RZĄŚNIK: Legia MTB Maraton w Rząśniku

Powiat

RZĄŚNIK: Legia MTB Maraton w Rząśniku

20.07.2020
autor: opr. EB, fot. Antek Bajer
IV edycja na terenie gminny zawodów kolarskich z cyklu Legia MTB Maraton odbyła w niedzielę 12 lipca. Rywalizowali panie i panowie, dorośli i dzieci. Liczną i silną reprezentację wystawił  Klub Kolarski Catena Wyszków.  
 
- Pogoda dopisała, na trasie trochę wilgoci, dało to w sumie siłową jazdę – napisał jeden z uczestników.
Na starcie dystansu GIGA stanęli tylko panowie – 26 zawodników (3 nie dojechało do mety). 
Najszybsi okazali się kolarze Cateny Wyszków – I miejsce zajął Kamil Kuszmider, III – Adrian Kuczyński. Kolejne miejsca wyszkowian: 5. Łukasz Góralewski, 7. Wojtek Góralewski, 18. Robert Korytkowski.
Najliczniej obsadzony był dystans MEGA, rywalizowało 55 kolarzy (4 nie ukończyło wyścigu) i 11 zawodniczek (wszystkie dotarły do mety).
Kategorię panów wygrał Paweł Trzciński z Cateny Wyszków. Kolejne miejsca wyszkowian: 6. Adam Wojtkowski, 14. Łukasz Mróz, 17. Paweł Abramczyk, 19. Przemysław Sarnacki, 20. Robert Parys, 22. Marek Stempień, 28. Damian Wasiak, 36. Piotr Knap.
Na  dystansie MINI wystartowało 10 zawodniczek i 33 zawodników. 
Dystans MIKRO (najmłodsi) pokonali: 1. Kaja Chojnacka, 2. Maja Jankowska oraz 1. Jan Szkudlarski, 2. Bruno Kwiatkowski i 3. Bartosz Świerkot.

WIĘCEJ ZDJĘĆ - KLIKNIJ
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

BRAŃSZCZYK: Wracamy do siedmiu szkół podstawowych

Rada gminy przyjęła uchwałę w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. – Nie robimy rewolucji, wracamy do tego, co było przed 1999 r. – do siedmiu szkół ośmioklasowych. Na żadne inne rozwiązanie nie ma czasu – mówi odpowiedzialny za gminną oświatę zastępca wójta Andrzej Łapiński. Klasy wygaszanych gimnazjów w Porębie i Brańszczyku zostaną  włączone do tamtejszych szkół podstawowych.
zobacz więcej
Na sportowo i ludowo (foto)

Na sportowo i ludowo (foto)

Na brak atrakcji nie mogli narzekać uczestnicy powiatowej, czwartej już, olimpiady osób niepełnosprawnych, która od kilku lat organizowana jest na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku z okazji Dnia Dziecka. Różnorodnym rozrywkom towarzyszyła piękna pogoda.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

DŁUGOSIODŁO: Ulica Kazimierza Deyny

Kazimierz Deyna został patronem jednej z ulic w Ostrymkole Dworskim. 1 września minęła 28 rocznica jego śmierci. Decyzję w sprawie uhonorowania najsłynniejszego polskiego piłkarza, na wniosek mieszkańców, rada gminy podjęła na ostatniej sesji. Podczas obrad wprowadziła też ustawę dekomunizacyjną, zmieniając nazwy trzech ulic w Długosiodle.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Jeszcze więcej na Dudę

BRAŃSZCZYK: Jeszcze więcej na Dudę

Na Andrzeja Dudę zagłosowało 73,73% mieszkańców gminy, którzy przyszli na wybory 12 lipca. To znacznie więcej niż w I turze. W sumie udział w wyborach wzięło 4.717 osób, frekwencja 69,09%.
zobacz więcej

Najczęściej komentowane