto)

19 lutego w Szkole Podstawowej w Knurowcu w ramach akcji „Stawiamy na zdrowie – przeciwdziałamy wadom postawy” odbyło się spotkanie z fizjoterapeutką panią Małgorzatą Biernat. W bardzo przystępny sposób opowiedziała dzieciom o wadach postawy oraz o sposobach przeciwdziałania im.
zobacz więcej
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
manhattan