RZĄŚNIK: Laureaci etapu powiatowego

Powiat

RZĄŚNIK: Laureaci etapu powiatowego

07.04.2017
autor: Elżbieta Borzymek
W powiatowych eliminacjach 40. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka, które odbyły się 6 kwietnia w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie,  reprezentanci gminy znaleźli się wśród laureatów.
Drugie miejsce w najmłodszej kategorii klas I-III jury przyznało Joannie Łachackiej 9 (J. Brzechwa „Kokoszka smakoszka”), uczennicy szkoły podstawowej w Komorowie.  Bardzo dobrze wypadły także gimnazjalistki. Magdalena Witkowska (J. Daniluk „Piękny wiersz o różańcu”, W. Chotomska „Autoportret”) zajęła III miejsce (na fot.), wyróżnienie otrzymała Karolina Zwolińska (K.I. Gałczyński „Dyrektor i pomnik” oraz „Rozmowa liryczna”), obie są uczennicami ZS w Rząśniku.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

ZABRODZIE: Tak i nie (foto)

Pisarz Władysław St. Reymont nie będzie już patronem Zespołu Szkół w Zabrodziu – radni 16 lutego podjęli uchwałę (10:4) o rozwiązaniu tej placówki z dniem 31 sierpnia 2017 r. Natomiast nie przyjęli (7:7) projektu dostosowania  sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK:  Jaś i Małgosia dla najmłodszych (foto)

BRAŃSZCZYK: Jaś i Małgosia dla najmłodszych (foto)

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkoły w Brańszczyku zostali zaproszeni 6 kwietnia do remizy OSP na bajkę „Jaś i Małgosia”. Spektakl przygotowały i wystąpiły w nim nauczycielki Samorządowego Przedszkola „Krasnoludek” w Brańszczyku: Ilona Stankiewicz, Aleksandra Godłoza (Jaś) i Sylwia Kulesza (Małgosia).
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zachować w pamięci

DŁUGOSIODŁO: Zachować w pamięci

Pierwsze zajęcia z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, przygotowujące młodzież do samodzielnego prowadzenia żywych lekcji historii, odbyły się w Sieczychach.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Najwięcej nauczycieli dyplomowanych

RZĄŚNIK: Najwięcej nauczycieli dyplomowanych

Na sesji 30 września zastępca wójta Paweł Abramczyk przedstawił sytuację w gminnej oświacie na rozpoczęcie roku szkolnego. W sumie w gminnych szkołach uczy się 821 uczniów (wraz z zerówkami).  Średnio w klasie jest prawie 14 uczniów (13,6), najliczniejsze oddziały są w Zespole Szkół w Rząśniku – śr. 21,2, najmniej liczne w Bielinie – śr. 9,3. Nauczyciele pracują w sumie prawie na 88 etatach. Wśród nich dominują pedagodzy z najwyższym stopniem awansu zawodowego, czyli dyplomowani – prawie 59 etatów (67%).
zobacz więcej
Mrówka festyn 2017 wersja 2
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star
fotobudka star